Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

No i zawsze warto wspierać polskie marki!

Bez przesady, raczej chińskie fabryki.

Wracając do tematu, Fortis 3 jak najbardziej ok.

Pure Rock też sobie poradzi, ale jak masz miejsce to Grandis z tych najlepszy, choć już Fortis daje dobrą wydajność. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie temperatury. Kupiłem Grandisa 2 (pasta MX-2), po podkręceniu do 4.5 GHz i napięciem 1.32, temperatury pod obciążeniem programem OCCT (test CPU:OCCT), wynoszą 76 stopni, prędkość wentylatorów 800 rpm. Czy ten wynik jest OK? Czy nie powinno być niższej temperatury przy tym chłodzeniu oraz tym napięciu ?

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam zestaw 6600K + Grandis i niestety, ale przez gluta wszystkie intele po nawet małym podniesieniu napięcia się grzeją. Specjalnie ustawiłem te same takty i napięcie - po 15 minutach w OCCT maksymalnie dobił do 72 stopni.

Żeby go nie katować używam na co dzień 4,3 przy 1,18V i temperatury siedzą poniżej 60.

Co ciekawe przy 1,20V bootuje i da się grać nawet przy 4,6, ale Chrome w trakcie otwierania 20 kart się czasem wykrzaczał :D Taki set przechodził Linpack, ale na zwykłym teście OCCT też już sypał błędy.

Link to post
Share on other sites
temperatury pod obciążeniem programem OCCT (test CPU:OCCT), wynoszą 76 stopni, prędkość wentylatorów 800 rpm.

 

Zmień sobie profil wiatraków. Ja sobie zrobiłem na grandisie 1/2 coś w stylu:

70'C - 100%

60'C - 75%

50'C - 50%

40'C - 35%

 

Mam OC 4,5ghz przy 1,37v i w grach czy codziennym użytkowaniu nie przekraczam 70-72'C (wiatraki wtedy pracują pełną parą). A jeśli chodzi o głośność to bez przesady, boxy już są głośniejsze i jakoś ludzie ich używają.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Udało się wczoraj podkręcić do 4,6 GHz przy napięciu 1,31 V , testowane narazie tylko 30min OCCT, temperatura 72/73 stopnie wentylatory na 950 rpm. Czekam na dostawę pasty Gelid GC-Extreme, dam znać jak będą wyglądały temp. po wymianie pasty. Ta MX-2 którą użyłem ma już z 4 lata, oczywiście zawsze zamknięta szczelnie + zip lock :D

 

Czekam na delide tool do i5 3570k który siedzi w komputerze u syna. Po udanym i bezproblemowym skalpowaniu "dziadka" będę próbował skalpować Skylake.

Edytowane przez szczablik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...