Skocz do zawartości

SKŁADANIE KOMPUTERA DO 9000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bielski1994,

Recommended Posts

Witam , troche odłożyłem i z racji tego ze po pracy siadam i wylogowuje sie ze świata codziennego i reszte dnia spędzam na graniu , postanowiłem kupić lepszy komputer , 

Szukam porady jakiejś strony z pełnym koszykiem + montażem ( nie chce sie bawić w montaż ani testy bo tyle tego jest nowego ze nie ogarniam juz jak kiedyś ) kumpel wysłał mi koszyk ale wole sie lepiej dopytać tu na forum i dostać lepsze informacje . 

z góry dzieki za poświęcony czas i pomoc ! 

wysłana propozycja przez kumpla : 


płyta : Gigabyte GA-Z170-GAMING K3 (2xPCI-E DDR4)
karta : ASUS GeForce GTX 1080 Strix Advanced 8GB GDDR5X
ram :Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Blue CL15 (2x8192)
ssd : GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO
hdd : WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE
chłodzenie : be quiet! Dark Rock Pro 3
procek : Intel i7-7700K 4.20GHz 8MB BOX
obudowa : Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem
zasilacz : SilentiumPC 550W Enduro FM1 Gold
 

Link to post
Share on other sites

 

 

lepszym psu ? jakieś propozycje ? 
 \
No im więcej dasz, tym lepszy możesz kupić. Zwyczajowo mogę podać RMx 550-650W i EVGA G2 650W 
Obie jednostki świetnie wykonane, dobre elektrycznie i ciche 
No chyba że chcesz iść jeszcze wyżej, nawet ponad 1 tys zł jeśli za cyfrowymi się rozejrzeć ( ale szczerze mało kto to robi ) 

Co do zestawu, to mobo można spokojnie jakieś dobrze wyposażone z270 wziąć, ewentualnie ram 3200MHz ( ale tylko jeśli by była mała różnica w cenie, żeby móc pościć na 100:133 i 100:100 FSB:DRAM ratio, zależnie od tego co będzie lepsze, w poprzedniej generacji skylake były czasem problemy przy 100:100 i wysokim mnożniku ) ale to tylko jeśli cena by była podobna ( bo teraz ram drogi ) 
Link to post
Share on other sites

Witam :) szukam pomocy opini oraz porady co ewentualnie zmienić 
i chce sie dowiedziec czy ten zestaw będzie ze sobą grał :) czy czegoś nie zepsułem :) 

Grafika : ASUS GTX 1080 TI Founders Edition 11GB GDDR5X
lub : 
MSI GTX 1080 TI Founders Edition 11GB GDDR5X

fajnie było by się dowiedzieć co lepsze :) 

Płyta główna 
Gigabyte GA-Z270-GAMING K3 ( jeżeli jest jakaś lepsza pare groszy drożej to z chęcią zobacze propozycje .

Dysk HDD > 
Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300

Procek : Intel i7-7700K 4.20GHz 8MB BOX

Chłodzenie : 
be quiet! Dark Rock Pro 3

Ramy : 
Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Blue CL15

Dysk SSD > GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO ( z chęcią dodam pare groszy na większy ) 

Obudowa : 
Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem

na oku mam ekran : 
Monitor LG 29UM68-P  / lecz nie wiem czy to dobry wybór . 




 

Link to post
Share on other sites

 

 

niereferenty czyli ?

 

Modele z autorskimi chłodzeniami od MSI, Gigabyte, itp

 

Jeżeli chodzi o SSD, to można się zastanowić w takim budżecie nad  M.2 M8Pe 512GB od Plextora. 

 

Monitor zbytnio nie powala. Jakiego rodzaju gry preferujesz ? Oczywiście będziesz podkręcać CPU ? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Modele z autorskimi chłodzeniami od MSI, Gigabyte, itp

 

Jeżeli chodzi o SSD, to można się zastanowić w takim budżecie nad  M.2 M8Pe 512GB od Plextora. 

 

Monitor zbytnio nie powala. Jakiego rodzaju gry preferujesz ? Oczywiście będziesz podkręcać CPU ? 

 

gry głównie , Wiedzmin , ark , tera online , H1Z1 , 7 days to die  oraz w końcu chciałbym pograć w skyrima V na najwyższych z modami na lepszą grafike , a procka to podkręcił bym do 4,5 oraz na takim sprzęcie oczywiscie chciałbym pograc w najnowsze tytuły :)

 

a jakbym wymienił płyte na : https://www.x-kom.pl/p/342756-plyta-glowna-socket-1151-asrock-fatal1ty-z270-gaming-k6-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

 

ORAZ RAMY NA : https://www.x-kom.pl/p/336680-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb-3200mhz-vengeance-white-led-cl16-2x8192.html 

 

??

 

 

 

Edytowane przez bielski1994
Link to post
Share on other sites

Nie mogę tak na szybko znaleźć wysokości tych pamięci ale ponad 41 mm nie wejdzie pod DR3Pro. Dodatkowo po co płacić za jakieś podświetlenia które i tak zostaną zasłonięte chłodzeniem CPU ? 

ramy sie nie zmieszczą ? ??? przecież tyle razy sie pytałem czy wszystko okej i nikt nie mówił nic o tym 

 

a jakiejś inne ? 

Edytowane przez bielski1994
Link to post
Share on other sites

 

 

przecież tyle razy sie pytałem czy wszystko okej i nikt nie mówił nic o tym 

 

Pytałeś o pamięci  Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Blue CL15. Te wejdą bez problemu.

 

To co napisałem wyżej, tyczy się Twojej propozycji zmiany ich na https://www.x-kom.pl/p/336680-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb-3200mhz-vengeance-white-led-cl16-2x8192.html

Link to post
Share on other sites

Pytałeś o pamięci  Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Blue CL15. Te wejdą bez problemu.

 

To co napisałem wyżej, tyczy się Twojej propozycji zmiany ich na https://www.x-kom.pl/p/336680-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb-3200mhz-vengeance-white-led-cl16-2x8192.html

czyli te ledówki nie wejdą to lipa . 

 

mam jakieś mieszane uczucia do tych Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Blue CL15 

 

Edytowane przez bielski1994
Link to post
Share on other sites

czemu mam nie brać tej karty ?  na testach wypadła za*******e , a nikt pojęcia niema kiedy wyjdą nie referencyjne ;/

zasilacz zmienić ? na ten RM550X 

a co do ekranu z WQHD  podesłałbyś jakiś który polecasz ale większy jakiś 

 


https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1080_ti_moze_nie_miec_wersji_niereferencyjnych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...