Skocz do zawartości

Linux-jak wypalić na płytkę ?


Gość Dawid1221

Recommended Posts

zacznij od tego ze na co Ci Ubuntu?Nie lepiej wina jakiegos i masz ze wszystki problem z glowy?no chyba ze to na netboka jakiegos gdzie tylko zamiennik GG bedzie chodzil i jakas przegladarka...to jak najbardziej tak,choc nie wiadomo jak z kompatybilnosci bedzie..

Link to post
Share on other sites

moze i dobry ale na serwery...do domowego zastosowania sie nie nadaje,za duzo z nim problemow i zbyt mala kompatybilnoc..przykre to moze,bo wielu woli nie placic za system,ale prawdziwe...

takze nie polecam,chyba ze do celow o ktorych pisalem wyzej lub edukacyjnych

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że linux jest stabilniejszy. Ja z linuxem nie mam najmniejszych problemów, instaluję. Biorę aktualizator sterów, pobiera mi. Do tego nie muszę się "pierdzielić" z instalowaniem pakietów MS office, przeglądarek, Java i innych dupereli. Zresztą, linux z tym wszystkim waży mniej niż czysty windows, co jest na plus.

Link to post
Share on other sites

moze i dobry ale na serwery...do domowego zastosowania sie nie nadaje,za duzo z nim problemow i zbyt mala kompatybilnoc.

Jakich problemów i z czym kompatybilność? Mam Mandrivę na płytce cd i nie musiałem instalować żadnych sterów, wszystko działa "od ręki". Instalka zawiera nawet "firmowe" sterowniki nvidii/amd(ati).
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że linux jest stabilniejszy. Ja z linuxem nie mam najmniejszych problemów, instaluję. Biorę aktualizator sterów, pobiera mi. Do tego nie muszę się "pierdzielić" z instalowaniem pakietów MS office, przeglądarek, Java i innych dupereli. Zresztą, linux z tym wszystkim waży mniej niż czysty windows, co jest na plus.

stabilniejszy?to taki zart?moze Ty nie masz problemow...wierz mi..takich jak Ty jest niewielu..

mowisz ze nie bedziesz sie pierdzielic z instalowaniem oprogramowania ...niby linux wszystko ma?bzdura!!brakuje mu zbyt wieeeelu istotnych programow do pracy,takze w obu systemach trza je zasysac,z tym ze w linuxie zapomnij ze niektore wogole istnieja!stery takze w obu trza instalowac...zadna roznica z tym ze do windy jest wiecej kompatybilnych

a ze lin wazy mniej?hahahahah!a jakie to ma znaczenie w dzisiejszych czasach??no chyba ze masz jeszcze dysk ze 4Gb to racja...no ale chyba nie jest tu mowa o muzeum tylko o normalnych ,dzisiejszych maszynach..

ergo:szczerze odradzam niszowy system operacyjny dla entuzjastow,no chyba ze:patrz moje posty wyzej

 

pozdrawiam i sry for off-top

 

ps.a dla jednego i drugiego (wbrew pozorom dla lina tez)wiele programow jest platnych..

ps2.nie instalujesz przegladarek bo nie musisz..no masakra...zabiles mnie...ze niby to co jest odrazu z linem takie dobre jest?no to gratulacje,choc akurat ktos kto ma wina moze powiedziec ze tez nie musi bo ma IE.a nawet jak zastosuje inna bo ta sie nie podoba a jej cos brakuje to sama sciagnie co potrzeba..takze takie wytlumaczenie ze TAM to wszystko jest mija sie z celem..

Link to post
Share on other sites

.

mowisz ze nie bedziesz sie pierdzielic z instalowaniem oprogramowania ...niby linux wszystko ma?bzdura!!brakuje mu zbyt wieeeelu istotnych programow do pracy,takze w obu systemach trza je zasysac,z tym ze w linuxie zapomnij ze niektore wogole istnieja!stery takze w obu trza instalowac...zadna roznica z tym ze do windy jest wiecej kompatybilnych

 

Tyle że pod Windowsa trzeba je najpierw znaleźć, a pod Linuksa systemowy instalator sam je ściągnie i zainstaluje (starczy podać nazwę/znaleźć na liście).

 

 

ps nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć oba systemy, sam mam Linuksa do codziennych zastosowań (bo bezpieczniej, w przeciwieństwie do produktów Microsoftu łatki są "od ręki" a nie po miesiącach/latach. Dodatkowo dużo wyższa ergonomia dzięki wirtualnym pulpitom) i sevena do grania (z konieczności). Interesujących mnie gier na konsole niestety niema.

Link to post
Share on other sites

.

mowisz ze nie bedziesz sie pierdzielic z instalowaniem oprogramowania ...niby linux wszystko ma?bzdura!!brakuje mu zbyt wieeeelu istotnych programow do pracy,takze w obu systemach trza je zasysac,z tym ze w linuxie zapomnij ze niektore wogole istnieja!stery takze w obu trza instalowac...zadna roznica z tym ze do windy jest wiecej kompatybilnych

 

Tyle że pod Windowsa trzeba je najpierw znaleźć, a pod Linuksa systemowy instalator sam je ściągnie i zainstaluje (starczy podać nazwę/znaleźć na liście).

 

 

ps nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć oba systemy, sam mam Linuksa do codziennych zastosowań (bo bezpieczniej, w przeciwieństwie do produktów Microsoftu łatki są "od ręki" a nie po miesiącach/latach. Dodatkowo dużo wyższa ergonomia dzięki wirtualnym pulpitom) i sevena do grania (z konieczności). Interesujących mnie gier na konsole niestety niema.

noo...a pod win:wpisujesz w wyszukiwarke,znajdujesz na liscie i wystarczy zainstalowac..zadnej roznicy..wirtualne pulpity?sa i na winde..bezpieczenstwo?teraz nawet na komorke ponoć trza miec antywira...a z latkami od czasow sevena nie jest zle..bez przesadyzmu...

Link to post
Share on other sites

Dobra, sprawa jest prosta:

 

Chcesz w przyszłości zarządzać serwerami/dowiedzieć się czegoś o serwerach: Użyj UltraISO i wypal.

Chcesz po prostu sprawdzić co to jest: Oszczędź sobie wyrwanych włosów z głowy

Chcesz mieć jakąś odmianę: Patrz punkt 2

Chcesz mieć lekki system do internetu: Zainstaluj sobie XP Speed

Jesteś znudzony windowsem: Zainstaluj Windows 7 albo MacOSX w emulatorze dla zabawy.

Link to post
Share on other sites

noo...a pod win:wpisujesz w wyszukiwarke,znajdujesz na liscie i wystarczy zainstalowac..zadnej roznicy..wirtualne pulpity?sa i na winde..bezpieczenstwo?teraz nawet na komorke ponoć trza miec antywira...a z latkami od czasow sevena nie jest zle..bez przesadyzmu...

Jaką wyszukiwarkę? z tego co wiem reprozytoriów dla Windows niema i w przewidywalnej przyszłości nie będzie. Zaś z łatkami dalej jest tragicznie choćby przez niesławny 2-gi wtorek miesiąca (po co sztucznie opóźniać czas załatania dziury krytycznej nikt wyjaśnić nie raczył). Do tego wymagają restartu kompa, chociaż akurat to jest znacznie "lżejsza' niegodność (starczy ustawić czas instalacji na wyłączanie kompa, każde inne ustawienie to kpina z użytkownika/bezpieczeństwa) )niż horrendalny czas oczekiwania na poprawki (firma z miliardami $ nie potrafi przebić bandy zapaleńców, śmiechu warte).

 

ps niniejszym kończę tego off-topika

 

pps Anywirusy dla Linuksa faktycznie są, tyle że służą do usuwania windowsowych szkodników. instaluje się je np na serwerach pocztowych. Jak by Microsoft miał system łatania choćby na poziome Linuksowego, to były potrzebne tylko tym co łatek nie instalują (czyli albo debilom albo paranoicznym piratom, bo łatki dotyczące bezpieczeństwa są dostępne bez sprawdzania legalności systemu).

Link to post
Share on other sites

 

 

noo...a pod win:wpisujesz w wyszukiwarke,znajdujesz na liscie i wystarczy zainstalowac..zadnej roznicy..wirtualne pulpity?sa i na winde..bezpieczenstwo?teraz nawet na komorke ponoć trza miec antywira...a z latkami od czasow sevena nie jest zle..bez przesadyzmu...

Jaką wyszukiwarkę? z tego co wiem reprozytoriów dla Windows niema i w przewidywalnej przyszłości nie będzie. Zaś z łatkami dalej jest tragicznie choćby przez niesławny 2-gi wtorek miesiąca (po co sztucznie opóźniać czas załatania dziury krytycznej nikt wyjaśnić nie raczył). Do tego wymagają restartu kompa, chociaż akurat to jest znacznie "lżejsza' niegodność (starczy ustawić czas instalacji na wyłączanie kompa, każde inne ustawienie to kpina z użytkownika/bezpieczeństwa) )niż horrendalny czas oczekiwania na poprawki (firma z miliardami $ nie potrafi przebić bandy zapaleńców, śmiechu warte).

 

 

ps niniejszym kończę tego off-topika

 

pps Anywirusy dla Linuksa faktycznie są, tyle że służą do usuwania windowsowych szkodników. instaluje się je np na serwerach pocztowych. Jak by Microsoft miał system łatania choćby na poziome Linuksowego, to były potrzebne tylko tym co łatek nie instalują (czyli albo debilom albo paranoicznym piratom, bo łatki dotyczące bezpieczeństwa są dostępne bez sprawdzania legalności systemu).

tak ,tak....i wlasnie z takich powodow 99% ludzi na swiecie ma windowsa..cala reszta maszyn to serwery i ludzie,ktorzy naogladali sie filmu Tron i szczerze wierza w wolne oprogramowanie..

 

ps.nikt(a tym bardziej ja)nie pisal o repo dla wina..no a pytanie"jaka wyszukiwarke" to juz...nie wiem...ponizej poziomu krytyki?no chyba ze userzy lina mysla ze samo wszystko sie znajduje...tak samo z siebie..ale jak by co,to jak cos potrzebuja to i tak przed zainstalowaniem musza znalezc.. heh..paranoja..a poprawki w drugi wtorek co przeszkadzaja?chociaz wiadomo ze regularnie beda,a nie wtedy,gdy entuzjasta znajdzie czas i cos napisze..czepianie sie miliardow $ w dzisiejszych czasach?heh...czlowieku,o czym Ty piszesz?chcesz walczyc ze swiatem i z kims kto byl na tyle madry ze zarobil kase?no paranoja..moze choc zbadaj temat pod katem:dzieki tej kasie ktos ma prace?a ze firma ma kase to ma za co doskonalic swoje produkty?wiem,ze bardzo Cie dotknalem piszac tak a nie inaczej i linie ale...przykra prawda:lin nie nadaje sie do typowych,domowych zastosowan..jest prawie nie wspierany przez producentow oprogramowania bo i poco?w jakim celu pisac program do obrobki zdjec/filmow/sterow/co tam bys jeszcze nie wymyslil/ na system ktory jest do serwerow itp?tak...wiem..istnieja takie programy,jednak nieporownywalnie bardziej ubogie niz wersje windosowe..

a najlepsze jest to,ze wcale nie jestem przeciwnikiem lina,wrecz odwrotnie!sam nawet znajduje dla niego zastosowanie..jednak normalny czlowiek,w normalnych warunkach wiecej z nim sie nameczy niz bedzie mial pozytku..

 

pozdrawiam

 

ps2.piszesz o usuwaniu windosowych szkodnikach..hehehhehe!ubawiles mnie przednie!zdziwiony ze tak malo szkodnikow pod lina?no przosze Cie...komu by sie chcialo pisac szkodniki/viry/itp pod system ktory obsluguje tak znikoma liczbe kompow?to zwykla strata czasu! heh...

Link to post
Share on other sites

a tam "fanboy"....kto jak kto,ale nie ja!w firmie 3x lin/5x win , w domu 1x lin/2x win

oba znakomicie sie spisuja,kazdy do swoich celow

a jak urazilem czyjes uczucia to szczerze przepraszam..nie wiedzialem ze uzywanie lina wiaze sie z oddawaniem czci na miare religii..mam cicha nadzieje,ze nie zostane posadzony za dyskryminacje religijna..

i nadal pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...