Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

AMD dziwne spadki MHZ podczas obciążania

amd phenom II MHZ spadki mhz taktowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 tazik21

tazik21
  • Dyskutant

• 229 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 20:40

najpierw to niech zmierzy miernikiem napięcia, żeby mieć pewność, że zasilacz podaje odpowiednie Volty.

• 0

CPU: AMD R5 1600 3.2 Ghz GPU: Sapphire RX 580 4 GB RAM: GoodRAM 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz@3200MHz
MTB: ASrock X370 Gaming X SSD: Plextor 128 GB M.2 PSU: Cooler Master 550W mod 

#22 xrey.AMD

xrey.AMD
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:11

@autor tematu

1.Posprawdzaj ustawienia w biosie a jak nie wiesz co i jak daj screeny z zakładek ustawień procesora.

2.Ustaw w windows'ie tryb zasilania na maksymalna wydajność.

bios jest na default tylko qool & quiet off

maksymalna wydajnosc mam ustawiana

@xrey.AMD, Zamontuj jakiś nawiew w stronę sekcji zasilania cpu na płycie i testuj. Może być wentylator z boxa.

Jak otworzę obudowe i ustawie wielki wentylator zelmera wszystko jest dobrze moge go obciazac  przez 30 min i nic, wymienilem chlodzenie chipsetu cooler jest o wiele chlodniejszy niz ten standardowy ale to nie wina chipsetu wiec czego ?

yyy. a te spadki to co masz na myśli?

Takie coś znalazłem o tym procku:

Clockspeed: 2.8 GHz
Turbo Speed: 3.3 GHz

Na najnowszym filmiku widzę głównie 2.8GHz i to jest poprawne taktowanie - turbo być może się nie załącza gdy pracują wszystkie (większość) wątków. Często wymaga to też odpowiedniego ustawienia w BIOS/UEFI oraz przestawienie Opcji Zasilania systemu w tryb wysokiej wydajności. W przypadku i5-4690K by osiągnąć turbo na wszystkich rdzeniach musiałem to "wymusić" - więc tak jakby dokonać OC (albo nie umiem obsługiwać nowych procków...)

EDIT: przejrzałęm jesszcze raz filmik i widzę, że po jakimś czasie CPU faktycznie spada do 1500MHz więc wygląda jakby procek musiał uporać się z niewystarczającym napięciem lub rosnącą temperaturą. Chyba też przemilczałeś kwestie zasilacza? Jaki masz? Ten procek ma TDP 125W, nie wszystkie płyty takie potrafią "uciągnąć".

EDIT_2:
ktoś ma podobny problem:

Jak długo masz komputer? Może przestał "domagać" po jakimś czasie - sekcja zasilania na płycie / zasilacz daje za mało mocy?

EDIT_3:
podsumowując, podaj PEŁNĄ specyfikację komputera, od kiedy go masz i od kiedy zauważasz spadki.

mam kompa od 2011, zasilacz ocz 700w te spadki nastepuja od kad zmioenilem cooler box na spartana 1024

• 0

#23 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3195 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:43

Jak otworzę obudowe i ustawie wielki wentylator zelmera wszystko jest dobrze moge go obciazac  przez 30 min i nic, wymienilem chlodzenie chipsetu cooler jest o wiele chlodniejszy niz ten standardowy ale to nie wina chipsetu wiec czego ?

Przegrzewającej się sekcji zasilania.

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#24 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 390 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 17:05

mam kompa od 2011, zasilacz ocz 700w te spadki nastepuja od kad zmioenilem cooler box na spartana 1024

zmieniając cooler dokładnie wyczyściłeś starą pastę i nałożyłeś nową (najlepiej ciut lepszą niż dostarczoną z chłodzeniem, spartany to jednak budżetowe produkcje, więc dawana pasta raczej szału nie robi)?

Może boxowy cooler dodatkowo schładzał sekcję zasilania, gdzieś między żeberkami przelatywało tam trochę powietrza. Teraz wstawiłeś towera i już ten przepływ wygląda trochę inaczej. Proponuję kupić zestaw radiatorów i nakleić na sekcję zasilania (mossfety, cewki).

Sam kiedyś kupiłem coś podobnego, po tym jak się prawie oparzyłem dotykając sekcji zasilania (nie obciążonego komputera).

http://www.komputron...heatsink-2.html

22 zł to raczej nie dużo, nie zaszkodzi , a może pomoże.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amd, phenom, II, MHZ, spadki, mhz, taktowania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych