Skocz do zawartości

Wybór Telefonu - opinia,wsparcie - Pilne


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tornatar,

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy przy wyborze telefonu i byłbym bardzo wdzięczny za jej udzielenie. Planuje kupić telefon, wybierając sieć play. Abonament dla przedłużających umowę, opcja solo, wysokość opłat miesięcznych 75zł, opłaca jednorazowa do ok. 400zł. Myślałem nad Huawei P9 Lite oraz Moto X Play. Zapewne są jeszcze inne telefony godne uwagi, może lepsze, w podobnej cenie, lecz nie wiem, które mogłyby to być. Zależy mi na dobrym aparacie, fotografuje głównie krajobrazy i naturę. Filmów nie nagrywam praktycznie wcale więc to nie istotny aspekt. Telefon powinien mieć w miarę dobrą baterie oraz procesor, który nie będzie powodował cięć i skoków wydajności telefonu podczas użytkowania. W gry nie gram, w planie mam tylko jedną, której parametrów jeszcze nie znam. Co do dźwięku to słucham muzyki tylko przy użyciu słuchawek, jakość dobra bądź przeciętna mnie usatysfakcjonuje. Wygląd nie jest dla mnie najważniejszy, preferuje zazwyczaj czarne modele ale to już mniej ważna kwestia. Co do pamięci wystarczą 2GB RAM, na więcej w takim zakresie cenowym raczej nie mogę liczyć. To chyba tyle z ogólnych informacji. Mam nadzieje na w miarę szybką odpowiedź ( konsultant z play ma się ze mną wkrótce skontaktować ) i z góry bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze powiedz co Ci tam dają (rozmowy, sms, Internet).

 

Czyli 75 zł co miesiąc przez 2 lata, co daje ok. 1800 zł + ok. 400 zł za telefon. Drogo się cenią  :o

 

Interesuje Cię oferta na kartę? Zobacz Virgin Mobile / a2mobile / Mobile Vikings 

 

W Virgin np. masz za 29 zł/msc, nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 7 GB Internetu (z możliwością kupienia dodatkowych 7 GB za 5 zł)

 

Mobile Vikings, np. za 29 zł/msc, nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 15+1 GB Internetu

 

a2mobile, np. za 25 zł, nielimitowane minuty do wszystkich sieci, 100 minut na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 10 GB Internetu,

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze powiedz co Ci tam dają (rozmowy, sms, Internet).

 

Czyli 75 zł co miesiąc przez 2 lata, co daje ok. 1800 zł + ok. 400 zł za telefon. Drogo się cenią  :o

 

Interesuje Cię oferta na kartę? Zobacz Virgin Mobile / a2mobile / Mobile Vikings 

 

W Virgin np. masz za 29 zł/msc, nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 7 GB Internetu (z możliwością kupienia dodatkowych 7 GB za 5 zł)

 

Mobile Vikings, np. za 29 zł/msc, nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 15+1 GB Internetu

 

a2mobile, np. za 25 zł, nielimitowane minuty do wszystkich sieci, 100 minut na stacjonarne, nielimitowane SMS do wszystkich sieci, 10 GB Internetu,

 

 

Dziękuje za informacje. Mimo to aktualnie bardziej zależy mi na tych, które pomogą mi wybrać telefon. Zarówno P9 jak i moto mają swoje plusy i oba są dobre, tylko, który wybrać. Może jest jeszcze inny, lepszy w tym zakresie cenowym ? 

 

Nie cytuj całych postów. /jutjub

Edytowane przez jutjub
Cytowanie całych postów.
Link to post
Share on other sites

Moto X Play będzie nieco wydajniejsza ze względu na czysty Android.

Zdjęcia robią zbliżonej wydajności.

Baterię lepszą ma X Play, ma też szybkie ładowanie.

 

Btw. na Twoim miejscu rzuciłbym ten abonament, bo jest strasznie nieopłacalny. I zamiast P9 L czy X Play miałbyś dużo lepszy telefon w postaci P9 / Honor 8 / Mi5

Link to post
Share on other sites

Moto X Play będzie nieco wydajniejsza ze względu na czysty Android.

Zdjęcia robią zbliżonej wydajności.

Baterię lepszą ma X Play, ma też szybkie ładowanie.

 

Btw. na Twoim miejscu rzuciłbym ten abonament, bo jest strasznie nieopłacalny. I zamiast P9 L czy X Play miałbyś dużo lepszy telefon w postaci P9 / Honor 8 / Mi5

Czysty android ale gorszy procesor, co prawda w gry nie gram ale mam w planie jedną, której parametry są jeszcze nie znane. Zdjęcia podobne mimo lepszego aparatu Moto ?

 

Wybrałem abonament ponieważ mogę sobie pozwolić na wydatek w postaci 400zł od ręki, co innego z kwotą, którą trzeba zapłacić w przypadku kupna telefonu bez abonamentu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zdjęcia podobne mimo lepszego aparatu Moto ?

Ilość Mpx nie świadczy o jakości zdjęć.

 

 

 

Wybrałem abonament ponieważ mogę sobie pozwolić na wydatek w postaci 400zł od ręki, co innego z kwotą, którą trzeba zapłacić w przypadku kupna telefonu bez abonamentu.

Zawsze można kupić telefon w jakimś sklepie, który sprzedaje na raty 0%, ale jak chcesz przepłacać to ok. 

Link to post
Share on other sites

Ilość Mpx nie świadczy o jakości zdjęć.

 

 

 

Zawsze można kupić telefon w jakimś sklepie, który sprzedaje na raty 0%, ale jak chcesz przepłacać to ok. 

 

popieram....raty 0% i wychodzi 100000% lepiej. Ja juz dawno temu z abo zrezygnowalem...mam na karte no limi za 25zł.

Link to post
Share on other sites

popieram....raty 0% i wychodzi 100000% lepiej. Ja juz dawno temu z abo zrezygnowalem...mam na karte no limi za 25zł.

 

Ilość Mpx nie świadczy o jakości zdjęć.

 

 

 

Zawsze można kupić telefon w jakimś sklepie, który sprzedaje na raty 0%, ale jak chcesz przepłacać to ok. 

Jesteście w stanie zaproponować jakiś sklep z ratą 0% oraz interesującymi modelami telefonów ? Może takimi, które polecacie z konkretnych powodów.

Link to post
Share on other sites

Jesteście w stanie zaproponować jakiś sklep z ratą 0% oraz interesującymi modelami telefonów ? Może takimi, które polecacie z konkretnych powodów.

zależy jakie te raty chcesz...w sensie na ile miesiecy i za jaka kwote. jesli brac przelicznik z abo...zalozmy 25 zł oferta na karte no limit + 50 zł rata za telefon na 24 miesiące...co daje 1200 zł za telefon w cenie sklepowej. rozejrze sie

 

 

i z tego co wiem masz 400 zł...wiec daje nam to 1600 zł za telefon. 

dobra cos tam mam...jakbys dal rade dolozyc, albo wziac nieco wiecej rat niz 24...np 30 to z czystym sumieniem Huawei Honor 8.

 

 
Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

 

zależy jakie te raty chcesz...w sensie na ile miesiecy i za jaka kwote. jesli brac przelicznik z abo...zalozmy 25 zł oferta na karte no limit + 50 zł rata za telefon na 24 miesiące...co daje 1200 zł za telefon w cenie sklepowej. rozejrze sie

 

 

i z tego co wiem masz 400 zł...wiec daje nam to 1600 zł za telefon. 

dobra cos tam mam...jakbys dal rade dolozyc, albo wziac nieco wiecej rat niz 24...np 30 to z czystym sumieniem Huawei Honor 8.

 

 

 

 

Tak więc, 25zł oferta na kartę no limit z play mi odpowiada. Co do tego konkretnego telefonu to musiałbym poczytać recenzje. Od razu dziękuje za tyle informacji. Tylko pozostaje jeden szczegół, który wszystko zmienia. Abonament w play mam do grudnia, co daje ok. 750zł ale od teraz miałbym nowy bez płacenia za poprzedni telefon. Co za tym idzie wyjdzie drożej za nowy ale zaoszczędzę na starym co daje mniej więcej to samo jakbym wybrał ''telefon na kartę''. Do tego gdybym nie wybrał opcji z abonamentem na telefon to płaciłbym za abonament ( stary telefon ), raty za nowy i za ofertę na kartę. Co nie ma najmniejszego sensu.

 

Podsumowując, proszę o pomoc w wybraniu dobrego modelu telefonu z oferty w play na abonamencie w konkretnej kwocie o jakiej pisałem ( 75zł na miesiąc i ok. 400zł od ręki )

 

Huawei P9 Lite brzmi dobrze, Moto X Play również, ale dalej nie wiem, który wybrać i czy aby nie ma innego, lepszego konkurenta.

Edytowane przez Tornatar
Link to post
Share on other sites

Tak więc, 25zł oferta na kartę no limit z play mi odpowiada. Co do tego konkretnego telefonu to musiałbym poczytać recenzje. Od razu dziękuje za tyle informacji. Tylko pozostaje jeden szczegół, który wszystko zmienia. Abonament w play mam do grudnia, co daje ok. 750zł ale od teraz miałbym nowy bez płacenia za poprzedni telefon. Co za tym idzie wyjdzie drożej za nowy ale zaoszczędzę na starym co daje mniej więcej to samo jakbym wybrał ''telefon na kartę''. Do tego gdybym nie wybrał opcji z abonamentem na telefon to płaciłbym za abonament ( stary telefon ), raty za nowy i za ofertę na kartę. Co nie ma najmniejszego sensu.

 

Podsumowując, proszę o pomoc w wybraniu dobrego modelu telefonu z oferty w play na abonamencie w konkretnej kwocie o jakiej pisałem ( 75zł na miesiąc i ok. 400zł od ręki )

 

Huawei P9 Lite brzmi dobrze, Moto X Play również, ale dalej nie wiem, który wybrać i czy aby nie ma innego, lepszego konkurenta.

a zdajesz sobie sprawe...ze skoro teraz przedluzasz umowe...ktora masz do grudnia, to nowa skonczy się za 2 lata i 9 miesiecy. Nadal wydaje Ci sie to oplacalne? niewykorzystane miesiace z przedluzen sumują się do nowej umowy. 

Link to post
Share on other sites

a zdajesz sobie sprawe...ze skoro teraz przedluzasz umowe...ktora masz do grudnia, to nowa skonczy się za 2 lata i 9 miesiecy. Nadal wydaje Ci sie to oplacalne? niewykorzystane miesiace z przedluzen sumują się do nowej umowy. 

Jeszcze nie rozmawiałem z konsultantem, nie wziąłem tego pod uwagę...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie rozmawiałem z konsultantem, nie wziąłem tego pod uwagę...

to jak nie rozmawiales jeszcze z konsultantem to nie wiesz w ogole czy mozesz przedłużyc umowe. Zazwyczaj jest taka mozliwosc 3 miesiace przed koncem obecnej umowy,

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

to jak nie rozmawiales jeszcze z konsultantem to nie wiesz w ogole czy mozesz przedłużyc umowe. Zazwyczaj jest taka mozliwosc 3 miesiace przed koncem obecnej umowy,

Nie rozmawiałem o szczegółach, dostałem tylko wiadomość o takiej możliwości od zaraz.

 

Już mam odpowiedź.

Zamykam temat.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...