Skocz do zawartości

r9 290 msi oc gaming problemy z wydajnością


Recommended Posts

Witam

 

Taktowanie rdzenia podczas gier głownie na siniku unreal engine spada na początku gry i "utrzymuje się", na ok 400 mhz i 1250 pamięci . Poza grą ok 300 mhz i 150mhz pamięci. Karta ustawiona seryjnie na gaming mode ma 977mhz i 1250mhz pamieci . Dodatkowy problem w tym ze bardzo szybko ma temperature 94 stopnie co prowadzi do tego ze rzadko bo rzadko potrafi zrestartować kompa.

Nie da się w nic noweg na siniku UE  grać bo wszystko to 20-40 fps. Może to tylko kwestia optymalizacji, radeona mają w du**e ale na litość boską jak gram np w arma III i mam momentami 20fpsów a na AB widzę rdzeni na 400mhz  to mnie szlak bierze.  

To normalne czy tak jak sądzę najprawdopodobniej karta jest padnięta?

 

i72600k

hyperX 8gb 1600

msi r9 290 gaming 

zasilacz 600

 

Link to post
Share on other sites

@up

 

Wątpię aby miał gw. No chyba że ja kupił od kogoś kto mu dał rozruchową. Swoją drogą nawet nie wiesz co mówisz r9 290 musi mieć sporo powietrza sam wiem coś na ten temat...  Jak miałbym obstawiać taka przyczynę to bym stawiał na wentyle, że się nie kręcą lub bardzo stara pasta na rdzeniu i licha buda w kompie  

Link to post
Share on other sites

@up 

 

Nie musi tego robić jak ma 94stopnie na grafie... To chyba sam wie gdzie leży przyczyna... Jaka masz obudowę i ile wentyli w środku? Warto zmienić pastę i robić UV

jakby wiedział, gdzie lezy przyczyna, raczej nie zakładał by tematu, nie wiem ile te karty maja tolerancji na temperaturę, ale wg testów pclaba 94 to normalka

http://pclab.pl/art55381-13.html

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

PC Lab to jedno ja mam tą kartę i wiem swoje... 

 

Nie chce mi się msi afterburnera znów ściągać aby dać Ci ss tam pokazuje maksymalny próg 94 stopni.

 

Swoja droga K0chan na chłopski rozum skoro by to nie była groźna temp to normalna by była przy ilu 110? 

 

EDIT:

ehh już zainstalowałem to dziadostwo, aby to udowodnić...

 

http://i.imgur.com/lJpoScb.png

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Buda stara bardzo, ale spora tzn szeroka, wiatraki dodatkowe większy z przodu mniejszy z tyłu. Sama karta ma nieraz coś takiego ze nie kreci się jeden wiatrak i trzeba mu pomóc, jedną stronę obudowy mam cały czas ściągniętą. 

 

Korci mnie ją oddać komuś i kupić gf1060.  Może to być tylko kwestia złej optymalizacji gier w które akurat gram. Chociaż obstawiam, tak jak wcześniej zostało tu napisane  temp 94 i core 400mhz bo nie chce spalić karty. 94 jak by było przy 977mhz to bym nie płakał bo fakt to w 290 norma ale nie przy taktowaniu 400. 


Teraz mam odpaloną grę w tle PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS (Beta) na silniku UE IV. Z pulpitu odpalam AB i podaje 100% użycia Gpu, core clock skacze od 300 do 360mhz cały czas temp 94.

Edytowane przez bentley80
Link to post
Share on other sites

Optymalizacja gier nie ma nic do rzeczy do temperatur karty. O ile wiem r9 290 nie miał pasywnego chłodzenia, ani żadnych innych bajerów typu, że kręci się jeden wentyl w niskich temperaturach, więc być może wentyl siada, ale nie jestem tego pewien. Spróbuj ustawić ręcznie wentyle na 100% i zobacz co się stanie

 

EDIT:

Kartę masz dłuższy czas czy kupiłeś ją niedawno? 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Optymalizacja gier nie ma nic do rzeczy do temperatur karty. O ile wiem r9 290 nie miał pasywnego chłodzenia, ani żadnych innych bajerów typu, że kręci się jeden wentyl w niskich temperaturach, więc być może wentyl siada, ale nie jestem tego pewien. Spróbuj ustawić ręcznie wentyle na 100% i zobacz co się stanie

 

EDIT:

Kartę masz dłuższy czas czy kupiłeś ją niedawno? 

Cały czas chodzą na 100 gdy jestem w grze. Karte kupiłem  ponad 2 lata temu i cały czas coś nie tak z wydajnością. Tyle ze ja się doszukiwałem tylko problemu z optymalizacją. Bo to co mi ledwo hulało to u kumpla z GF 960 śmigało normalnie. Sporo gier śmiga max i jest ok ale arma III, nowy Hitman, Arka to wszystko działa jak shit.

Link to post
Share on other sites

no to na 90% stara pasta na rdzeniu + słaba wentylacja budy. Wiem co mówie moją chłodzi 9 wentyli i mam ok 74 stopnie. Jeśli wyłącze wentyle w budzie 84+ a mam chyba najlepszą możliwą pastę na rdzeniu jaką jest Coollaboratory Liquid. Jak zrobię UV temp trochę jeszcze spada do ok70 stopni. Jak masz jeszcze gwarancję warto ją odesłać do serwisu. Jak nie to sam musisz wymienić pastę. 

 

EDIT:

 

U mnie wygląda to tak: 

http://i.imgur.com/aGnyfX6.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Powiedz mi na czym ty się znasz? Bo chyba masz marne pojęcie o CLU... Czyli według ciebie nawet jak mam delida na procesorze nie ma po co zabezpieczać rezystorów bo odpowiednia ilość pasty się nie wyleje. Super tok rozumowania to nie wiem po co każdy je zabezpiecza może dla zabawy? To samo się tyczy kart zwłaszcza, że tam masz rezystory bardzo blisko rdzenia. Aha co do autora nie radze  stosować CLU na chłodzeniach ze stopką aluminiową zazwyczaj wtedy jest już po karcie a chyba takie ma MSi więc bezpieczniej kupić coś co nie przewodzi prądu. 

 

EDIT:

Masz k0chan bo chyba nie bardzo wiesz jak wygląda rdzeń Tahiti

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_290X_Direct_Cu_II_OC/images/front.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

nie będe ci tłumaczył ile razy kładłem paste czy to na gpu czy cpu , bo to nie ma sensu i nawet chyba bym nie zliczył, jak sie to robi z głową, nic nie musisz zabezpieczać - oczywiscie, jak ktos nie jest pewny czy dobrze nałożył i czy mu nie wycieknie, niech zabezpiecza, ja nie musze tego robić bo jestem pewien swojej roboty ;)

Link to post
Share on other sites

Mam dokladnie ten sam problem co autor jedynie karta inna bo msi r9 290X. Wentylatory w obudowie zmienilem wszystkie na bequiet obudowa typowy midi tower a i tak 94 stopnie. Mam nadzieje, ze autorowi pomorze zmiana pasty bo w innym przypadku wystawiam swoja na allegro i kupuje gtx 1060

Link to post
Share on other sites

ktoś Ci płaci za te posty wysane z palca? Idź to Powiedz Patrykowi który się zajmuje Delidem to Cię wyśmieje. Nakładałeś co chyba jakieś tanie pasty które nie przewodzą prądu... albo jesteś tak głupi, aby takie CLU aplikować bez zabezpieczeń rezystorów. 

Link to post
Share on other sites

Dodam odrębne pytanie.  Sprzedaje tego radka i kupie jakiegoś gtx 1060. Pytanie którego wybrać jeśli mam słabą wentylacje i ogólnie dużo ciepła w pudle do tego aby działała z płytą asrock p67 extream 6. Mam parę typów bo coś pogrzebałem ale chętnie zasięgnę waszej opinii....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...