Skocz do zawartości

Komparator GPU v1.3.23b


Recommended Posts

No i stało się - jest aktualizacja :)http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

W tym temacie można zgłaszać propozycje, poprawki, błędy.

 

Wyniki kart są teraz zbierane z całej sieci (z takich samych lub bardzo zbliżonych platform testowych). Nie jest to może w 100% miarodajne, ale 98% to też nieźle, a lepiej żeby były jakieś wyniki niż wcale. Dlatego jeżeli będzie brakować jakiegoś wyniku, a ktoś znajdzie odpowiedni test - można śmiało go podesłać. Jak widać, głównie brakuje wyników E, H i X z Vantage :P

 

Wiem, że wyszły ostatnio "nowe" i nowe Radeony, ale jak na razie jest to OEM i wstrzymam się z aktualizacją aż ktoś prędzej czy później się do nich dorwie.

 

EDIT: Czekam na propozycje zmian :)

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedno takie zapytanko, czemu np HD5870 i HD5970 jest na 2 rdzeniowym procku testowane a np 6870 i 6850 na 4 rdzeniowym?? Bo aż się zdziwiłem jak zobaczyłem że HD6850 ma więcej pkt w 3D mark 06 niż HD5870.

Link to post
Share on other sites

Bo stara seria była testowana na platformie z E8400. Nowe rodziny wrzucałem już z wynikami z Core i7. Ale jeżeli wszyscy chętni, to serię HD5000 i 400 pouzupełniam o wyniki z Core i7 @3.8.

Link to post
Share on other sites

Wyniki kart są teraz zbierane z całej sieci (z takich samych lub bardzo zbliżonych platform testowych). Nie jest to może w 100% miarodajne, ale 98% to też nieźle, a lepiej żeby były jakieś wyniki niż wcale

To nawet nie jest 60% jeśli chodzi o miarodajność :D

 

Jak dla mnie zestawienie samych kart jest OK jednak już same wyniki w różnej maści benchmarkach są co najmniej dziwne :P np 3Dmark Vantage.Zestawienie GTX 480 i GTX 570 obie karty testowane z procesorem i7 [email protected] 570 posiada 8 jednostek ROP mniej,węższą szynę i mniejszą ilość pamięci,a sama różnica w taktowaniach na korzyść 570tki to całe 32Mhz :D:P:) Skąd więc wziął się wynik 22020 pkt dla GPU score na GTXie 570 :) gdzie GTX 480 uzyskuje 19550 pkt w tym samym teście :pajac:

Link to post
Share on other sites

Skąd więc wziął się wynik 22020 pkt dla GPU score na GTXie 570 gdzie GTX 480 uzyskuje 19550 pkt w tym samym teście

1) Wyniki Vantage będą poprawione w nowej wersji.

2) Patrz na link MiK86 - różnica jest i tak, nic Ci na to nie poradzę.

 

Jakbym dostał platformę testową, miał dostęp do tych wszystkich grafik i jeszcze ktoś mi za to zapłacił, to zrobiłbym Wam wszystkie możliwe testy od góry do dołu :pajac:

Link to post
Share on other sites

Jakbym dostał platformę testową, miał dostęp do tych wszystkich grafik i jeszcze ktoś mi za to zapłacił, to zrobiłbym Wam wszystkie możliwe testy od góry do dołu :D

 

Spoko :D

 

Chodzi tylko o to że jak już się bawić w takie "porównywarki" to powinny być one miarodajne,a nie tak jak teraz.Przez to wielu użytkowników jest po prostu wprowadzanych w błąd.Samo zestawienie GPU na benchmark.pl istnieje od dość dawna i wielu z nas się nimi sugeruje bo przecież po to powstało,a okazuje się że jest bo jest i tyle :pajac:

 

Co do platformy i przeprowadzenia swoich testów to oczywiście nie jeden z chęcią by się o to pokusił jednak mało kto ma dostęp do tak wielu podzespołów :P Za to testerzy z benchmark.pl na pewno nie mogą narzekać na braki sprzętowe :P

Tak czy siak ktoś wcześniej wrzucił takie a nie inne wyniki i jak widać połowa z nich była zrobiona na "ślepo" :)

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

Czy istnieje "prosta" zależność pomiędzy taktowaniem GPU oraz pamięci, a maksymalną pobieraną mocą? Karty fabrycznie podkręcane mają wyższe TDP i wtedy wymagają lepszych PSU. Czy do komparatora można by dodać informacje o:

1) minimalnej mocy wymaganej od PSU,

2) zmiana TDP wraz ze wzrostem taktowania (podobnie jak dla "wydajności")?

 

Dzięki za przywrócenie komparatora... :)

Link to post
Share on other sites

1) minimalnej mocy wymaganej od PSU

Nierealne bądź ciężkie do wykonania, każdy ma inny procek. Niekiedy zasilacze mają podaną maksymalną wartość szczytową a nie ciągłą. BTW od czego są kalkulatory PSU, nie są może idealne ale zawsze coś :)

 

2) zmiana TDP wraz ze wzrostem taktowania (podobnie jak dla "wydajności")?

Zależność chyba nie jest proporcjonalna. Na serwisach internetowych często są porównania pobieranej energii dla kart podkręconych.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Podanie "zasilacz 400 W" niczego nie mówi. Można powiedzieć ile amperów potrzebuje na 12V, ale to tez mija się z celem. Tak czy inaczej, do 90% kart wystarczy dobra pięćsetka. Proszę, gotowe :)

 

A TDP niekoniecznie idzie liniowo, więc tez nie ma to sensu. Dolicz do TDP tyle procent, o ile podkręciłeś i pi razy drzwi masz wynik. Do komparatora takich "strzałów" raczej nie będziemy wrzucać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...