Skocz do zawartości

Problem z instalacją Win7 64 bit z pendriva


Recommended Posts

Witam ostatnio zakupiłem nowego kompa:

1 x Crucial  8GB  2133MHz CL15 (CT8G4DFD8213) 
1 x SilentiumPC Brutus Q30 USB 3.0 (mini ITX) (BT-Q30) 
1 x Chieftec iArena GPA-350S8 350W 120mm () 
1 x MSI H110M PRO-VH /intel H110, DDR4, LGA1151/ () 
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC (SSDPR-IRIDPRO-240) 
1 x MSI GeForce GTX1050Ti OC 4GB DDR5 128bit (1455/7000) (GTX 1050 TI 4G OC) 
1 x Intel  Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/  (BX80677G4560) 
 
Za pomocą Windows 7 USB DVD Download Tool utworzyłem bootowalnego pendriva z systemem. W biosie ustawiłem aby priorytet miał właśnie ten pendrive, drugi w kolejności jest SSD Goodram. Kiedy odpalam kompa z włożonym pendrivem rozpoczyna się instalacja windowsa lecz od razu po wyborze języka, strefy czasowej i kliknięciu INSTAL pojawia się problem. Wyskakuje takie okno:
 
 
Kiedy następnie klikam browse nie widać ani mojego pendriva, ani dysku SSD. Na wszystkich filmikach pokazujących rozwiązanie tego problemu widać w tym miejscu wszystkie podłączone dyski, u mnie natomiast nie. Tak to wygląda: 
 
 
Bios widzi i pendriva i dysk SSD, natomiast w instalatorze windows nic nie widać, podobno jednym rozwiązan jest wgranie sterowników SATA z pendriva ale u mnie w instalatorze nic nie widać więc nie moge wykonać tego kroku. 
Ma ktoś może jakieś pomysły jak temu zaradzić??
Pendrive raczej nagrał się dobrze bo komunikat w Windows 7 USB DVD Download Tool mówił że wszystko zakończyło się sukcesem, pendriva wkładam do portu USB 2.0 a nie 3.0 w sumie nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić.
Jeśli ktoś miał podobny problem i zechce pomóc to będe wdzięczny, z góry dzięki:)
Link to post
Share on other sites

Wysypuje mi sie ten MSI tool. Mam wersje 1.0.0.15, może to jakaś nieaktualna??

Wyskakuje taki komunikat w trakcie 

Zdjęcia


Wyczytałem coś takiego :

"Są nowe informacje na temat mających pojawić się niebawem procesorów Intel "Skylake" w sprawie systemu Windows 7. Zacząć jednak musimy od wspomnienia o tym, że Microsoft zdecydował się na usunięcie obsługi standardu EHCI Host dla urządzeń korzystających z interfejsu USB 2.0, zachowując jedynie wsparcie dla xHCI Host, a więc rozwiązania zastosowanego w specyfikacji interfejsu USB 3.0. O ile USB 3.0 jako interfejs jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 i 1.x, o tyle decyzja ta oznacza, że na nowych platformach sprzętowych nie będzie można systemu Windows 7 instalować z nośników USB."

 

Chyba lipa z tym Win7. A jakbym przerzucił sie na win 10 to instalacja by przebiegła bez problemu?? I jakim narzędziem najlepiej zrobić bootowalny USB z windowsem 10??

Link to post
Share on other sites

Próbowałem za pomocą windows 7 usb/dvd download tool ale po zakończeniu procesu wyskakuje komunikat:

Files copied successfully. However, we were unable to run bootsect to make the USB device bootable. If you need assistance with bootsect, please click the "Online Hlep" link above for more information.

 

Wiecie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Udało się bez problemu z Windows 10:) Powoli biore się za instalowanie sterowników. Pytanie: czy musze instalować sterowniki VGA z płyty głównej bo wyskakuje jakiś błąd że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań czy coś takiego??

Link to post
Share on other sites

Pojawił się jeszcze jeden problem. Do łączenia z internetem kupiłem sobie adapter WiFi ASUS USB-N13 Wirekess-N300 Adapter i nie moge się połączyć z moim domowym internetem. Mam zwykły internet z kablówki i router Asusa. Laptop łączy się bez problemu, a adapter widzi sieć ale nie może się połączyć. Sterowniki z płyty zainstalowałem.

Link to post
Share on other sites

 msi win7 smart tool

 

uruchom zgodnie z Windows Vista  + jako administrator

 

u mnie zadziałało

 

jak nie zadziała montuj obraz Windows 7 w programie Alkohol 120% albo Daemon Tools do skutku

 

i z tego obrazu rób pendrive USB

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...