Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Przymierzam się do zakupu nowego routera ADSL ( ale chcę mieć też perspektywę na przyszłość z VDSL2 ) 

obecnie po przeczytaniu kilku tematów i małej analizie runku faworytami w budżecie około 300zł są 
TP-LINK Archer VR400 269zł
TP-LINK TD-W9980  319zł

teraz pytanie czy to dobry wybór, oraz czy są jakieś różnice w środku ( CPU lub ram ) czy tylko to co wyczytałem czyli : 
TP-LINK Archer VR400 ma AC
TP-LINK TD-W9980 ma 1 port USB więcej i jest 50zł droższy. 

pod względem użytkowym, ani brak AC, ani 1 usb nie są problemem. Zasięg też jakoś nie, bo to mieszkanie 50 m2 choć obecny lekko niedomaga, przy 2 ścianach nośnych po drodze z jednego pokoju do drugiego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

stanęło na TP-LINK Archer VR600, bo niestety VR400 wyprzedany ( ostatnio naliczyłem 38 sieci na N w domu, niektóre silniejsze od mojej na tym samym kanale :o  , więc pora na AC, bo się po prostu już nie da ) 

Teraz kolejne pytanie, potrzebuję dobrze skręconego ekranowanego kabel ethernet rj45 długości 6-7 metrów sam znalazłem taki ( 19zł ) żeby podpiąć laptop do routera ( mam nadzieję że nie popełniłem żadnych błędów, i tak, chcę mieć cat 6 przynajmniej jeden w domu na przyszłość  ) 

Oraz coś trudniejszego z czym na serio potrzebuję pomocy, dobrze skręcony 4 żyłowy ( bo takie pod ADSL chyba ) kabel "telefoniczny" z wtyczką rj11 ( płaskie odpadają ) długości 0.2-0.5m i 1.5m 

Link to post
Share on other sites

Po co Ci kabel ekranowany skoro nawet router nie ma ekranowanych portów? Kable telefoniczne z zasady są płaskie, ale jeśli ci na tym zależy to możesz wymienić (albo podpiąć drugie równolegle) gniazdo RJ-11 na RJ-45 i użyć kabla ethernet.

Link to post
Share on other sites

czyli że mimo że będzie biec obok kabla od listwy i tony innych kabli, to nie będzie różnicy, czy będzie ekran, czy nie ? 
Chodziło mi tylko o to, żeby nie łapał zakłóceń od nich ( miałem już przedziwne sytuacje w mieszkaniu, gdzie kable zbierały ładunki )
 


 

 

Kable telefoniczne z zasady są płaskie, ale jeśli ci na tym zależy to możesz wymienić (albo podpiąć drugie równolegle) gniazdo RJ-11 na RJ-45 i użyć kabla ethernet.
 chyba tak właśnie zrobię.  
Link to post
Share on other sites

 

czyli że mimo że będzie biec obok kabla od listwy i tony innych kabli, to nie będzie różnicy, czy będzie ekran, czy nie ? 

Chodziło mi tylko o to, żeby nie łapał zakłóceń od nich ( miałem już przedziwne sytuacje w mieszkaniu, gdzie kable zbierały ładunki )

 

 

 

 chyba tak właśnie zrobię.  

 

 

U mnie w listwie przypodłogowej (w dwóch osobnych komorach, ale to jest kilka cm i 1-1,5mm PCV) leci UTP 5E i zasilanie. Prędkość transferu zgodna z prędkością switcha. Do tego jeśli nie masz ekranowanych złącz w routerze to ekran nie jest zakończony więc i nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

właśnie też doczytałem o tym, że muszę mieć też w routerze bo inaczej nie zadziała ( a w VR600 nie ma, właśnie obejrzałeś złącza, sam plastik ), więc zostaje zakup zwykłego cat 5e, lub cat 6 

No nic dziękuję za porady 

Można zamknąć. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...