Skocz do zawartości

Pamięci DDR3 1.5V pod nowy Kaby Lake i5-7500?


Recommended Posts

Witam serdecznie

Zamierzam kupić procesor i5-7500 oraz płytę główną obsługującą DDR3. Posiadam DDR3 8GB 1.5V.

 

Czy te pamięci nie będą gryzły się z procesorem, który będzie latał na standardowym napięciu 1.2V?

 

Wszelkie odpowiedzi pomogą mi w oszczędzeniu budżetu na sprzęt.

 

Jeśli musiałbym przesiąść się na DDR4 to wiąże się to z dodatkowym wydatkiem.

Pozdrawiam
Michał Kozłowski

Link to post
Share on other sites

Przesiadka wcale nie musi się wiązać z dodatkowymi kosztami. Ja 8 gb ddr 3 kupiłem za 150 zł a sprzedałem za 190 zł, bo na ddr 4 przechodziłem i z270 i i5 7600K.  I5 kebab obsługuje w ogóle ddr 3 na płycie? I kup ddr 4 nie nizsze niz 2666 mhz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak Kaby obsługuje DDR3 na Mobo. Mam socket 1150 i zastanawiam się nad najmocniejszą i5 pod ten socket, i5-5675c, jest on mocniejszy od i5-7500 i nie wiąże się z wydaniem dodatkowej kasy na nową płytę główną. Wyciągnąłbym stary procesor i wsadził nowy. Dobry pomysł? Czy jednak lepiej zainwestować w najnowsze technologie?

Link to post
Share on other sites

Na tej płycie nie uruchomisz go.

 

Szukaj po prostu używanego czy nowego jak wolisz i5 4 gen. Znacznie bardziej opłaci Ci się to aniżeli kupowanie kaby lake. 

Dlaczego i5 4 generacji? Warto kupić i5 4690k za 1100 zł? Wystarczy pod najnowsze tytuły full HD 60fps? Mam GTX 1060 6GB.

 

Omyłkowo napisałem z drugiego konta.

Pozdrawiam

Edytowane przez MisioKGB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dlaczego i5 4 generacji?

Znacznie lepsza opłacalność (zwłaszcza, że nie musisz zmieniać płyty ani pamięci) przy nadal wysokiej wydajności.

 

 

i5 4690k

Na Twojej płycie go nie podkręcisz, tzn. jest opcja oc na b85 ale nie wiem jak na tej konkretnej płycie i przy jakiej wersji bios.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Znacznie lepsza opłacalność (zwłaszcza, że nie musisz zmieniać płyty ani pamięci) przy nadal wysokiej wydajności.

 

 

Na Twojej płycie go nie podkręcisz, tzn. jest opcja oc na b85 ale nie wiem jak na tej konkretnej płycie i przy jakiej wersji bios.

Bardzo dziękuję za odpowiedź ! Faktycznie i5-4690 z k czy bez bardziej opłaca się niż wymiana płyty i ramu. Mogę zaoszczędzić i dokupić dodatkowe 8 GB RAM, wyjdzie razem mniej niż 1600 zł. Przeraża mnie tylko to, że przykładowo w Watch Dogs 2 ta różnica pomiędzy Devil's Canyon a Skylake/Kaby jest duża. Nie wiem czy tak będzie w przyszłości, czy to tylko pojedynczy przypadek.

Link to post
Share on other sites

A może coś używanego z gwarancją? np.

 

http://allegro.pl/intel-i7-4790-3-60ghz-8mb-box-gwarancja-33miesiace-i6747074876.html#thumb/1

 

Wszystko zależy od ceny ale za +100-200zł kupno i7 jest o wiele bardziej opłacalne niż i5 i nie musisz nic kręcić. Warto rozważyć.

Sprawdziłem i7-4790 i faktycznie jest najbardziej opłacalny. Kupię go i posiedzi dłużej niż i5-4690. Ma 8 wątków, i w 4 generacji jest jednym z najmocniejszych. Kupię sam procesor i to będzie najlepsza opcja. Nowy kosztuje 1400 zł, to taniej niż zakup nowej płyty, RAM i Kaby Lake. btw i5-4690 oraz i5-4790 do dziś stoją wydajnościowo bardzo wysoko. Oba procesory to świetna opcja.

 

Bardzo dziękuję za info przydało się ogromnie !

 

Update:

 

Znalazłem na allegro poleasingowy z gwarancją na 2 lata za 1149 zł. Biorę, nie ma co, jestem zdecydowany :D

Edytowane przez Mkozlowski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...