Skocz do zawartości

Corsair Vengeance led ddr4 corsair link problem


Recommended Posts

Witam, mam problem odnośnie sterowania podświetleniem w tych kościach, ściągnąłem Corsair Link z ich stronki i nie pokazuje mi w programie opcji sterowania LED'ami :/ czy ktoś miał taki/podobny problem? Prosiłbym o pomoc gdyż chce ustawić podświetlenie na stałe :D 

 

płyta główna to MSI Z270 Gaming M5 

system Win 10 Pro

Link to post
Share on other sites

to nie sa kosci RGB zeby zmienic kolor podswietlenia posiadaja jeden sztywno ustawiony kolor czerwony/bialy/niebieski i tylko taki bedziesz posiadac w zaleznosci jakie zakupiles

 

zreszta nie ma na rynku takich modulow aby sterowac ich barwa sa RGB ale one dzialaja na zasadzie samoczynej zmiany barwy G Skill Trident  to nie sa paski led wentylatory karty graficzne aby sterowac ich podswietlaniem

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-2x8gb-3000mhz-c15-f4-3000c15d-16gtzr-1118506/

 

 

PS ile zaplaciles za te Corasiar rowniez na 90% zakupie takie same ewentualnie Geil rowniez z LEDami jakos niecaly miesiac temu oscylowaly w granicach ~~515zl dzisiaj to juz ponad 660zl na morelkach :[ :[

 

boze jedyny matko boska tutaj cena skoczyla z 500zl do 1100zl .......... to sie nazywa podwyzka cen

 

https://www.morele.net/pamiec-geil-super-luce-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-czarno-biale-glw416gb3000c15adc-884229/

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

dałem 540zł ale na xkomie bo na moreli były o 100drożej :D 

https://www.x-kom.pl/p/336680-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb-3200mhz-vengeance-white-led-cl16-2x8192.html

podrożały oczywiście xd

 

a tak apropo to źle mnie zrozumiałeś bo ja nie chce sterować barwą lecz tylko mocą, pulsacją i szybkością gdyż jest to możliwe co pokazują filmy na YT :P tylko na filmach w Corsair Link pokazuje im pamięci a mi niestety nie :/

Link to post
Share on other sites

Ja mam vengenace led czerwone ale corsair link ich nie obsługuje. Migają w zaprogramowany sposób i tyle. na stornie corsair jest juz zapowiedz RGB :D obecnie chyba tylko platinium obsługuje Link. 

 

Ale kostki są świetne na msi  z270 pro carbon z silent loop'em się mega prezentują... całość mam w corsair 460x rgb. 

 

Ramy polecam, ja mam 3000 cl15 a potencjał oc ogromny. 

 

Problem z tym, że na większości płyt są skierowane białą naklejka z parametrami w prawo a nie logiem, ale problem jest prosty do rozwiązania - suszarka, skalpel, zegarmistrzowska precyzja i już, naklejki zamienione miejscami :)

 

Co od filmów na YT to nie wiem jak to działa ale wiem, że corsair planuje dodać obsługę wszystkich modułów LED kiedyś Corsair link wymagał podłączenia kabelka do kość (tych, które miały złącze) teraz już przez slot DDR można programować. Zapewne za niedługo nasze kostki tez będzie można programować:) 

Edytowane przez masteriusz
Link to post
Share on other sites

hmm obaj mamy płyty MSI a gosć ma wysoki model asusa... możne tu przyczyna? ale wideo ciekawe. 

 

najlepiej zapytać u źródła - napisze maila do corsair i zobaczę co powiedzą. 

 

P.S. sekunde temu znalazłem temat na forum corsair(eng.) gdzie podobno Z270 i 7-generacje nie obsługuje ledów... Ale trzeba z różnymi wersjami programu pokombinować. 

 

A maila i tak napiszę.

Edytowane przez masteriusz
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...