Skocz do zawartości

Problem z wymagającymi grami, czarny ekran.


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś roku borykam się z pewnym problemem, a mianowicie - kiedy gram w bardziej wymagające gry (takie jak na przykład GTA V), to czasami po jakimś czasie grania mój ekran zamienia się na czarny i komputer zaczyna głośno pracować. Nie mogę nic z tym zrobić, muszę wyłączyć komputer i włączyć ponownie. Czy ktoś wie jak na to zaradzić, ewentualnie jaka część komputera może za to odpowiadać? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wybacz, jestem laikiem jeżeli chodzi o informatykę xD Specyfikacje:

 

CPU i5 4460

GPU  Gigabyte GeForce GTX 650 Ti
RAM 8GB DDR3 800MHz

MOBO MSI B85-G43

HDD WD BLUE 500GB

SSD CRUCIAL MX250

ZASILACZ Chieftec 450W GPS-450A

Edytowane przez kukinho
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość to sprawdź na początku zasilacz. Sam ostatnio miałem dokładnie taki sam problem. W testach procesora wszystko było OK, a w grach (tych wymagających np. GTA5) oraz testach karty graficznej (heaven benchmarks) po pewnym czasie nagle czarny ekran i tylko restart pomagał. Sprawdziłem wszystko od GPU po Mobo i okazało się że coś nie tak z zasilaczem, bo po jego wymianie (dodam że padł EVGA P2 650) na słabszy (XFX Black Edition Xtr 550w) wszystko wróciło do normy i komp działa tak jak powinien.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takiej sytuacji to zdecydowanie na początku sprawdź zasilacz. Mój EVGA umarł po niecałych 2 latach. Dobrze że gwarancji 10 to za niedługo wyślę na RMA tylko jeszcze raz go będe sprawdzał bo może nie tyle wina zasilacza co kabla do GPU (jakoś nie pomyślałem żeby sprawdzić również inny zestaw kabli)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...