Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej forumowicze! :)

 

Zastanawiam się ostatnio nad wyborem nowego procka 7600k/7700k/1700.

Jak sądzicie warto wybrać ryzena zamiast i7? Biorąc pod uwagę że z biegiem czasu coraz więcej producentów optymalizuje gry pod multithreading może warto potraktować 1700 jako inwestycję.

Link to post
Share on other sites

 

 

z biegiem czasu coraz więcej producentów optymalizuje gry pod multithreading

 

Tak średnio. Od wielu lat prawie nic się tu nie zmieniło.

 

 

 

jako inwestycję.

 

Elektronika NIGDY nie jest inwestycją. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do gier: 7600K najbardziej opłacalny, 7700K najwydajniejszy czterordzeniowiec

 

Ryzen 1700 raczej do zastosowań profesjonalnych, może wtedy to będzie mieć coś z inwestycji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy zastosowaniach profesjonalnych będzie raczej zakup środków produkcji ;)

 

Nie ukrywam, że kibicowałem AMD i wydajność nowych CPU w grach jest dla mnie sporym rozczarowaniem. Tutaj niestety nic się nie zmieniło, a opowieści o większym wykorzystaniu wielowątkowości krążą w internetach od XIX wieku.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz porównywać w grach Intela z Ryzen'em to raczej 7x00k z Ryzen 5, albo nawet Ryzen 3. Po pierwszych testach widać, że Ryzen 7 wypada w grach słabiej. Może będzie lepiej po łatkach bios'u.

Jeśli chcesz uderzać "jako inwestycja" to celuj tak samo jak ja w Ryzen 5. Mniej rdzeni, więc liczę, że OC będzie lepsze, bo 1800X się strasznie grzał w testach.

Mam też nadzieję, że Ryzen 3 podkręci się do wyższych taktowań. Jeśli tak to cenowo powinien byś o niebo lepszy od 7600K

 

Tylko niestety... znowu trzeba czekać...

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli przez samą architekturę nie da rady pójść wyżej niż 4,1GHz to uważasz, że na ile wycenią serię 3? Ryzen 1700 kosztuje 1589zł, czyli w okolicy 7700K. Powiedz mi na ile wycenią w takim razie 1400X, bo ja obstawiam koło 1000. Dla mnie bardzo atrakcyjna cena za 4C/8T nawet jeśli będą trochę mniej wydajne.

 

Do autora wątku:

Tak jak wszyscy piszą. Jeśli nie chcesz czekać to 7600K.

Link to post
Share on other sites

dlaczego skylake i7 7600k z 2015 zamiast najnowszego kaby lake jest cos o czyms nie wiem ? z tego co sie orientuje cena najnowszego kaby lake jest taka sama jak ,,polecanego,, starocia cos mnie ominelo szczegolnie OC i7 7700k do 5000mhz ? i lepsza wydajnosc out of box mala ale lepsza :roll:

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

dlaczego skylake i7 7600k z 2015 zamiast najnowszego kaby lake jest cos o czyms nie wiem ? z tego co sie orientuje cena najnowszego kaby lake jest taka sama jak ten starocia cos mnie ominelo szczegolnie OC i7 770k do 5000mhz ?

przeciez 7600k to kabylake lol?

Link to post
Share on other sites

przeciez 7600k to kabylake lol?

7600k to skylake z 2015

7700k to kaby lake z stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

 

a Ryzen 1800X to wincyj rdzyniuf i watkof za 2500zl taki buldozerek 2.0 :D ktory nie nadaje sie do gier czyli tego czym kieruje sie na tym forum 99,9% osob kupujacy nowy procesor

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

 

 

a Ryzen 1800X to wincyj rdzyniuf i watkof za 2500zl taki buldozerek 2.0 ktory nie nadaje sie do gier

 

A to niby dlaczego nie nadaje się też do gier? najsłabsza wydajność w niektórych grach (np. Fallout 4) jest na poziomie i5 4690K

https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,15

 

najlepsza porównywalna (Total War Warhammer) pokonuje i7 7700K

https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,18

 

Poza tym kto ci każe kupować 1800X? Ryzen 1700 jest nawet tańszy od i7 7700K? Kupujesz i przekręcasz do wartości Ryzena 1800X i masz procesor 1000zł droższy a kosztuje Cię to 5minut w biosie...

 

Procesory 8 rdzeniowe głównie stworzono z myslą o profesjonalnych zastosowaniach, ale do gier równie świetnie się nadają, jednak dla przeciętnego Kowalskiego najlepsze będą jednak Ryzen 3 i 5, bo to dopiero będą odpowiedniki przeciętnych i3 i  i5...

 

Entuzjaści, Youtuberzy (obrabiający dużo materiału Video i potem wrzucający na kanały YT)? Wydaje mi się że kto zwraca uwagę na proporcje ceny/wydajność jednak wybierze platformę AMD, sam bym prawdopodobnie taką wybrał w tym momencie

Link to post
Share on other sites

A to niby dlaczego nie nadaje się też do gier? najsłabsza wydajność w niektórych grach (np. Fallout 4) jest na poziomie i5 4690K

https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,15

 

najlepsza porównywalna (Total War Warhammer) pokonuje i7 7700K

https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,18

 

Poza tym kto ci każe kupować 1800X? Ryzen 1700 jest nawet tańszy od i7 7700K? Kupujesz i przekręcasz do wartości Ryzena 1800X i masz procesor 1000zł droższy a kosztuje Cię to 5minut w biosie...

 

Procesory 8 rdzeniowe głównie stworzono z myslą o profesjonalnych zastosowaniach, ale do gier równie świetnie się nadają, jednak dla przeciętnego Kowalskiego najlepsze będą jednak Ryzen 3 i 5, bo to dopiero będą odpowiedniki przeciętnych i3 i  i5...

 

Entuzjaści, Youtuberzy (obrabiający dużo materiału Video i potem wrzucający na kanały YT)? Wydaje mi się że kto zwraca uwagę na proporcje ceny/wydajność jednak wybierze platformę AMD, sam bym prawdopodobnie taką wybrał w tym momencie

 

w linku do wynikow z falout 4 procesor za 2500zl wyklada sie na pentium za 250zl?

nie gram w starategie a tym bardziej jakies  warhamery to jest jedyna gra w ktorej ten ryzen jest lepszy w testowanych grach interesuje mnie hity pokroju witcher falout gta battlefield

OC jest zerowe w testowanym 1800x 4.1 wole 5.0 na kaby lake :P

 

Naszego sampla udało się ustabilizować na 4100 MHz, aczkolwiek wymagało to podbicia VCore do 1,450V oraz VDDCR SOC do 1,150V. Finalna wydajność jednego rdzenia zbytnio nie podskoczyła, wszak tryb XFR zapewnia 4100 MHz bez ingerencji w ustawienia, natomiast wydajność wielowątkowa powinna już trochę zaprocentować. Niestety, tutaj automatycznie pojawia się poważny problem z temperaturami oscylującymi w granicach 89-90C, których przekroczenie skutkuje szybkim zawieszaniem się platformy, pomimo zastosowania bardzo wydajnego systemu chłodzenia cieczą.

zrodlo pure pc

to tyle na temat OC o skalpie procesorow AMD nawet nie mysl! 

 

z tym ze procesory 8C nie nadaja sie do gier zgadzam sie ich zastosowanie to inne rzeczy niz siedzenie  8h przed monitorem w gierki gry lubia szybko taktowane procesory zamiast duzo ale wolnych czekamy na R5 R3 :banan:  ale zawsze liczy sie pierwsze wrazenie na mnie bylo to srednio slabe wrazenie AMD is back  :rotfl:

 

 

od siebie dodam ze Intel juz dawno temu zapowiedzial 6 rdzeni do minestremu a kaby lake ktory mial premiere w styczniu tego roku to ich ostatni procesor w 14nn a wlasciwie to on juz mial byc wykonany w 10nn jakby nei przesuniecie klopty z wdrozeniem mniejszej technologi Cannonlake/Coffelake 2018 to bedzie to na czekaj tak naprawde wszczyscy

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

W grach zawsze pierwsze skrzypce gra karta graficzna, procesor ma zadanie jej dostarczyć przysłowiowe "papu",

 

a producenci gier generalnie nie będą robić gier pod 8 rdzeni i 16 wątków np. dla procesorów Ryzen7 czy 6900K, jest to ciężkie w optymalizacji, mało potrzebne i w ogóle za drogie w produkcji,

 

dlatego do gier optymalnie potrzebne są 4 mocne rdzenie z wysokim taktowaniem GHz i bez wydziwiania w "wincyj"...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...