Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mobo- M4A785TD-V EVO

Zasilacz- XFX Core TS 550W 

Procek- AMD phenom II X4 955 black edition +fortis HE 1225

Grafika- msi gtx 950

 

Witam, zastanawiam sie nad wyborem obudowy max.300zł. Miałem kupować bude razem z nowym prockiem za pare miesiecy po premierze ryzen 5, ale zdarzyło sie kilka incydentów przez które aktualnie jedyna obudowa ktora mi została do aktualnego komputera to jakiś  noname w dodatku z pękniętym przodem i brakiem miejsca na okablowanie,a moj zasilacz kabli ma sporo przez co nie moge nawet zamknąć boku :/

 

Więc na czym mi zależy. Najważniejsze to miejsce na ułożenie kabli, dobry przepływ powietrza i chłodzenie(zależy mi na temperaturach bo tak jak teraz tak i w przyszłości będę podkręcał sprzęt) w miare grube blachy(najlepiej wyciszana)

 

Co udało mi się samemu znaleźć to to- SilentiumPC Pax M70 v2 Pure Black choć widziałem, że ktoś skarżył się na brak wystarczającej ilości miejsca na okablowanie, czy wentylatory, ale w sumie zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie narzekał.

 
Link to post
Share on other sites

Do 300 zł. z wyciszanych to chyba został Ci tylko SPC Pmax M70. Ma około 3 cm wolnego miejsca za tacką płyty głównej, czyli dosyć sporo. Warto czasami dołożyć i kupić coś lepiej spasowanego. Gdybyś się na tą zdecydował, to warto poprzebierać w egzemplarzach. Zdarzają się niedoróbki, co nie oznacza, że ta obudowa jest zła.

Gdybyś nie potrzebował zewnętrznych zatok, to niewiele droższe, około 40 zł. więcej, lepiej wykonane są Fractal Design Define C lub Phanteks Eclipse P400. Warto spojrzeć na Nanoxie DS3. Dużo zależy czego oczekujesz od obudowy, poza tym, że ma być solidna, wyciszona, z dobrą aranżacją wentylacji. Ilość miejsca na dyski, zatoki zewnętrzne, wysokość chłodzenia, i.t.d.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc miejsca na dyski szczególnie nie potrzebuje, HDD + SSD( lub może sam HDD jeśli zdecyduje sie na M2)

Zatoki zewnętrzne nie będą mi potrzebne, Wysokość chłodzenia 160mm. Zastanawiam sie czy dla samej wyciszanej obudowy jest w ogóle sens płacić 300zł. Chodzi o to, że komputer będzie na długie lata i na pewno będzie kręcony więc zdecydowanie na wysokich obrotach będzie głośny, a nigdy nie miałem kontaktu z obudową wyciszaną i nie wiem jak bardzo potrafi ona wyciszyć.

Link to post
Share on other sites

Obudowa wyciszana całkowicie nie wyciszy odgłosów urządzeń, ale w znacznym stopniu wytłumi. Ja osobiście, gdybym nie potrzebował zatok zewnętrznych, nie potrzebował zbyt wiele miejsca na dyski, był ograniczony budżetem do około 300 zł. dołożyłbym te 40 zł. i kupiłbym Fractala Define C. Bardzo dobra aranżacja wentylacji, miejsc na wentylatory chyba z 7, dobrze filtrowana:https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-c-midi-tower-czarny-fd-ca-def-c-bk-1076295/

Wspomniałem o Phanteksie konkretnie o wersji wyciszanej:https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400s-ph-ec416psc-bk-867852/

Też niezła obudowa, zmieści chłodzenie do max. 160, o dwa miejsca mniej jeżeli chodzi o montaż dodatkowych wentylatorów.

W końcu Nanoxia DS3:https://www.morele.net/obudowa-nanoxia-deep-silence-3-600060300-729244/

Możliwość instalacji do 6 wentylatorów, chłodzenie CPU do 165mm, wyciszana, w zestawie z obudową trzy wentylatory. U poprzedników dodali po dwa. Ta ostatnia jest trochę na wyrost, jeżeli chodzi o Twoje potrzeby, bo ma i dużo miejsca na dyski, i trzy zatoki zewnętrzne 5,25" ;) Radziłbym wstrzymać się z zakupem i dozbierać, dołożyć te 40zł. i zastanowić się nad którąś z tych powyżej. Prawdopodobnie koledzy z forum jeszcze dodadzą jakieś inne propozycje.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fractala Define C rzeczywiście wygląda bardzo dobrze, dużo miejsca w środku, elegancki wygląd(co bardzo się ceni bo nie lubie tych "super ultra gaming" obudów). sporo miejsca na okablowanie i co najważniejsze nie sądziłem, że istnieje wyciszana obudowa z taką ilością miejsca i takimi wymiarami, pozostałe obudowy są znacznie większe od tej.

 

Wielkie dzięki za pomoc !

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...