Skocz do zawartości

Mysz do biura + mysz do grania 150zł


Recommended Posts

Cześć, poszukuję dwóch myszek. Jedna do prac typowo biurowych (obsługa Excela i oczywiście internetu ;-) ). Druga do grania (czasem do internetu). O ile z myszkami do gier nie ma większego problemu na tym forum, tak z myszą biurową mam problem. Będę wdzięczny za każdą propozycję i rozważę każdą z nich. Myszki będą używane przy różnych komputerach.

 

Mysz do biura:

Budżet: 150zł (im taniej tym lepiej, najlepiej ze 2-3 propozycje, budżet nieprzekraczalny)

Jakiej myszki obecnie używasz: Jakiś firmowy badziew, którego nie da się obsługiwać. Chyba dla dzieci ta myszka

Jaką masz obecnie podkładkę: Brak podkładki i nie będe używać

Z jakich wartości DPI korzystasz: Nie wiem, preferuję czułe myszki

le cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: w biurze to raczej zbędne, ale chciałbym przejechać myszką przez 3 monitory jak najszybciej (10 cm?)

W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): nd.

Ile przycisków używasz w myszce: 5 (lewy, prawy, środek, wstecz, dalej) + rolka

Chwyt: palm

Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: ca. 15cm

Dlaczego chcesz zmienić mysz: Obcna jest za mała i boli mnie nadgarstek po niej.

Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Kiedyś używałem Logitech M500, dośc przyjemnie się pracowało. Zależy mi na przyciskach Wstecz/Dalej pod kciukiem. Preferuje myszki profilowane, ale nie upieram się. Rozważę każdą propozycję.

 

Mysz do grania:

Budżet: 150zł

Jakiej myszki obecnie używasz: Jakiś chińczyk za $4.

Jaką masz obecnie podkładkę: Brak

Z jakich wartości DPI korzystasz: Nie mam preferowanych wartości, ale wolę myszki bardziej czułe

le cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: niestety nie gram w FPS, ale obstawiam, że byłoby to mniej niż 10cm

W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Strategie, RPG (Diablo 3, HoTS, Total Annihilation, Cezar 3)

Ile przycisków używasz w myszce: 5 (lewy, prawy, środek, wstecz, dalej) + rolka

Chwyt: palm

Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: ca. 15cm

Dlaczego chcesz zmienić mysz: Obcna jest pod fingertip/claw i źle mi się na niej gra. No i zaczyna już szwankować (jak to chińczyk)

 

Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Fajnie gdyby było coś na kształt 'Rapid Fire'.
Przyglądałem się myszkom DM1 pro, CM Alcor i Gigabyte M6980X, jednak nie upieram się przy tych modelach. Jeżeli macie coś ciekawszego to chętnie rozważę każdą propozycję.

Edytowane przez kaczypierd
Link to post
Share on other sites

radził bym się jednak zapatrzeć w jakąś podkładkę materiałową, myszka dłużej pożyje a raczej jej ślizgacze, no i zwiększy się swoboda ruchu myszą ;) szkoda i myszki, i blatu biurka 

 

Coś na start 13 PLN

https://procpu.pl/p/1723/33050/podkladka-nostromo-b1-czarna-380x280x4mm-podkladki-gaming-strefa-gracza.html

lub 17 pln

https://procpu.pl/p/1723/37351/esperanza-flame-podkladka-440x335-podkladki-gaming-strefa-gracza.html

w tej cenie krawędź podkładki nie jest obszyta ;) 

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...