Skocz do zawartości

Wybór podzespołów do mocnego komputera do zabawy z podkręcaniem.


Recommended Posts

Witam,


Jako nowicjusz zwracam się o pomoc do doświadczonych i znających się na rzeczy. Od jakiegoś czasu szukam podzespołów do komputera, który daje możliwość zabawy z podkręcaniem oraz miałby służyć w przyszłości do płynnego grania w 4k. Dlaczego w przyszłości? Ponieważ chciałbym go złożyć(na razie) bez karty graficznej.Budżet do 5000 na samą jednostkę bez karty. Fajnie jeżeli wyjdzie taniej.


Jeżeli chodzi o podstawkę, to myślałem o MSI Z270 GAMING M5 ale jeżeli ktoś z Was poleca tańszą alternatywę, to byłoby super. Od płyty oczekiwałbym przede wszystkim wsparcia SLI oraz możliwości podkręcania podzespołów.


Procesor jaki sobie wymarzyłem to I7 7700k. Chciałbym dobrać do niego solidne powietrzne chłodzenie, które zapewni niskie temperatury po podkręceniu oraz w miarę budżetową obudowę(nie zależy mi na wyglądzie zewnętrznym a wyłącznie na funkcjonalności i dobrym odprowadzaniu ciepła).


Co do pamięci RAM, to chciałbym włożyć 2x8GB w rozsądnej cenie(choć wiem, ze ceny poszły w górę).


Zastanawiam się też nad dyskiem/dyskami. Nie wiem czy zakupić tylko 256 SSD, czy 128 plus 1TB HDD. Wiem tylko, że nie chciałbym w tej kwestii przepłacać, ale też nie chciałbym inwestować w coś wolnego i kiepskiego.


I na koniec zasilacz. Zależało by mi na solidnym i sprawdzonym producencie, który da radę z tym wszystkim i pociągnie dodatkowo grafikę 1080(gdy ta upragniona przyszłość nadejdzie).


Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość w kwestii mej niewiedzy, a także jeżeli postawiłem zbyt wygórowane wymagania. Przepraszam również za braki w ścisłości i proszę o ich uzupełnienie w formie pytań. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w doborze części.


Link to post
Share on other sites

 

 

miałby służyć w przyszłości do płynnego grania w 4k. Dlaczego w przyszłości? Ponieważ chciałbym go złożyć(na razie) bez karty graficznej.Budżet do 5000 na samą jednostkę bez karty. Fajnie jeżeli wyjdzie taniej.

Sprzętu nie kupuje się na zapas. Zestaw za 5000zł wraz z GPU pozwoli CI rozgrywkę w 2K 60HZ.

Co do SLI to poczytaj z czym, to się je i jak to tak naprawdę wygląda. Już nie jeden się w to bawił i wrócił do jednego GPU.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie w każdym temacie, który uwzglednia zakup dobrego procesora zaleca się poczekać na premierę Ryzena, która ma być z tego co pamiętam 2 marca, czyli jutro :)

Jasne, że można zaczekać z procesorem ale co z resztą?

Szczerze to zależy mi na poleceniu solidnych marek podzespołów za rozsądne pieniądze. Chciałbym rozpocząć przygodę z podkręcaniem na solidnej podstawie, tak abym nie musiał za szybko zmieniać płyty, procesora i chłodzenia. Ostatnie moje "zabawy" z pecetem miały miejsce ponad 10 lat temu i nie mówię tu o jakimkolwiek podkręcaniu, a że od niedawna zaznajamiam się z tym tematem, to mam spore braki. 

 

Chciałbym płytę, która daje spore możliwości ale nie wiem czy za wymienioną wcześniej przeze mnie nie przepłacę. Może ktoś poleci coś z podobnej półki w niższej cenie?

 

Co do chłodzenia, obudowy i zasilacza skłaniałbym się patriotycznie ku SilentiumPC. Jednak czy nie wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle? Chciałbym solidne chłodzenie, które po podkręceniu procesora skutecznie go schłodzi i tu niekoniecznie szukam oszczędności. W przypadku obudowy byłoby super zaoszczędzić przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Natomiast w kwestii zasilacza to nie bardzo wiem nawet ile W będzie mi potrzeba aby dał radę dodatkowo z grafiką 1080. Tu jednak chciałbym czegoś solidnego i niekoniecznie takiego..

 

RAM i dysk/dyski - też nie znam się na dobrych producentach. Chciałbym tylko czegoś solidnego i szybkiego możliwie za przyzwoite pieniądze.

 

Także czekam z niecierpliwością na Wasze propozycje, które mam nadzieję rozwieją moje wątpliwości i pomogą w podjęciu decyzji. :)

 

Sprzętu nie kupuje się na zapas. Zestaw za 5000zł wraz z GPU pozwoli CI rozgrywkę w 2K 60HZ.

Co do SLI to poczytaj z czym, to się je i jak to tak naprawdę wygląda. Już nie jeden się w to bawił i wrócił do jednego GPU.

W sprawie SLI właściwie nie wiele wiem. Chciałem tylko w razie "czego" mieć takie udogodnienie w płycie. Jeżeli odradzasz z tym zabawę, to jestem skłonny rozważyć wszelkie alternatywy, jednak chciałbym złożyć coś do czego będę mógł dołożyć grafikę z najwyższej półki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się też nad dyskiem/dyskami. Nie wiem czy zakupić tylko 256 SSD, czy 128 plus 1TB HDD. Wiem tylko, że nie chciałbym w tej kwestii przepłacać, ale też nie chciałbym inwestować w coś wolnego i kiepskiego.

TYLKO min. 256GB + 1TB HDD - dlatego ze 128 maja znacznie nizsza wydajnosc niz 256... 

Link to post
Share on other sites

MX200 256GB, Seagate Baracuda 1TB (nie wiem ile miejsca potrzebujesz), z zasilaczy to możesz spokojnie iść w SuperFlower Leadex Platinum, ew. Seasonic X seriex

250GB

WD10EZEX chyba, ze znajdziesz ST1000DM003 w wersji 1SB102 z 64MB pamięci cache w co wątpię :). Obecnie Barracuda w wersji 1TB jest wolniejsza, wałek z mniejsza ilością buforu cache obecnie 32MB.

Seria X do opłacalnych nie należy, w tych pieniądzach to żaden interes, jednym słowem kupisz lepsze jednostki i zarazem tańsze.

 

 

Jeśli coś komuś tu proponujesz to takową propozycję uargumentuj, patrz regulamin tego działu bo następnym razem nie będzie przeproś  :D.

Link to post
Share on other sites

SF leadex platinum też opłacalne nie jest, bo to ta sama platforma co SF leadex gold ( z modyfikacjami + lepszą mapą wentylatora ), tak wiem że sam mam, no ale... 
ewentualnie patrzyć na PSU oparte o oem SF leadex gold, czyli EVGA G2 
i tak się zwykle rozbija o RMx vs EVGA G2, chyba że ktoś na serio coś lepszego potrzebuje. 

Co do dysków SSD, to przy obecnych cenach, można rozważyć od razu coś na M.2 np SM961 256GB 593zł chodzi ( tu zależy dużo od budżetu ), listę masz w dziale dysków 
 

 

MX200 256GB

niedostępny 

Link to post
Share on other sites

 

Seria X do opłacalnych nie należy, w tych pieniądzach to żaden interes, jednym słowem kupisz lepsze jednostki i zarazem tańsze.

Ogólnie kupowanie zasilaczy potrafi nie być opłacalne ;) Do seasonic mam sympatię od dawna jak i zasilacze z serii X posiadam już jakiś czas (650w od 2-3 lat i 850w od ~7miesięcy) no i polecam to co w miarę kojarzę że jest jakieś jakościowo. 

 

 

WD10EZEX chyba, ze znajdziesz ST1000DM003 w wersji 1SB102 z 64MB pamięci cache w co wątpię :). Obecnie Barracuda w wersji 1TB jest wolniejsza, wałek z mniejsza ilością buforu cache obecnie 32MB.

Mkay masz mnie, nie sprawdziłem nazewnictwa dysków, dla mnie Seagate zawsze kojarzył się z Barracuda (te stare 40GB :'c).

 

niedostępny 

 

Już ? Nie dalej jak dwa-trzy miechy temu jeszcze szło kupić D:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...