Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy normalnie jest z w i7 7700k temperatury tak skaczą ? Podczas spoczynku nie przekracza 30*C ale jak włączę jakąś grę to temperatura wzrasta i zaczyna skakać od np 60 do 80 a na rdzeniach nawet do 90 i czy to jest normalne czy może nie dokładnie zamontowałem chłodzenie czy coś.

 

 

I7 7700k

Gtx 970 msi

Płyta Asus Z170 Pro gaming 

Chłodzenie Silentium PC Fortis 3 HE1425 v2

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 80-90 stopni to jest pewne ze coś jest nie tak.Albo tak jak piszesz źle założone chłodzenie lub źle nałożona pasta(za dużo, za mało).Jaka to pasta.Dawaj tutaj te temperatury w HW Monitor.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Czy normalnie jest z w i7 7700k temperatury tak skaczą ? Podczas spoczynku nie przekracza 30*C ale jak włączę jakąś grę to temperatura wzrasta i zaczyna skakać od np 60 do 80 a na rdzeniach nawet do 90 i czy to jest normalne czy może nie dokładnie zamontowałem chłodzenie czy coś.

 

 

I7 7700k

Gtx 970 msi

Płyta Asus Z170 Pro gaming 

Chłodzenie Silentium PC Fortis 3 HE1425 v2

 

Mam powiedzmy podobną konfigurację. Napisz, czy masz OC, jeśli tak, to jaki mnożnik i  VCore. Jaka pasta pod Fortisem ?

Link to post
Share on other sites

Nie mam podkręconego a z tym 90*C trochę przesadziłem ;D ale z 85 było i tak samo z tymi temperaturami na rdzeniach na każdym mam inna na 1 mam 60*C na 2 40*C a na 3 np 70*C  

Bądź co bądź jest możliwość że źle zamontowałem bo robiłem to 1 raz i nie wiem czy wystarczająco przykręciłem cooler bo też nie chciałem na siłę niczego robić żeby przypadkiem nie połamać płyty.

Edytowane przez mahariashu
Link to post
Share on other sites

Najpierw zobacz, jak masz ustawione napięcia. Jeśli masz VCore na Auto, to być może daje za dużo (sprawdź CPU-ID albo OCCT) i wtedy się grzeje pomimo niepodkręcenia. Dałbym mu jakiś Adaptive mode 1,24V ewentualnie idąc w dół sprawdzając stabilność.

 

Jeśli nie będzie zmiany w temperaturach odkręć same żebra i zobacz, jak się odcisnęła pasta. Jak równomiernie, to znaczy, że było OK, ale przy okazji zmień pastę (na Gelid Extreme). Niepodkręcony nie powinien przeskoczyć temperatury 70-75 w stresie.  

Link to post
Share on other sites

Jeżeli są tak duże różnice na poszczególnych rdzeniach to 

1.Nierówno dokręcone chłodzenie. Spróbuj jednak jeszcze raz dokręcić z wyczuciem.Popuść trochę śrubki i jeszcze raz dokręć do momentu jaj poczujesz opór i wtedy jeszcze po pół obrotu.Wszystko z wyczuciem.

2.Podstawa chłodzenia nie równa

3.Za mało pasty

To chłodzenie kupowałeś teraz i teraz założyłeś,czy działało już od dawna i te wysokie temperatury pojawiły się nagle?

Link to post
Share on other sites

Najpierw zobacz, jak masz ustawione napięcia. Jeśli masz VCore na Auto, to być może daje za dużo (sprawdź CPU-ID albo OCCT) i wtedy się grzeje pomimo niepodkręcenia. Dałbym mu jakiś Adaptive mode 1,24V ewentualnie idąc w dół sprawdzając stabilność.

 

Jeśli nie będzie zmiany w temperaturach odkręć same żebra i zobacz, jak się odcisnęła pasta. Jak równomiernie, to znaczy, że było OK, ale przy okazji zmień pastę (na Gelid Extreme). Niepodkręcony nie powinien przeskoczyć temperatury 70-75 w stresie.  

czyli może być coś z zasilaczem bo mam go już dobre 5 lat 

 

Jeżeli są tak duże różnice na poszczególnych rdzeniach to 

1.Nierówno dokręcone chłodzenie. Spróbuj jednak jeszcze raz dokręcić z wyczuciem.Popuść trochę śrubki i jeszcze raz dokręć do momentu jaj poczujesz opór i wtedy jeszcze po pół obrotu.Wszystko z wyczuciem.

2.Podstawa chłodzenia nie równa

3.Za mało pasty

To chłodzenie kupowałeś teraz i teraz założyłeś,czy działało już od dawna i te wysokie temperatury pojawiły się nagle?

chłodzenie kupiłem nowe, czyli muszę jeszcze raz je zamontować 

Link to post
Share on other sites

W takim razie dziękuję wszystkim za rady, w najbliższym czasie zakupie tę pastę i postaram się niczego nie **********  :D Jeszcze raz dzięki.

 

// Uważaj i na siebie, wulgarne słownictwo jest tu zbędne

// 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

W takim razie dziękuję wszystkim za rady, w najbliższym czasie zakupie tę pastę i postaram się niczego nie **********  :D Jeszcze raz dzięki.

 

// Uważaj i na siebie, wulgarne słownictwo jest tu zbędne

// 3ndurek

Cześć, i jak z tą pastą? Co jakieś efekty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...