Skocz do zawartości

GTX460 OC FAIL POMOCY


Recommended Posts

Panowie! pomocy! na Moim gtax460 fabrycznie mam 675MHz podwyższałem co 50MHz a przy 800MHz valley przestal dzialas wiec dalem na 750 ja patrze a mam tak naprawde w gpu-z 405 czyli najmniej ile moge miec ta wartosc jest na sztywno, klikam w msi burner reset jest niby 675MHz a w gpu-z jest 405 w czasie benchmarka rownież co sie stało ?

Link to post
Share on other sites

@ WaltKowalski

Sapphire jest producentem kart z GPU ATI/AMD, więc jego oprogramowanie TRIXX nie zadziała poprawnie na kartach GeForce od nVidia. nVidia kiedyś do tego miała nTune ale to program był z przed 10 lat, ( ale jeszcze "Keplery" wspierał więc gorącym "Fermi" powinien sobie poradzić).

 

Co do problemu najlepiej zobaczył na innym komputerze tą kartę graficzna , bo może akurat coś się z nią stało, bo problem z oprogramowaniem  można jakoś odwrócić robiąc w ostateczności format C.

 

W przypadku problemu z sprzętem zostanie chyba 

1 Zmienić taktowania /napięcia GPU/GDDR5.

2. Pozostawienie rozebranej z chłodzenia karty w rozgrzanym piekarniku w 190 stopniach na 9 minut.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Nie masz racji chyba, że 4 letniego r9 290 nazywasz nową kartą... Przez dłuższy okres używałem stery 16.11.5 (ale sprawdzałem na bieżąco również inne wersje) dopiero wczoraj na stałe przeinstalowałem na 17.2.1 a msi afterburner działał jednym słowem do d...y. O ile można to nazwać działaniem dobra połowa gier mi się z nim nie włączała np. Far Cry3, Titan Quest i parę innych których już nie pamiętam, pomijam takie drobnostki jak miganie ekranu przy starcie bo to też pikuś najlepsze było gdy zamieniłem kartę na inny model komputer sypał blue screenami i nie chciał się zalogować wywaliłem Afterburnera i nagle wszystko działa normalnie...

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Watman dla r9 290 był jakoś niedawno a na pewno nie w sterach co mają pół roku. Zresztą co ja się będę tłumaczyć wiem co widziałem na własnym monitorze trochę mi zeszło rozgryzienie dlaczego połowa moich gier się nie uruchamiała. Z far cry 3 ten problem to ja miałem już chyba od roku...  

Link to post
Share on other sites

Nieuruchamianie gier to może być wina OSD w RTSS bo OSD potrafi namieszać nieźle czasem. Np. mi się Rise of the Tomb Raider za nic nie uruchomi, jeśli wcześniej nie wyłączę MSI Afterburner. Po uruchomieniu gry mogę włączyć MSI Afterburner po zalttabowaniu i jest ok.
Starcraft II po którymś patchu nawet nie chciał działać z włączonym MSIA, jedynie pomagało wyłączenie OSD dla pliku .exe Starcrafta.

 

A odnośnie tych artefaktów itd. Bawiłeś się opcjami kompatybilności w MSIA? Jeden z użytkowników wspominał, że to może być wina którejś z tych zaznaczonych tam opcji (lub którejś z niezaznaczonych tych opcji).

Jest tam sekcja "Compatibility options" oraz "AMD compatibility properties" specjalnie pod karty AMD.
Wszystkie opcje są bardzo dokładnie opisane po najechaniu kursorem.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

@up

 

Cały msi afterburner to nieporozumienie, zawsze go miałem i nie było z nim problemów a od pewnego czasu to jakaś porażka. Mi wyłączenie Afterburnera nic nie dało. Dopiero kiedy go wywaliłem to wszystko wróciło do normy. 

U mnie to samo ;p.

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał jakiegoś Radeona, to przynajmniej bym potestował wszystkie opcje, żeby chociaż była jakaś jasność, żeby było wiadomo jak doradzać. Po takich postach jedynie co można z całą pewnością doradzić to "odinstaluj MSI Afterburner". Nie jest to zbytnio zachęcające, bo np. niektórzy lubią tą aplikację i podoba im się monitoring i możliwości jakie zapewnia.

Jakby samo wyłączenie Wattmana faktycznie rozwiązywało te problemy z artefaktami, podkręcaniem, uruchamianiem itd., to przynajmniej byłoby wiadomo z całą pewnością, co można ludziom pisać, niestety nie mam jak tego sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

podczas instalacji sterów pyta sie przy nim o zaakceptowanie regulaminu, po prostu klikasz, ze nie akceptujesz i ci go nie zainstaluje - djxbeat o tym pisał w którymś temacie

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@ReznoR

 

dla jasności od dawna używałem Msi Afterburner jeszcze za czasów świetności radka 7850, bardzo go lubiłem bo się przydawał, ale po tym co ja ostatnio widziałem to za głowę się łapałem. Mogłem przeżyć, że parę gier mi się nie uruchamiało, ba nawet nie robił na mnie wrażenia mrugający ekran przy starcie, ale Bsoda spowodowanego Afterburnerem nie zdzierżyłem. Za 1 razem uznałem, że grafika była walnięta więc ją oddałem, ale jak przyszła 2 grafika i to samo się stało to zacząłem drążyć temat no i winowajca był jeden... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...