Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, proszę o pomoc w złożeniu komputera przeznaczonego głównie do gier. Zestaw ma się składać z części używanych. Budżet do 1000 zł. Dodam, że nie orientuję się w temacie i nie zaproponuję nic od siebie za co przepraszam. Liczę za to na Waszą pomoc.

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz
  • Których części potrzebuję : płyta główna, procesor, grafika, pamięć ram, zasilacz, obudowa 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Zależy czy zestaw, który polecicie będzie się do tego nadawał. Jeżeli tak to jestem za podkręcaniem sprzętu.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 Philips 223V5 21.5'
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Posiadam dysk twardy 2.5' HITACHI TRAVELSTAR Z5K500. Jeżeli możliwe jest jego wykorzystanie w zestawie to super, jeżeli nie to zaproponujcie inny dysk.
  • Własna propozycja zestawu : Naprawdę nie znam się aż tak bardzo żeby samemu cokolwiek zasugerować.
  • Inne : -
Link to post
Share on other sites

Po prostu zestaw ma być najbardziej wydajny jak to możliwe w cenie do 1000 zł. Jeżeli uda się złożyć PC, na którym zagram w Wiedźmina 3 czy GTA V na wysokich to super. Jeżeli nie zagram na wysokich bo za mały budżet to trudno. Po prostu zestaw ma być jak najbardziej wydajny pod gry w cenie do 1000 zł.


Nie mogę edytować poprzedniego posta. Proszę jedynie o dobór odpowiedniego zasilacza do niżej podanego zestawu. Zasilacz niech jest używany żeby obniżyć koszty zestawu. 

Procesor: Intel i5 750 120 zł

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan: 70 zł
Płyta główna: MSI MS-7658 179 zł

RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz 160 zł

Grafika: GTX 660 350 zł

Obudowa: 50 zł

Dysk: posiadam

Pozostaje kwestia zasilacza.

Edytowane przez Jorvaskr
Link to post
Share on other sites

A moze tak by zamiast tej podstawki wziasc pod uwage 1155? Plyta medion-a, proc np 2400, chlodzenie box... Na plycie idzie urwac 100, na chlodzeniu 70... 660 zamienic na hd 7850... Tanio idzie wyrwac... Plus nie jest upsledzony przez stery...

Edytowane przez przemusss1990r
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, złożyłem poniższy zestaw i proszę o ocenę. Nowe podzespoły to MOBO i COOLER, reszta części jest używana.

 

1 MOBO: ASUS H61M-K 139,00 zł (20,00 zł) 

2 CPU: INTEL I5 2400 250,00 zł (20,00 zł)

3 GPU: GTX 660 WINDFORCE 350,00 zł (20,00 zł) 

4 RAM: 2X4GB DDR3 1600MHz 60,00 zł (20,00 zł)

5 PSU: COOLERMASTER G450M 450W 130,00 zł (15,00 zł)

6 HDD: WŁASNY 0,00 zł 

7 CASE: MINI ATX FUJITSU 15,00 zł (20,00 zł)

8 COOLER: INTEL BOX 1155 14,00 zł (14,00 zł)

9 KABEL SATA: 2XSATA II 50cm 3,00 zł (4,00 zł)

W nawiasach podane są (koszty przesyłki).

KOSZTA ŁĄCZNIE 1 094,00 zł

 

Co sądzicie o tej konfiguracji? Mam jeszcze pytanie odnośnie płyty głównej i karty graficznej. MOBO to MICRO ATX, czy będzie ona pasowała do obudowy MINI ATX? Oraz czy GPU GTX660 WINDFORCE zmieści się na MOBO MICRO ATX? Pozdrawiam.

Edytowane przez Jorvaskr
Link to post
Share on other sites

 

 

MINI ATX FUJITSU

 

Ale jaki to jest dokładnie model ?

 

 

 

4 RAM: 2X4GB DDR3 1600MHz 60,00 zł (20,00 zł)

 

Tutaj wielkiego zysku z pracy w dualu mieć nie będziesz. Daj sobie 1 x 8 GB co by mieć slot wolny na później

 

 

 

GPU: GTX 660 WINDFORCE 350,00 zł (20,00 zł) 

 

Za takie pieniądze kupisz R9 270. Zdecydowanie lepszy wybór.  

Link to post
Share on other sites

Mam problem, skończyły się zapasy MOBO w magazynach Komputronika. Niestety muszę znaleźć inne MOBO, polecisz coś do 140 zł? (może być używane). Link do CASE: MINI ATX FUJITSU 15,00 zł (20,00 zł) http://tiny.pl/gf8mc RAM zmienię na 1X8GB. GPU również, znalazłem kilka pozycji w cenie do 350 zł.

EDIT: Znalazłem takie MOBO http://tiny.pl/gf84p nada się?

Edytowane przez Jorvaskr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...