Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dysk HDD przestał działać - błąd 2000-0151 laptop Dell

notebook laptop dell błąd dysk twardy hdd 2000-0151 error

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 NickNick

NickNick
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 26 luty 2017 - 18:24

Cześć. W moim laptopie dell nagle przestał działać dysk hdd. Otóż po uruchomieniu laptopa, wczytywanie zatrzymuje się na logo windows, dodatkowo dysk twardy zaczął delikatnie trzeszczeć po odpaleniu laptopa. Próbowałem zainstalować windowsa na nowo ale kiedy w instalatorze wybrałem dysk, na którym ma się zainstalować system to pojawił się błąd i instalacja była niemożliwa. Teraz instalator windows w ogóle nie wykrywa dysku. Zrobiłem test w BIOSIE i pojawiło się coś takiego:

https://naforum.zapo...1f1ba8.jpg.html

https://naforum.zapo...e478d8.jpg.html

Prosiłbym o pomoc czy da się jeszcze w jakiś sposób naprawić ten dysk?

• 0

#2 Alcedo1

Alcedo1
  • Pasjonat

• 912 postów
  • Miejscowość:Janów Podlaski

Napisano 27 luty 2017 - 21:39

Skoro system nie chce się na nim zainstalować system - to dysk raczej na szrot. Czy laptop posiada jeszcze gwarancję ? ściągnij paczkę programów diagnostycznych hirens boot, zawiera on programy do sprawdzenia oraz m.in. hdd regenerator (może warto spróbować, jak niewiele badów to może coś tam naprawi)

• 0

i7 3770 + macho, gigabyte z68x-ud4-b3, HyperX Red 16 gb ddr3 1866, msi gtx 1070 ti gaming, corsair rm 750x, chieftec aegis, plextor m5 pro 128 gb, crucial m550 512 gb, logitech g502, logitech g810, hyperX cloud

Pluton BF4 HUSAR TEAM POLAND (HTP)

#3 Fix00ser

Fix00ser
  • Pasjonat

• 981 postów

Napisano 27 luty 2017 - 22:55

Użycie HDD Regenerator to tylko dla desperatów, czasami może pomóc ale zazwyczaj
bywa gwoździem do trumny, raczej użyłbym
MHDD
Victoria
Vivard
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: notebook, laptop, dell, błąd, dysk, twardy, hdd, 2000-0151, error

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych