Skocz do zawartości

Windows nie może się załadować, komputer uruchamia się ponownie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wsde,

Recommended Posts

Cześć,

 

Złożyłem komputer ze starych części, które przeleżały w szafce. Jest taki problem, że komputer uruchamia się sam ponownie podczas ładowania Windowsa 7. Nie mogę zrobić formatu Windowsa, ponieważ nie chce mi się załadować okno do przejścia do dalszego kroku, załaduje się tylko niebieski ekran od win7 i to wszystko. Po wejściu w F8, wszedłem w wyłącz automatyczne ponowne uruchomienie komputera po błędzie systemu i nic to nie pomogło. Pojawił się niebieski ekran z takim błędem:

 

9dedda8baa325af2.jpg
 

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer
If this is the first time you've seen this stop error screen restart your computer. If this screen appears again, follow these steps
check for viruses on your computer. remove any newly in.
istalled hard drives or hard drive controllers. check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated
Run CHKDSK /f to check for hard drive controllers.
technical information

*** STOP: 0x0000007B (0xFFFFF880009A98E8, 0xFFFFFFFFC0000034, 0x0000000000000000)

 

Gdy przestawiłem dysk z IDE na AHCI to uruchomił mi się Windows do pulpitu, ale niestety wszystkie partycje były puste, ikony na pulpicie nie działały.

Znalazłem takie artykuły:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/324103/advanced-troubleshooting-for-stop-error-code-0x0000007b-inaccessible-boot-device-errors-in-windows-xp
 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/922976/error-message-occurs-after-you-change-the-sata-mode-of-the-boot-drive
 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/975453/error-message-when-you-start-a-windows-7-based-computer-after-you-attach-a-raid-disk-stop-0x0000007b-inaccessable-boot-device
 

Wirusy w sektorze rozruchowym

Komunikat o błędzie „Stop 0x0000007B” może się pojawić, jeżeli komputer jest zarażony wirusem sektora rozruchowego. Jeśli problem występuje sporadycznie i można uruchomić system Windows, należy sprawdzić, czy na komputerze nie ma wirusów. Jeżeli zostanie znaleziony wirus, należy sprawdzić, czy wirusa nie ma także na dyskietkach, zanim zostaną użyte.

 

Niestety nie jestem w stanie sobie poradzić z tym problemem. Nie wiem o co chodzi. :/

Przywróciłem bios do ustawień fabrycznych i nic to nie pomogło. Nie mogę też skopiować starej wersji biosu na pendrivea, ponieważ występuje taki błąd:

8066997f6b631e75.jpg

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Może coś z dyskiem nie tak. Możesz podmienić na inny na próbę.

 

W końcu udało się zainstalować Win7 po dłuższym czasie oczekiwania, ale nie wiem co jest nie tak, czasem komputer się zawiesi... w ogóle kiedyś jak instalowałem na nim Win7 to od razu wyskakiwała instalacja, nie trzeba było czekać nie wiadomo ile minut. W ogóle chciałbym zaktualizować bios, tam jest q-flash i trzeba jakoś odpowiednio przygotować pendrive jako floppy a? Znalazłem takie poradniki:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2736494.html

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2736623.html

 

I szczerze trochę tego jest, żeby przygotować odpowiednio pendrivea. Da się jakoś inaczej ogarnąć tego pena na aktualizację biosu? I czy podczas aktualizacji nie zawiesi się komputer...

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Zwiesić się możne jeśli nie taka wersja była lub gdy są problemy z samym nośnikiem stacja dyskietek , lub gdy komputer zle działa z winy zasilacza.

Mam pytanie jaka płyta główna po nazwie programu ze screen-a zgaduję że jest to Gigabyte, 9 lat temu miałem ich płytę i można było aktualizować BIOS z poziomu Windows-a, wystarczył program @BIOS ( znajdziesz ten program na stronie producenta chyba w sekcji narzędzi).

Ogólnie przed przystąpieniem do flashowania sprawdził bym zasilacz lub wymienił na pewny, a zestaw podłączył do UPS-a  ( jeśli płyta główna ma tzw "Dual BIOS" masz zapasowy do uruchomienia komputera).

Zdarzało mi się wgrywać BIOS z dyskietki, ale takiego użycia pamięci przenośnej na USB zamiast stacji dyskietek nie używałem, na moje rozumowanie problem może być zbyt duża pojemność lub inny format plików niż FAT 32, albo BIOS wymaga archaicznego FAT 16 ( nie wiem jak stary jest to komputer).

Link to post
Share on other sites

Były jakieś wirusy o nazwach pkunzip.pif.vir pkzip.pif.vir, które usunął ComboFix i komputer uruchomił się normalnie na windowsie na dysku z opcją IDE, a gdy te wirusy były to tylko windows wczytał się na trybie AHCI. Teraz zainstalowałem win, ale niestety komputer po jakimś czasie się zawiesi, pewnie dysk się coś posypał przez te wirusy... płyta główna jest z 2009 roku, model Gigabyte EP45-UD3LR. Pamiętam, że jeszcze kiedyś pisali o tym, że sterowniki od Nvidii przepuszczały jakieś wirusy i może przez ten sterownik weszły te wirusy...

W ogóle nie mam stacji dyskietek, ale pojawiła się stacja dyskietek, jak to usunąć?

2606c5dac83373e9.png

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

W BIOS była opcja na pierwszej karcie( z datą /godziną) i tam można włączać wyłączać kontroler FDD czyli stacji dyskietek.

Jeśli nie szukaj gdzieś indziej w BIOS-ie w zakładce gdzie ustawiasz tryby dla SATA/IDE itp.

Jak się nie pojawi włącz BIOS do widoku zaawansowanego klawiszami Ctrl oraz F1.

 

Do sprawdzenia dysku Niech ściągnie sobie program MHDD ale w takiej wersji którą trzeba wypalić na płytce lub rozpakować na pamięci przenośnej USB by można było uruchomić z poziomu BIOS( trzeba zmienić kolejność ładowania systemu w zależności na czym rozpakuje MHDD USB/DVD).

W takiej też wersji są programy antywirusowe więc właściwie na początek przydało by się wyczyścić z paskudztwa, i tu polecił bym kompilację Hiren's Boot. bootowaną z poziomu BIOS.

 

 

Wracając do upgrade BIOS z poziomu Windows za pomocą  @BIOS zobaczy na płycie DVD do płyty głównej bo na stronie nie mogłem znaleźć.

Ale wiadomo przed wgrywaniem BIOS system musi być stabilny.

 

Co do sterowników nVidia się nie wypowiem maiłem/mam karty ATI AMD i nigdy te "skopane" sterowniki do tych kart takiej hecy mi nie robiły.

EDIT

Zobacz RAM czy parametry są dobrze dobrane, choć ustawienia AUTO pomagały no prócz napięcia te najlepiej ustawić ręcznie zobacz czy nie wymagają większego "papu" na przykład 2.2V ( standardowe DDR 2 miały 1.8 V).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Komputer był testowany 2 dni, jak na razie wszystko jest ok, nie zawiesił się. Zaktualizowałem BIOS do wersji F10, jest jeszcze nowsza wersja F11.


W opisie jest napisane:
 

Support On/Off Charge function
(Note) Please download GIGABYTE On/Off Charge from 'Utility' link page

Chciałbym zaktualizować bios do wersji F11, ale o co chodzi z tym w opisie? Coś muszę pobrać? Czy normalnie mam pobrać wersję F11 i wrzucić na pena i zaktualizować? Bo nie bardzo to rozumiem. 
 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak podkręcić pamięć RAM, ta pamięć ma 1066 Mhz, a działa na 800 Mhz:

ca080533eea25744.png

79f15a3fd3484cec.jpg

a64dcce0d73284bc.jpg

Włączyłem Profil2 w Extreme Memory Profile (X.M.P.), ale ramy nie ustawiły się na 1066 Mhz.
Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Pamięci wg BIOS masz ustawione na 1066MHz. Takie też masz pamięci wg specyfikacji https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227289

BIOS nowy wprowadza funkcje szybkiego ładowania dla telefonów, także gdy sprzęt jest wyłączony http://www.gigabyte.pl/global/pl/pages/mb_on-off-charge/on-off-charge.htm A w sekcji Ulities jest dostępne narzędzie do pobrania programu do sterowania tą funkcją.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Longhorn faktycznie te ramy są 1066 Mhz, nie wiem skąd mi się w głowie wzięło 1600 Mhz. Kupiłem je na komputronik.pl lata temu, chyba to są te ramy, które kupiłem. Ale mam pytanie, skoro one są ustawione na 1066 Mhz to dlaczego w programie SIW szybkość jest 800 a nie 1066? I jeszcze mam pytanie czy włączyć Profil2 w Extreme Memory Profile (X.M.P.)?
 

Odnośnie BIOSU czyli mogę normalnie sobie pobrać bios F11 i wgrać z pena?
 

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Czarna magia i tak. :) W innym temacie pomogłeś mi z podkręceniem pamięci ram dla drugiego komputera, to jak tam przestawiłem ramy na 2133 MHz to w SIW widać o tym informację, szybkość 2133 Mhz, a na tym kompie pracują na 1066 Mhz i w SIW jest info o 800 Mhz, tego nie czaję. ^^
 

795491a4c20a6175.png

 

W ogóle dzięki Long, że odpowiadasz w tym moim temacie. Dzięki wielkie. :)

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Nie doszukiwałbym się tutaj problemu, Speccy zidentyfikował pamięci tak samo jak CPU-Z - jako 533MHz czyli 1066MHz efektywnie. Dla pewności sprawdziłem jak to wygląda u mnie na pamięciach Team Group Vulcan 2400MHz i jak widać jest 1200MHz, czyli tak jak ma być

5f2cea4559fe74c3med.jpg

Najpewniej SIW podaje po prostu częstotliwość domyślną pamięci w miejscu które pokazywałeś (tak też podejrzewałem), a ta wynosi 800MHz a po włączeniu profilu X.M.P. pracują na 1066MHz (co SIW także podaje jako Supported Frequencies).

Samych programów do identyfikacji podzespołów jest multum https://www.dobreprogramy.pl/Identyfikacja-sprzetu-i-oprogramowania,Programy,Windows,220.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...