Skocz do zawartości

I7 7700k co wybrać


Recommended Posts

Hej,

 

Jestem od niedawna posiadaczem i7 7700k mam na nim Macho WB 140 i w sumie jak mam być szczery jestem zadowolony ale ma on już swoje lata dokładniej 4 i zaczyna mi wadzić jego rozmiar. i7 7700k do zimnych nie należy.

 

Jako że mam obudowę Corsair i Zasilacz Corsair to myślałem nad chłodzeniem również firmy corsair a konkretniej nad Corsair H115i.

 

Mam jednak 2 pytania.

Jak wygląda sprawda z żywotnością takich chłodzeń.

Kultura pracy jest raczej mało istotna bo gram na słuchawkach.

 

Wymagania:

Chcę aby to również cieszyło moje oko dla tego chciał bym konstrukcję 2x140mm cooler.

Montować to będę na górnym panelu.

@be quiet! SILENT LOOP 280mm lub właśnie Corsair Extreme Cooler H115i 280mm

Link to post
Share on other sites

Powiem tak aio generalnie kiepska sprawa natomiast postanowiłem zrobić aobie mega małą budę na graty normalnych wymiarów i wpakowałem właśnie be quaieta silent loop zawszę miałem custom lc to pierwsze moje aio i 7700k noe dość że ma chłodno to jest naprawdę cicho ale wentylatory jako że miałem to dałem silent wingsy chodzą na 40 procent w grach nie przekraczam 45 stopni ale fakt że proc po skalpie

Link to post
Share on other sites

Robota prosta nawet bardzo ciężko popauć :) zwłaszcza że nie ma rezystorów ja mam tak sklejony że nawet nie widać jest fajny silikon reinzosil czy jakoś tak ma identyczny kolor co ten oryginalny nakładasz ze strzykawki przez igłę i jest poezja :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Jestem od niedawna posiadaczem i7 7700k mam na nim Macho WB 140 i w sumie jak mam być szczery jestem zadowolony ale ma on już swoje lata dokładniej 4 i zaczyna mi wadzić jego rozmiar. i7 7700k do zimnych nie należy.

 

Jako że mam obudowę Corsair i Zasilacz Corsair to myślałem nad chłodzeniem również firmy corsair a konkretniej nad Corsair H115i.

 

Mam jednak 2 pytania.

Jak wygląda sprawda z żywotnością takich chłodzeń.

Kultura pracy jest raczej mało istotna bo gram na słuchawkach.

 

Wymagania:

Chcę aby to również cieszyło moje oko dla tego chciał bym konstrukcję 2x140mm cooler.

Montować to będę na górnym panelu.

@be quiet! SILENT LOOP 280mm lub właśnie Corsair Extreme Cooler H115i 280mm

 

jakie masz temperaturki? ja na SPC Fortis 3 v2 mam chyba dość wysokie jak odpalam kompa i postoi 2-5min to robi sie 40st a nawet 45st, jak odpalę opere około 10kart zawsze+ mu online 2 albo 3 okienka to procesor chodzi już na 4500Mhz i łapie temperaturki w granicach 70st tu fotka z 2 oknami MU Online http://www.bankfotek.pl/view/2065370

to normalne temperatury? W grach dużo się nie różnią przy większy obciążeniu proca gdyż jak pogram w bf1 to największa temp to 87-90st, dlatego też chciałbym w najbliższej przyszłości kupić jakieś AiO :/

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem odkąd wprowadzili to coś zamiast normalnego lutu pod ihs to podstawą jest niestety skalpowanie. Nawet już są specjalne formy za grosze które umożliwiają taką "operacje". Dopiero potem myślałbym nad jakimś chłodzeniem. Co do Aio czy jak to tam się zwie wolałbym zdecydowanie starsze kosntrukcje dostępne na allegro czasami za grosze w postaci np. scythe mugen 3, scythe yasya.

Są tanie i bardzo skutecznie umożliwiają wyższe OC. Ich cena/wydajność jeśli na taki radiatorek wydasz mniej niż 100zł jest kosmiczna w porównaniu do kupna nowego "aio". Jak już chcesz kasę wydawać to zrobić to raz, a porządnie robiąc "swoje WC" i jeśli poczytasz nie co o tym to z używanych części wcale nie za kosmiczne pieniądze idzie zrobić bardzo wydajny układ. ;)

Podsumowując przemyśl sprawę czy idziesz po kosztach czy pakujesz pieniądze i wybierz coś dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...