Skocz do zawartości

VTX3D Radeon R9 390 - Jakieś opinie? Chęć kupna.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

hmm, to jakiś problem z radeonami serii R9/rx z tym MSI AB? bo jakos przez lata miałem hd7850, obecnie gtx1050ti i nie ma z tą aplikacją problemów :D

Wiesz co bardzo możliwe,albo te nowe sterowniki kto to wie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bJtCVT-MQC8&feature=youtu.be

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

teraz mi sie przypomniało krzyhox, ze jak odpalałem pod win10 dx12 BF1 to musiałem OSD z msi ab wyłaczyć podczas gry, bo mi wywalało do pulpitu :D - ale tylko przy dx12, na którym i tak nie gram bo pod dx11 w win10 lepiej mi chodzi bf1, a tutaj juz żadnych problemów nie mam z msi ab - może ludzie mają własnie z tą aplikacją problemy jak na dx12-tce grają 

Link to post
Share on other sites

teraz mi sie przypomniało krzyhox, ze jak odpalałem pod win10 dx12 BF1 to musiałem OSD z msi ab wyłaczyć podczas gry, bo mi wywalało do pulpitu :D - ale tylko przy dx12, na którym i tak nie gram bo pod dx11 w win10 lepiej mi chodzi bf1, a tutaj juz żadnych problemów nie mam z msi ab - może ludzie mają własnie z tą aplikacją problemy jak na dx12-tce grają 

No nie do końca bo ja nawet na pulpicie takie coś miałem :). I poważnie z rx 470 od msi i 480 tak samo się zachowywały z tymi programami. A zasilacz nowy np jest.

Link to post
Share on other sites

Problemem nie jest sam w sobie MSI Afterburner ale Wattman + Afterbuner.

Ja Wattman w ogóle nie ruszam i nie mam żadnych problemów z działaniem MSI Afterburnera. Po porstu nie odblokowuje Wattmana i wsio działa cacy ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ja od razu zacząłem używać Wattmana (UV do 1030mv) i używam też afterburnera. Jest ok.

A msi gaming app próbowałeś ?

 

Zresztą może być to od gry no mi akurat w diablo 3 takie coś się pojawiało tylko (artefakty i restart).

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że o problemach z gaming app słyszałem już wcześniej i ani razu jej nie instalowałem. Co do reszty to mam jakieś dziwne jazdy w cs go. Często słyszę zawieszone cykanie aż do następnej rundy i potrafi zniknąć mi celownik oraz komunikaty w prawym górnym rogu. Może to wina afterburnera a może samego cs'a.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że o problemach z gaming app słyszałem już wcześniej i ani razu jej nie instalowałem. Co do reszty to mam jakieś dziwne jazdy w cs go. Często słyszę zawieszone cykanie aż do następnej rundy i potrafi zniknąć mi celownik oraz komunikaty w prawym górnym rogu. Może to wina afterburnera a może samego cs'a.

No niby nie trzeba korzystać z tych aplikacji,ale nie ma raczej zastępczych,które pokazują fps/taktowanie/temp. Chyba,że ktoś zna z was odpowiednik ?

Link to post
Share on other sites

Jak 1500zł to tylko radeon fury.

Na moim procku i zasilaczu wykorzysta swój potencjał? ; i5 4590, Corsair vs Series 550w 80+, https://www.caseking.de/sapphire-radeon-r9-fury-nitro-tri-x-oc-4096-mb-hbm-gcsp-133.html ten model, bo z tej strony mega się opłaca, taka cena że szkoda nie skorzystać. 

 

ps. Ta karta ma 4gb pamięci, to wystarczająco, bo chciałbym kartę jednak na 3-4 lata. aby gierki śmigały choćby na wysokich do tego czasu.

Edytowane przez p1xa1947
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na moim procku i zasilaczu wykorzysta swój potencjał? ; i5 4590, Corsair vs Series 550w 80+, https://www.caseking.de/sapphire-radeon-r9-fury-nitro-tri-x-oc-4096-mb-hbm-gcsp-133.html ten model, bo z tej strony mega się opłaca, taka cena że szkoda nie skorzystać. 

 

ps. Ta karta ma 4gb pamięci, to wystarczająco, bo chciałbym kartę jednak na 3-4 lata. aby gierki śmigały choćby na wysokich do tego czasu.

Zawsze możesz zmienić potem procesor. To inny rodzaj pamięci to jest hbm. nie gdr5

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pochwal się co i jak. Przez chwile chciałem do niego dołożyć ale sobie odpuściłem. Ciekaw jestem jak się u Ciebie spisze.

 

BF1 - full hd, wszystkie możliwe opcje ultra, 64 slotowy serwer, przez 99% czasu jest stałe 100fps także myślę że kartę warto kupić, za tą cenę nie ma lepszej. :) Będę jeszcze sprawdzać wiedzmina 3,Dying Light i GTA V jeśli chcesz to się odezwę jak wyszło.

Link to post
Share on other sites

BF1 - full hd, wszystkie możliwe opcje ultra, 64 slotowy serwer, przez 99% czasu jest stałe 100fps także myślę że kartę warto kupić, za tą cenę nie ma lepszej. :) Będę jeszcze sprawdzać wiedzmina 3,Dying Light i GTA V jeśli chcesz to się odezwę jak wyszło.

Jasne, że jestem ciekaw. Pisz śmiało. Ciekawe jak moja rx 480 z 2500K poradzi sobie w tych grach. Na chwilę obecną testowałem ją tylko w Dirt Rally i Mortal Kombat XL.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że jestem ciekaw. Pisz śmiało. Ciekawe jak moja rx 480 z 2500K poradzi sobie w tych grach. Na chwilę obecną testowałem ją tylko w Dirt Rally i Mortal Kombat XL.

Wiesiek 3, przy włączonym nvidia hairworks i wszystkim możliwym na uber klatki nie spadają poniżej 55, przeważnie stałe 60. Dying light wszystko max też bez ścinek, Mortal, Dark Souls 3 wszystko tak samo, bez problemowo. Chyba pora przetestować najnowszego Tomb Raidera :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...