Skocz do zawartości

VTX3D Radeon R9 390 - Jakieś opinie? Chęć kupna.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

Witam, trafiłem ostatnio na bardzo ciekawą promocję - https://www.caseking.de/vtx3d-radeon-r9-390-dual-fan-8192-mb-gddr5-bulk-gcvt-067.html

 

Przeglądałem opinie z parunastu stron sprzedających tę kartę i albo nie ma tych opinii, albo głównie ludzie piszą że karta jest bardzo głośna i temperatura potrafi dojść do 95°. Bardzo brakuje mi jakichś informacji na temat wydajności tej karty, opinii jest tak mało, że nie wiem jak bardzo one są rzetelne, czy jest ktoś kto miał do czynienia z tą kartą, bądź znalazł jakiś temat na jakimś anglojęzycznym forum gdzie ludzie robią testy, fajnie gdyby też były w postaci filmu, bo na YT też nie mogłem nic znaleźć. Druga sprawa jest taka że chciałbym kupić kartę w granicach 1000zł i czy ta karta była by może podobnie wydajna jak rx480, lub 1060 (6gb)?

 

Specyfikacja PC : 

 

  • CPU: Intel Core i5-4590
  • ZASILACZ: Corsair VS Series 550W 80Plus
  • RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 
  • MOBO: ASRock H81m
  • CASE : Zalman z3

Z góry dziękuję za pomoc i przydatną opinie, pozdrawiam :).

Edytowane przez p1xa1947
Link to post
Share on other sites

Cześć stałem przed podobnym wyborem. Większość ludzi odradzało mi tą kartę dlatego zdecydowałem się na MSI rx 480 8gb. Podobno to grzałki, do tego większy pobór prądu i wszystko co z tym związane. Firma vtx nie jest najwyższych lotów i faktycznie mogą wystąpić jakieś problemy z chłodzeniem np. Nie chcę wprowadzać nikogo w błąd bo nie miałem tej karty ale ja osobiście wolałem odpuścić niż później kląć. Skoro masz tysiaka na GPU kup może msi rx 470? Jest w tej chwili na morele za bodaj 935zł. Może będzie minimalnie mniej wydajnie ale na pewno będziesz miał spokój. No i do tego to nowsza konstrukcja. Jeśli możesz nagiąć budżet to za ok 1200 masz właśnie rx 480 8gb która wydaje mi się najlepiej zniesie upływ czasu. Ja z tej karty jestem bardzo zadowolony i kupiłbym ją jeszcze raz. Po UV (z 1170 do 1030 mv) to już w ogóle wypas, temp w grach nie przekraczają u mnie 65-68 stopni w bitfenix phenom i jest cisza. Słyszę tylko wentyl na cpu. Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto używa/ł tej karty (r9 390) a nie teoretyk jak ja. Ja od siebie dodam jeszcze tylko, że jak szukałem tej R9 to ludzie na olx i allegro bardzo ochoczo i mocno schodzili z cen czego nie można powiedzieć o rx'ach. Do tego na prośbę o screen pod obciążeniem z temperaturami karty dyskusja sie urywała lub padały teksty, że ktoś tam nie ma czasu ale z tego co pamięta temp nie przekraczały dopuszczalnego pułapu. Może to zbieg okoliczności ale wydaje mi się, że większość próbowała pozbyć się tych kart.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/153105-temat-o-kartach-radeon-serii-r9-3xx4xx/?p=2324177

 

Mam tą kartę i za te pieniądze jest to najlepszy zakup.

Jedynie trzeba wymienić pastę na rdzeniu ponieważ ta która jest straciła swoje właściwości.

Zamieściłem tam screeny z gpu-z podczas testów w wiedźminie 3.

Super cicha to ona nie jest i jeśli nie masz dobrej cyrkulacji powietrza w obudowie to chłodzenie będzie pracowało trochę głośniej.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/153105-temat-o-kartach-radeon-serii-r9-3xx4xx/?p=2324724

 

http://forum.benchmark.pl/topic/153105-temat-o-kartach-radeon-serii-r9-3xx4xx/?p=2324826

Link to post
Share on other sites

Mam r9 390  co prawda nie od VTX ale od msi   większość ludzi którzy nigdy nie mieli  tej karty piszą że to grzałki  u mnie karta na stockowych zegarach osiąga temp ok 70-71 stopni  i praktycznie jest nie słyszalna   sytuacja zmiania się dopiero po maksymalnym oc u mnie  1180mhz dla rdzenia  i 6700mhz dla pamięci wtedy karta robi się gorąca i głośna  temp dobija do 91 stopni i wentylatory  na 90-100 procent  ale przy umiarkowanym oc 1150mhz  , 6700mhz karta nadal jest cicha  i grzeje się tylko  do ok 80-83 stopni .W nowszych grach zwłaszcza w dx12  spisuje się świetnie  daleko odstawia swojego bezpośredniego odpowiednika  jakim jest gtx 970 . Karta posiada 8gb V ram co uwierz mi   nawet w 1080p się czasami przydaje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@meshiah1989

 

Rx 480 od msi to bardzo fajna karta, jednak bardzo droga. Pomiędzy najtańszym rx 480 8gb a najdroższym jest 100zl różnicy. Pomiędzy vtx3d R9 390 a rx 480 8gb jest 300-400zl. Wydajność masz zbliżoną. Osobiście rx480 od msi jest kartą lepszą(konstrukcja) jednak nieporównywalnie droższa i na tle tego vtx3d mało opłacalną.

 

Napisałeś że vtx3d to karty niskiego lotu.

Na pewno były tańsze od konkurencji, jednak czy były dużo bardziej awaryjne? Niekoniecznie, ostatnio dogrzebalem się informacji od jednego z dystrybutorow(bodajże czasy 7970)gdzie vtx3d był jedną z najrzadziej reklamowanych firm.

Firmy już co prawda nie ma, jednak TUL do którego należała, realizuje gwarancję.

Link to post
Share on other sites

niszowa firma, dużo mniej sprzedanych egzemplarzy to i mniej reklamacji, ale procent uszkodzonych kart może być większy - przykładowo, na 1000 sprzedanych ezgemplarzy Gigabyte-a, wraca na reklamacje 50, na 100 sprzedanych vertexów, np 10 - w pierwszym przypadku to 5% uszkodzonych kart, w drugim, dwukrotnie więcej, 10%, ale pan w serwisie powie, ze mało mają vertexów w porównaniu do gigusi :) taki przykładzik co do awaryjności

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dlatego pisałem, ze lepiej opierać się na wiedzy ludzi którzy mieli tą kartę niż na teoretykach takich jak ja. Mi to wystarczyło aby z zakupu 390 zrezygnować i dołożyć do msi rx 480. Może i tanio nie jest ale ogólnie lubię tą firmę bo bubli nie wypuszczają.

 

Co do awaryjności to k0chan napisał to co ja miałem.

 

Funkie wiem, ze różnica w cenie między 390 vtx a 480 msi to ponad 300zł ale ja szukałem tylko i wyłącznie msi r9 390 które na dłuższej gwarancji chodzą już od tysiaka w górę. Wolałem dołożyć te 200zł do nówki z mniejszym apetytem na prąd, lepszą kulturą pracy zapewne oraz może bardziej przyszłościową (tego nie wiem ale wszyscy o tym trąbią).

Link to post
Share on other sites

Dlatego pisałem, ze lepiej opierać się na wiedzy ludzi którzy mieli tą kartę niż na teoretykach takich jak ja. Mi to wystarczyło aby z zakupu 390 zrezygnować i dołożyć do msi rx 480. Może i tanio nie jest ale ogólnie lubię tą firmę bo bubli nie wypuszczają.

 

Co do awaryjności to k0chan napisał to co ja miałem.

 

Funkie wiem, ze różnica w cenie między 390 vtx a 480 msi to ponad 300zł ale ja szukałem tylko i wyłącznie msi r9 390 które na dłuższej gwarancji chodzą już od tysiaka w górę. Wolałem dołożyć te 200zł do nówki z mniejszym apetytem na prąd, lepszą kulturą pracy zapewne oraz może bardziej przyszłościową (tego nie wiem ale wszyscy o tym trąbią).

To jak już kupisz, pamiętaj nie instaluj Msi afterburner , msi gaming app i innego badziewia ;)

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

niszowa firma, dużo mniej sprzedanych egzemplarzy to i mniej reklamacji, ale procent uszkodzonych kart może być większy - przykładowo, na 1000 sprzedanych ezgemplarzy Gigabyte-a, wraca na reklamacje 50, na 100 sprzedanych vertexów, np 10 - w pierwszym przypadku to 5% uszkodzonych kart, w drugim, dwukrotnie więcej, 10%, ale pan w serwisie powie, ze mało mają vertexów w porównaniu do gigusi :) taki przykładzik co do awaryjności

 

No właśnie nie było ich dużo ani sztukowo ani procentowo. W tamtym okresie najwięcej wracało bodajże gigabyte. Co do tej firmy to chyba jako jedyni nie reklamowali się w mediach z własnym produktem.

 

 

 

Może i tanio nie jest ale ogólnie lubię tą firmę bo bubli nie wypuszczają.

Oj zdziwiłbyś się jakie to buble potrafi ta firma wypuścić na rynek.

Nie wiem czy pamiętasz np gtx 970 od msi. Brak backplate przez który karty się wyginały w slotach pci-e. Niedziałające wentylatory i konieczność aktualizacji BIOS aby karta prawidłowo działała. Nie wspominając ze serwis MSI jest bardzo słabo przychylny konsumentowi. Z tego powodu, sporo osób np w przypadku zielonych wybiera EVGA.

 

 

Wolałem dołożyć te 200zł do nówki z mniejszym apetytem na prąd, lepszą kulturą pracy zapewne oraz może bardziej przyszłościową (tego nie wiem ale wszyscy o tym trąbią).

Dla Ciebie 200 a dla mnie prawie 365zł. To kwota która trzeba dołożyć do gtx 1060 by kupić gtx 1070. Z tym że rx 480 8gb i r9 390 8gb prezentują zbliżoną wydajność. Oczywiście rx 480 jest kartą bardziej EKO a chłodzenie będzie miało lepszą kulturę pracy. Jednak przyszłość czeka obie karty taka sama. Wydajność będzie podobna i vramu także im wystarczy.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

większość ludzi którzy nigdy nie mieli  tej karty piszą że to grzałki

Bo każda R9 390/390X to grzałka! Nie chodzi o temperaturę rdzenia tyko ogólnie o wydzielane ciepło całego układu! 390/390X wciągają duże ilości energii więc wydzielają duże ilości ciepła.

 

Wracając do R9 390 vs RX 480

 

W nowych grach różnica na korzyść 480 będzie tylko rosła.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za każdą odpowiedź, teraz dodam coś od siebie,a widziałem testykart 390, lecz nigdy nie spotkałem się z tą firmą, ani z testami dokładnie od tego VTX'a. Z racji tego iż się nie znam myślałem że to może mieć jakiś znaczący wpływ na wydajność tej karty i sam fakt że prawie nikt nie kupuje jej od akurat tej marki. Jeżeli po zmianie pasty temperatura spada o te 10-15st i trzyma tą temperaturę +/- 75st a do tego jest mega głośna i ma wydajność podobną do rx 480 to mi to nie przeszkadza, lecz mam jedno pytanie, ja jestem graczem nie jakimś niedzielnym, tylko gram bardzo długo i codziennie, komputer jest odpalony czasami nawet po 20h i czy w takim wypadku ta karta jest dobrym wyborem, czy nie ma zagrożenia w postaci zjarania się :P

Link to post
Share on other sites

 

 

komputer jest odpalony czasami nawet po 20h i czy w takim wypadku ta karta jest dobrym wyborem, czy nie ma zagrożenia w postaci zjarania się :P?

Jak nie wrzucisz jej do zamkniętej puszki, nie ustawisz kosmicznego napięcia i darujesz sobie katowanie karty furmarkiem, to jest na to bardzo mała szansa.

Link to post
Share on other sites

Jak nie wrzucisz jej do zamkniętej puszki, nie ustawisz kosmicznego napięcia i darujesz sobie katowanie karty furmarkiem, to jest na to bardzo mała szansa.

Oki, czyli podsumowując. Po zmianie pasty temperatury nawet w największym użyciu karty powinny być takie aby nic się z kartą ani z innymi podzespołami nie stało i wydajnościowo jest taka że każda gierka typu - BF1, GTA 5, Wiesiek 3, Dark Souls 3 itp. pójdzie na najwyższych detalach w minimum +/- 60fps na 1080p? Jeśli tak to się nie zastanawiam i biorę jutro już, mam nadzieję że się nie zawiodę.

 

ps. Posiadam monitor BenQ xl2411z jest to 144hz więc też jakby jakieś gierki chodziły nawet na mniejszych detalach ale były by te nawet 120fps w jakiś FPS typu BF1 to byłoby super.

Edytowane przez p1xa1947
Link to post
Share on other sites

zalezy ile kl/s przy tych najwyższych oczekujesz, testy ci koledzy wyżej rózne linkowali , więc pogląd mnie więcej masz

Te 60 stałe chociaż bym oczekiwał i ja nie przepadam za graniem z dużą ilością tych opcji z wygładzaniem krawędzi typu fxaa etc, więc jeśli tak jest to wezmę ją. No, tylko że te testy są właśnie najczęściej z serii od MSI i czy to się dużo nie różni? 

Link to post
Share on other sites

Roznica w wydajnosci pomiedzy np msi, asus itd jest raczej marginalna. Tutaj bardziej decyduja walory estetyczne, akustyczne i moda na dany model.

Napisalem o wymianie pasty na rdzeniu na minimum mx2 , wtedy lepiej rdzen odda cieplo na układ i karta nie bedzie zrzucac taktowania.

Jednak aby miec stale 60fps na fhd potrzeba mocniejszej konfiguracji. Ludziska kupuja sam ram w tej cenie co ty kartę. Na chwile obecna nawet taki killer w fhd jak gtx 1080 nie zagwarantuje nam takiej ilosci.

Jednak jesli obnizysz lekko detale, to w tych grach ktore wymieiles powinno to byc osiagalne przy r9 390.

Link to post
Share on other sites

Ja gram na RX 480 w 2560x1440 i w zupełności mi wystarcza. Lekko ścinam detale i gram komfortowo. W BF1 Low/Med i mam stałe 120-144kl/s co przy 144Hz jednak robi sporą robotę. W grach gdzie nie potrzebna jest taka ilość kl/s włączam FreeSync i ustawiam detale tak abym miał te 30-90kl/s bo w tym zakresie działa FS.

Link to post
Share on other sites

Może wiecie czy ewentualnie jest jakiś czas na zwrot gdyby mi coś się nie podobało, ja 'szwabskiego' nie umiem także niestety nie znajdę, ale proszę o to kogoś kto zna. 

 

ps. na yt testy w modelu od MSI pokazywały w full hd i na Ultra przy x4 msaa że BF1 spokojnie 90k/s wyciąga, to nie wiem już w końcu czy wydajnościowo podobna jak @Funkie napisał że stałe 60 w fhd jest nie realne bo trzeba mocniejszej konfiguracji.

Edytowane przez p1xa1947
Link to post
Share on other sites

@funkie raczej myślął o innych nowych grach typu Watch Dogs 2 , GTA5 czy  Mafia 3, tam na ultra na tej karcie w 60 kl/s nie pograsz w fhd, nawet Rise of the Tomb Rider ją zadławi w okolicach 40 kl/s http://pclab.pl/art68109-7.html, więc na kompromisy i tak będziesz musiał iśc , zeby te 60 kl/s mieć

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@funkie raczej myślął o innych nowych grach typu Watch Dogs 2 , GTA5 czy  Mafia 3, tam na ultra na tej karcie w 60 kl/s nie pograsz w fhd, nawet Rise of the Tomb Rider ją zadławi w okolicach 40 kl/s http://pclab.pl/art68109-7.html, więc na kompromisy i tak będziesz musiał iśc , zeby te 60 kl/s mieć

Te testy są stare i penie w dx11 ;p. Może nie stałe 60 klatek,ale z dobrym procesorem raczej nie powinno spadać do 40. Może momentami, Bo do tej gry wyszły nowe pathe. Zresztą różnica między bardzo wysokimi a wysokimi w tej grze jest jak dla mnie nie widoczna praktycznie gołym okiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...