Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,


czytałem już wiele działów i piszę żebyście doradzili mi w moim konkretnym przypadku.


 


Płyta główna B150 GAMING M3


Karta dźwiękowa Realtek ALC-1150


 


Karty dźwiękowej nie będę zmieniał na pewno, ponieważ nie jestem jakimś pro graczem.


Zmieniam słuchawki i chcę dokonać optymalnego wyboru cena/jakoś/karta dźwiękowa (żeby wykorzystała potencjał)


 


Myślałem o Hyperx Cloud lub HMC 631. Tylko nwm czy nie za słaba ta karta?


 


Co ewentualnie słabszego, a w miarę dobrego?


 


Pozdro.


Link to post
Share on other sites

A co to znaczy karta do CS-a starczy , a kiedy nie wystarczy ? Słuchawki śmigają już w miarę dobrze na tej integrze ale sposób prezentacji pozycjonowania można poprawić .Mimo, że udźwiękowienie kantera jest momentami bardzo niedokładne ,choć i tak lepsze od wielu innych np. Batlegniotów. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam tego ALC i dla mnie to jest jakaś tragedia  :rotfl:

Ale co mogę dobrego powiedzieć jest w miarę przestrzenna :) Czy mi starcza? zdecydowanie nie. Dźwięki umykają jej uwadze.

Czy wymienił bym na coś do 200zł? Zdecydowanie nie. Poprawa jakości będzie znikoma, albo w ogóle jej nie będzie.

Co bym kupił gdybym miał wymieniać na tą chwilę? SMSL m2.

Czyli 250 zł. Niżej moim zdaniem nie warto sobie zawracać gitary.

Swoją drogą niby mam AMPa na płycie, ale czego można oczekiwać od układu 2x3 cm :D :D

Link to post
Share on other sites

TPA6120 jest mniejszy a efekt jego działania jest całkiem niezły, oby wszystkie DACi na USB miały taki wzmacniacz.

No wiedziałem, że ktoś coś takiego napisze :D

Mówiłem o układach zintegrowanych :D Tam się nie starają :P

 

@PS zapomniałem odpisać na temat. Ja posiadam aktualnie qpady qh90 z odzysku i napędzam je z alc1150 i wszystko jest ok ;)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

HyperX Cloud ze względu na wykonanie, wygodę i niezłą jakość dźwięku. ALC1150 sobie radzi jeśli nic nie spartolono na płycie głównej.

 

ale czego można oczekiwać od układu 2x3 cm :D :D

 

Wiele sprzętów rozmiarów pendriva potrafi zagrać naprawdę nieźle, więc rozmiar nie akurat dobrym kryterium. W każdym razie fizyki też nie da się oszukać i małe rozmiary są trudniejsze do ogarnięcia.

Link to post
Share on other sites

Oj no wiem, ale gdzie producent na płycie głównej będzie montował zaawansowane układy dźwiękowe, które przewyższają ceną całą płytę główną. Im bliżej siebie są ścieżki i elementy tym trudniej to zaprojektować i zmontować.

Tak z dystansem sobie napisałem, nie czepiajta się słówek :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...