Skocz do zawartości

Czy jest warto zmieniać ten zestaw?


Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

w związku z nadchodzącymi premierami procesorów Ryzen oraz karcie 1080Ti naszła mnie wątpliwość, czy warto może zmienić mój zestaw. Na tą chwilę prezentuje się on tak:

-i5-4690k @4,5ghz & SPC Fortis 3 

-Msi Z97 Gaming 3 

-Palit 1070 Super JetStream 4400 mem, 2063 boost w grze

-16GB (2x 8gb) Crucial Ballistix 1600mhz CL9 

-CoolerMaster G550M 

-WD Blue 1TB & Samsung 840 series 128GB 

-Gladius X60 Window Kit

- 3x wentylator Pure Wings 2 120mm x2 140mm x1

 

- Monitor LG 23MP65 (24 cale, FHD 60Hz)

Jak sprawdzałem ceny w/w podzespołów to całość (bez monitora oraz dysków - wolę nie ryzykować prywatnymi danymi, poza tym w razie wymiany na coś lepszego i tak wybór padłby na WD Blue) kosztuje 4500zł sprzedając każdą część oddzielnie. Niestety takie rozwiązanie ma swoje wady, ponieważ zauważyłem bardzo małe zainteresowanie na popularnych portalach aukcyjnych - nic dziwnego, trochę czasu już ten zestaw ma i w razie sprzedaży kilku części mógłbym zostać z niesprzedaną płytą główną, ew. RAM-ami i i tak musiałbym odkupić je z powrotem z powodu wąskiej kompatybilności tychże podzespołów. 

 

Główne pytanie do Was to, czy w razie wymiany otrzymałbym znaczny przyrost wydajności (uwzględniając podkręcanie i obecnego, i nowego zestawu) nie dokładając zbytnio gotówki (chciałbym zmieścić się w tym samym przedziale cenowym). Sam nie jestem przekonany, czy jest sens ryzykować i czekać na Ryzeny oraz obniżki cen GPU z powodu nowej premiery.

 

Dodatkowo zastanawiam się na wymianę monitora na nieco większy (myślę nad 27 calami, ale to jeszcze kwestia przymiarek do biurka), o wyższej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Ma on być już w miarę przyszłościowy, słyszałem że mają one tanieć w najbliższym czasie. Czy przy 27. calach jest sens pakować się w 4k, czy wystarczy 2k? Rozważam sprawdzenie "na własne oczy", czy widzę różnicę między 144hz, a 120 - zawsze to jakiś grosz w kieszeni przy zakupie.

 

Z góry Wam dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

@up 

 

 

 

 

 

Chodzi mi bardziej o sytuację, gdy mogę oszczędzić trochę sprzedając i jeszcze zyskać większą wydajność (przy okazji dochodzi satysfakcja ze złożenia kolejnego komputera). @3ndurek Monitor ma być w miarę przyszłościowy, grafikę mogę wymienić nawet za rok.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Nie. Za samo GPU (GTX 1070) oraz za sam CPU (7600K) masz już 3000 zł. Pamięci 500 zł, HDD 200 zł, obudowa 250 zł, chłodzenie CPU 200 zł, zasilacz 250 - 300 zł, mobo 600 zł. Bez SSD przekroczysz 5000 zł a zyskasz raptem przejście na 7600K. 

 

Póki co czekaj sobie na Ryzen. Być może przesiadka na nową platformę z pozostawieniem GPU 1070 będzie miała tutaj jakiś sens. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...