Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Słuchajcie mam pytanie. Chciałbym złożyć nowego kompa ale nie znam się na tym totalnie. Kolega polecił mi tą stronę bo sam korzystał z Waszej pomocy. Jak wspomniałem nie znam się totalnie i jestem lajik w tym temacie. Interesuje mnie komputer  gamingowy w skład ma wchodzić intel i7 7700k i gtx 1080 tylko nie wiem jaki czy zwykły czy 1080 gaming i resztę podzespołów nie wiem, nie znam się myślę że mogę liczyć na Waszą wiedzę w tym temacie i pomoc chciałbym zmieścić się w 7000- 8200 zl choć fajnie było by wydać trochę mniej kasa to kasa ale nie chciałbym za 3 lata wymieniać kompa ponowie. Jak byście mogli coś mi doradzić albo pomóc złożyć coś fajnego z tymi 2 częściami byłbym wdzięczny :)   

Link to post
Share on other sites

Witajcie. Po przeczytaniu wiadomości od kajtka udzielę trochę więcej informacji bo faktycznie mało informacji podałem . Wiec tak :
 
Zastosowanie komputera:  to przede wszystkim chodzi o gry 
Maksymalną kwotę:  no chciałbym około 7000 zł chodź nie ukrywam że chciałbym mniej ale nie tracąc na komponentach mocnych jak wyjdzie około 8000 no cóż jest to także do zaakceptowania 
Co do kupna:  to niestety jestem zmuszony kupować na części  co parę miesięcy niestety taka sytuacja narodziła mi się dzisiaj wiec sami rozumiecie 
Co do podkręcania komputera:  jak najbardziej tak 
Specjalne wymagania: fajnie gdyby był cichy 
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Monitor LG 25UM58 ULTRA WIDE LED/IPS/21:9 - 25cali rozważam w następnym roku kupić monitro 4K
Których części potrzebujesz? powiedzmy że wszystkich ponieważ mam kompa 2 letniego i może udało by się coś z niego wyciągnąć lecz po prostu wymienić żeby nie tracić zbędnie pieniędzy 
Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? : Ogólnie posiadam komputer cały jak wspomniałem 2 lata temu składałem wiec mam wszystko lecz chyba grafika mi pada 
Podzespoły obecnego komputera:
 
Procesor : AMD X4 FX-4350 - 4,20 GHz, Turbo: 4,30 BOX, AM3+ 
Płyta główna : ASUS M5A99X EVO R2.0 -ATX AMD 990X, DDR3, 3X PCI-E 16x, RAID, S-AM3+
Dysk : SEAGATE 2TB, 64 MB, 7200 obr, 3,5" SATA3 - ST2000VX000
Grafika : PCIex GIGABYTE HD7790 1024MB DDR5, 128 bit, DVI, DHMI , D-PORT - GV-R779OC-1GD
Nagrywarka : LG GH24NSB0 - 24XDVDRW DL, SATA, OEM, CZARNA
Obudowa : COOLER MASTER ELITE RC-311 - ATX, bez zasilacza, czarno niebieska 
Zasilacz : SILENTIUMPC Deus M1 - 550W , modularny, 80+
Karta sieciowa : TP -LINK TL -WN721N - - USB, Wi-Fi b/g/n
Wentylator :  SILENTIUMPC Spartan PRO HE924- 1366/115x/775 - AM3(+)AM2(+)/940/939/754, 9.9-22.9dB
Pamięć ram : niestety nie pamiętam bo kupiłem osobno a nie mogę znaleźć  jakie to są 
Inne: Chodzi mi  o całkowite wyłączenie FPS-ów  w Fifa 17 i w kolejnych edycjach jak Fifa 18 
Moja propozycja : https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=130436 

Edytowane przez Krzychu.M.91
Link to post
Share on other sites

Propozycja nieco chybiona. Nie podkręcisz 7700K na H270. Drogi model GPU. 8 GB 2133 bez duala w takim zestawie kuje w oczy. Zdecydowanie przesadzony zasilacz. Obudowa dla zestawów za 1/3 tego budżetu. 

 

Dysk : SEAGATE 2TB, 64 MB, 7200 obr, 3,5" SATA3 - ST2000VX000

 

Zostaje

 

Nagrywarka : LG GH24NSB0 - 24XDVDRW DL, SATA, OEM, CZARNA

 

Zostaje

 

Inne: Chodzi mi  o całkowite wyłączenie FPS-ów  w Fifa 17 i w kolejnych edycjach jak Fifa 18 

 

Nie wiem czy taki budżet nie będzie tutaj przesadą.

 

Może poczekaj z takim budżetem do premiery Ryzen, która ma być na samym początku marca

 

Tak tylko informacyjnie, 700 zł taniej z 16 GB DDR4 na start + fabrycznie wyciszona obudowa

 

 

1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/
1 x MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/
1 x Seasonic M12II-EVO520 520W 120mm Bronze modularny
1 x Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)
1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black
1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)
1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

Link to post
Share on other sites

Propozycja nieco chybiona. Nie podkręcisz 7700K na H270. Drogi model GPU. 8 GB 2133 bez duala w takim zestawie kuje w oczy. Zdecydowanie przesadzony zasilacz. Obudowa dla zestawów za 1/3 tego budżetu. 

Tak jak wspomniałem nie znam się i składałem jak uważałem trochę zgodne :) 

Chciałem się spytać czy ta propozycję mógłbym spokojnie realizować czy tak nie zabardzo?, czy są jakieś inne propozycje bo nie wiem co teraz robić

Edytowane przez Krzychu.M.91
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałem się spytać czy ta propozycję mógłbym spokojnie realizować czy tak nie zabardzo?, czy są jakieś inne propozycje bo nie wiem co teraz robić

 

 

Może poczekaj z takim budżetem do premiery Ryzen, która ma być na samym początku marca
 

Wstrzymałbym się do premiery AMD - chyba, że te kilka dni Cię zbawi. Sama premiera jest 2 marca.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tych kilku dni to spoko bo i tak na części będę kupował co 2-3 miesiące

Nie warto - wróć do tematu tydzień przed tym jak zbierzesz całe środki na zestaw. Tak to części będą leżeć nieżywne, a gwarancja leci.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam ponownie. Piszę do Was z małym pytaniem niestety mój post jest już nieaktualny co złożenia nowego komputera ale chciałbym prosić Was o pomoc dobraniu jakieś dużo lepszej  grafiki niż mam teraz bo ta już mi ciężko ciągnie dla przypomnienia podam jeszcze raz parametry obecnego komputera : 

Procesor : AMD X4 FX-4350 - 4,20 GHz, Turbo: 4,30 BOX, AM3+ 
Płyta główna : ASUS M5A99X EVO R2.0 -ATX AMD 990X, DDR3, 3X PCI-E 16x, RAID, S-AM3+
Dysk : SEAGATE 2TB, 64 MB, 7200 obr, 3,5" SATA3 - ST2000VX000
Grafika : PCIex GIGABYTE HD7790 1024MB DDR5, 128 bit, DVI, DHMI , D-PORT - GV-R779OC-1GD
Nagrywarka : LG GH24NSB0 - 24XDVDRW DL, SATA, OEM, CZARNA
Obudowa : COOLER MASTER ELITE RC-311 - ATX, bez zasilacza, czarno niebieska 
Zasilacz : SILENTIUMPC Deus M1 - 550W , modularny, 80+
Karta sieciowa : TP -LINK TL -WN721N - - USB, Wi-Fi b/g/n
Wentylator :  SILENTIUMPC Spartan PRO HE924- 1366/115x/775 - AM3(+)AM2(+)/940/939/754, 9.9-22.9dB
Pamięć ram : niestety nie pamiętam bo kupiłem osobno a nie mogę znaleźć  jakie to są

 

Będę wdzięczny za pomoc i dobre rady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...