Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Wiele tematów już powstało na ten temat ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.

 

Potrzebuje złożyć komputer dla znajomego pod rendery (3dsmax, v-ray) chciałbym by miał minimalnie 6 rdzeni 12 wątków, a by było to w rozsądnej cenie do wyboru mam tylko xeon'y.

 

Porównując procesory na poniższej stronie wygląda że jest on lepszy nawet od mojego procesora i7 7700K a mając 6 rdzeni na pewno będzie dużo lepszy do renderów i dużo tańszy :)

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

Czy te procesory maja jakieś ograniczenia w porównaniu do standardowych i7 ? bądź inne utrudnienia w codziennym użytkowaniu ?

 

Nie chciał bym wprowadzić znajomego w błąd, a wydaje mi się że jest to fajna opcja by nie przepłacać za komputer do firmy.

Edytowane przez myceK
Link to post
Share on other sites

Lepiej niech kolega się wstrzyma do premiery procesorów RYZEN. Na początku marca premiera 8 rdzeniowych / 16 wątków, o połowę tańsze będą od intela, bardzo prawdopodobne że i procesory intela potanieją. Teraz przed samą premierą RYZENA to strzał w stopę.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
a by było to w rozsądnej cenie do wyboru mam tylko xeon'y
Na oku mam dokładnie model E5-1660

 

E5-1660 jest dostępny wyłącznie za granicą na portalach takich jak e-bay.

 

Ja bym na Ryzeny poczekał, albo popatrzał się na teoretycznie wykluczone przez Ciebie Intele pokroju 5820k czy 6800k. Po solidnym OC (4,5Ghz) wyprzedzą Xeona 8c/16t o taktowaniu rdzenia często poniżej 3Ghz. Wyjątkiem są tutaj najdroższe modele, np. E5-2630v3 (już ok 3,2 tysiąca), które osiągają 3,2Ghz w turbo :D

 

Jedyną potencjalną zaletą Xeona, mówiąc stricte o serwerach, jest obsługa nawet do 768GB RAM.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...