Skocz do zawartości

*Modernizacja zestawu komputerowego kupionego 1 rok temu, czy jest sens?*


Recommended Posts

Witam serdecznie, na wstępie chciałbym podziękować zacnym ekspertom za to że pomogli mi złożyć tak wspaniale śmigający zestaw. Szczególnie podziękowania dla kajtka, który monitorował sprawę od początku do końca.

 

Zestaw kupiony w lutym 2016 prezentuje się następująco:

 

http://imgur.com/enUtRER

 

Mój stary temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/204572-komputer-do-gier-za-oko%C5%82o-4000-z%C5%82/

 

 

Pod względem wydajności nie mam mu NIC do zarzucenia, sprawuje się 'miodnie'. Wiedźmin 3 i inne tytuły chodzi na max detalach, czasem są spadki fps ale generalnie tego nie odczuwam. Po roku użytkowania stwierdzam, że to był najlepszy z możliwych zakupów.

Natomiast chciałbym spojrzeć przyszłościowo, wychodzą nowe karty, nowe gry. Czy Jest sens modernizować już teraz ten zestaw? W obliczu tego jakie karty wyszły (1080 i 1070) i to co ma jeszcze wyjść w niedalekiej przyszłości?  Chodzi mi tutaj głównie o stosunek cena/jakość. Jestem świadomy, że nie będzie na pewno takiego przeskoku jak z lapka na ten mój obecny sprzęt, ale w jakiej kwocie musiałbym się zmieścić jeśli chciałbym go znacznie ulepszyć na obecną chwilę? Nie odczuwam wielkiej potrzeby modernizacji, natomiast jestem ciekawy opinii znawców. Dziękuję.

Oprócz głównego tematu, mam 2 kwestie które mnie trapią.

 

1) wstyd się przyznać, ale nie poradziłem sobie z OC mojego procesora na mojej płycie głównej, kumpel miał MSI i po prostu mu śmigało. Walczyłem z tym jakiś czas i niestety odpuściłem. Trochę mi wstyd, ale zaczął się okres wytężonej pracy i zaniechałem to, zastanawiam się teraz nad oddaniem tego po prostu do serwisu, co o tym myślicie?

mój stary temat http://forum.benchmark.pl/topic/207807-podkr%C4%99canie-procesora-i6600k-na-p%C5%82ycie-gigabyte-z170-hd3p/?do=findComment&comment=2104107

 

2) Komputer raz na 3-10 włączeń (nieregularnie) po uruchomieniu ma blackscreen. Już tłumaczę o co chodzi bo niestety nie znam się tak mocno na fachowej nomenklaturze. Normalnie po naciśnieciu na obudowie przycisku uruchom powinno być normalne włączenie, pojawienie się najpierw nazwy płyty głównej a potem już ekran Windows. U mnie czasem jest tak, że naciskam przycisk uruchom i ... nic. Komputer jest jakby zamrożony, na monitorze jest czarny ekran, komputer niby pracuje (na czerwono świeci się dioda, ta na prawo od przycisku włączenia)  a przycisk 'włączenia' na monitorze miga, tzn. jakby był wygaszony.  Nie wiem co to znaczy, szukałem trochę po internecie ale w końcu uznałem, że taki jest jego urok, zbyt byłem 'podjarany' całą resztą zalet tego komputera. Jest tak prawie od początku (wstyd mi, że dopiero teraz to ruszam). Zaczynam się tego bać, bo niestety ale dopiero jak zresetuję to to wraca do normy, jakieś rady?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi!

Edytowane przez Roxanus
Link to post
Share on other sites

Podstawki nie ma co ruszać. Trzeba podkręcić CPU. 

Jeżeli chodzi o problemy, to resetowałeś BIOS ? Może coś nagmerałeś jak próbowałeś zrobić OC ? 

 

O ile dobrze byś sprzedał GTX 970, to przy dopłacie możesz celować w 1070. Nie wiem jednak czy jest sens skoro na wydajność nie narzekasz. 

 

Skupiłbym się na obudowie, zasilaczu, pamięciach i OC CPU oraz oczywiście GPU. Czekałbym na coś nowego. 

Link to post
Share on other sites

Nowe topowe karty graficzne od AMD przed nami, GTX 970 nie jest zły więc bym wstrzymał się bo akurat sytuacja się zmieni i ceny spadną ( wiem RX 480 miały mieć wszystko "naj" a okazały się takie sobie zaraz po premierze z małą dostępnością i niemałymi cenami, ale to raczej była wina naszych rodzimych "Januszy biznesu").

Co do zestawu jedynie co zmienił to RAM na co najmniej moduły 1500 MHz CL 15, bo Skylake lubi szybki RAM, aczkolwiek wiadomo że nie każda gra skorzysta na szybszych modułach pamięci.

Do tej karty O.C. procesora jest niepotrzebne, chyba że grasz np w jakieś strategie turowe wtedy przyda się O.C. by przyspieszyć obliczenia dla przeciwników komputerowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...