Skocz do zawartości

be quiet! Shadow rock 2 & i3-6100 (3.7 GHz) Problem ?!


Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników forum , niestety jestem zmuszony zadać kilka głupich pytań.

Otóż wsadziłem w obudowę (SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black) mój koślawy zestaw

I3-6100 (3.7GHz)

Gigabyte H170M-D3H DDR3

8GB DDR3 GOODRAM 1333MHz

Gigabyte GTX750Ti 2GB

Chłodzenie CPU Zalman CNPS700-ALCU

PSU Tacens Radix Eco II 600

(Dyski pominę)

 

.....i niestety stare chłodzenie zalman chodziło głośniej niż moja kosiarka spalinowa do trawy na maksymalnych obrotach. ( dodam że owy zalman w OCCT przy pełnym obciążeniu trzymał 58st C , w spoczynku 30st C).

i chcąc nie  chcąc postanowiłem kupić nowe chłodzenie , jako że mam zamiar zmieniać płytę i procesor postanowiłem zainwestować w Be quiet! Shadow Rock 2 BK013 .

Owe Chłodzenie ma bardzo dobrą opinie , fajnie mieści się w pudle ( dodam że mam dwa śmigła na froncie i jedno z tyłu na wylocie) , i przede wszystkim jest ciche . a to podstawa przy mojej budżetówce .

Niestety mam problem z temperaturami w spoczynku dochodzą do 38st C a przy obciążeniu w OCCT do 70st C (używam pasty Arctic Silver 2 Ceramique 2)  . Sprawdzałem kilka razy czy dobrze pasta nałożona czy docisk dobry itp . Proszę o jakaś podpowiedz co zrobiłem żle ,

   

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Jakie obroty ma wentylator pod obciążeniem ? Folię mam nadzieje ściągnąłeś ze stopki radiatora? Kupiłeś używane chłodzenie? Pytam bo pasta dostarczona z BQ jest bardzo dobra i lepsza od tej, którą zaaplikowałeś.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Obroty dochodzą do 1700rpm ,

Tak Folia Została zdjęta.

Chłodzenie jest nowe prosto ze sklepu , (dokładnie sprawdziłem czy nie jest uszkodzone)

Pasta no name która była zawarta wraz z chłodzeniem generowała jeszcze większe temperatury.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam prędzej wine samego chłodzenia , Oddałem sprzęt do zaprzyjazionego serwisu i u nich po kilku próbach to samo. Albo walnięte chłodzenie albo wina samego CPU.  narazie temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...