Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W najbliższym czasie będę kupował silniejszą jednostkę dla architekta wnętrz pracującego głownie na programach:

3ds max, Vray, AutoCAD, Adobe Photoshop

Budżet do 12.000 BRUTTO (sama jednostka + windows)
i monitor do 2.600 BRUTTO

Głównie zależy mi na stabilności i szybkości renderowania.

Niestety mam zaległości jeżeli chodzi o obeznanie w dostępnym na rynku sprzęcie, dlatego jeżeli macie pomysł co ciekawego można złożyć w takim budżecie to zapraszam do dyskusji ;)

Edytowane przez ceerpee
Link to post
Share on other sites

Niestety mam zaległości jeżeli chodzi o obeznanie w dostępnym na rynku sprzęcie, dlatego jeżeli macie pomysł co ciekawego można złożyć w takim budżecie to zapraszam do dyskusji ;)

  • Zastosowanie komputera : renderowanie 3ds max, Vray, AutoCAD, Adobe Photoshop
  • Maksymalna kwota : 12 000 PLN
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 1 tydzień
  • Których części potrzebuję : cała jednostka bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : do dokupienia (budżet 2600 PLN)
  • Specjalne wymagania : szybkie renderowanie w 3ds max i stabilna praca
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : DYSK KINGSTON SV300S37A240G
  • Własna propozycja zestawu : n/a
  • Inne : n/a

 

Budżet do 12.000 BRUTTO (sama jednostka + windows)
i monitor do 2.600 BRUTTO

Głównie zależy mi na stabilności i szybkości renderowania w 3ds max.

 

// Łączę z poprzednim tematem

// 3ndurek 
 

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Ogólnie celowałbym na Twoim miejscu w jakiś INTEL extreme pod 2011. Ale możesz również pomyśleć płycie z dwoma gniazdami na procki - i do tego jeszcze Jakieś quadro używane. Nie pchałbym się w procesory typu i7 6700k itd. Poczekaj troszkę na Ryż  od Amd - jesli chodzi o wydajność w profesjonalnych zastosowaniach ich najmocniejsze procki mogą nieźle namieszać. Dobre jest również to, że ceny pewnie spadną :) Wybór należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za propozycje:

Na ten moment mam wybrane takie dwa zestawy (różnią się tylko procesorem 5820K / 6800K).
Tego 5820K można ładnie kręcić więc spróbowałbym z OC do 4.0-4.1 GHZ.

Zostało mi jeszcze ok 2000 PLN budżetu, dlatego nie jest to jeszcze zestaw ostateczny.

Przerzucam się na renderowanie GPU, stąd decyzja o 2 x GTX 1070.
Zależy mi na tym, abym mógł taki zestaw za 2-3 lata rozbudować np. o jeszcze jedną kartę GPU extra i wymienić procesor na lepszy.

Waham się, czy te 2000 PLN przerzucić na więcej RAMU (64 GB), lepszą płytę czy być może już teraz na lepszy CPU.
Cały czas kuszą mnie te RYZENY od AMD bo w testach wychodzą obiecująco, ale boje się ponieważ mimo wszystko to jeszcze nowość.

1) https://www.morele.n...ry/info/MwlN11/ 5820K

2) https://www.morele.n...ry/info/eYQ0g3/ 6800K

Dyski już mam:

SSD Kingston SV300S37A240G ATA
HDD WDC WD20EZRX-00D0B0 ATA

zostaje jeszcze dorzucić jakieś chłodzenie procesora (300 zł).

Jak byście wykorzystali te dodatkowe 2000 PLN ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...