Skocz do zawartości

Windows 10 - konto bez nazwy i hasła


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez minas_trith,

Recommended Posts

Witam.

Od kilku dni pojawiło mi się jakieś konto przy włączaniu komputera. Do tej pory miałem swoje konto m$ które było ustawione aby logowało się bez hasła ( hasło dodane przez rejestr ). Teraz przy włączaniu komputera wyskakuje konto bez awatara które próbuje się zalogować, lecz nie może i wyskakuje komunikat o błędnym haśle. Klikasz " OK " po czym wyskakuje aby wpisać nazwę konta i hasło. Muszę ręcznie wybrać w rogu ekranu moje konto i wklepywać hasło. Pytanie - jak usunąć to niby konto ? 

Za równo w ustawieniach windowsa w zakładce konta - jest tylko moje konto , tak samo sprawa wygląda w panelu sterowania - jest tylko moje konto. 

Prosiłbym o pomoc gdyż jest to troszkę denerwujące.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jako administrator uruchom linię komed (wyszukaj wpisz CMD i uruchom jako admnistrator) i jak już bedziesz miał okienko konsoli wpisz tam : netplwiz     wyskoczy aplecik który jeśli dobrze uzupełnisz to nie potrzeba będzie modzić w rejestrach... (działa od VISTY w górę)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć, 

Spróbuj w START wpisać "Zarządzanie komputerem" później odnajdź Użytkownicy... i stamtąd spróbuj usunąć zbędne konto.

 

Lub w CMD z prawami administratora net user nazwa_konta /delete ? 

Edytowane przez veryLu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zarządzaniu komputerem nie mam żadnej opcji odnośnie użytkowników. Z netplwiz już kombinowałem. Co do CMD net user - ale jaka nazwa konta skoro przy logowaniu sam ją muszę wpisać? 

Wygląda to tak jakbym miał dwa konta. Jedno jest moje i muszę tylko hasło wpisać. Drugie jest takie że muszę wpisać login( nazwę) i hasło, albo po zmianie opcji logowania opcją niżej zamiast loginu/ nazwy - mogę wpisać adres email. 

 

Edit:

Przez komendę ręcznie wszedłem w ustawienia użytkowników o których była mowa, lecz .....

http://i.imgur.com/RQnQ3Gj.png

 

Normalnie w zarządzaniu komputerem w ogóle nie mam opcji od użytkowników. 

 

 

Edit :2 : 

Koniec końców ponownie zaznaczyłem i odznaczyłem opcję w " netplwiz" i komputer chodzi tak jak chodził.

Dzięki za pomoc i podpowiedzi ;) 

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...