Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, witam wszystkich słuchajcie mam problem dotyczący laptopa firmy DELL, mianowicie komputer sam w sobie daje rade do przeglądania multimediów itd. ale gorzej jest kiedy chciałbym pograć nawet w te stare a nawet bardzo stare gry. Na warsztat dam mało wymagające produkcje z 2005 roku, jestem zmuszony grać w najniższej rozdzielczości i detalach niskich aby utrzymać te przysłowiowe 30 klatek, co myślę jest dosyć dziwne bo laptop sam w sobie nie jest AŻ taki stary.

Prosiłbym o jakieś porady co mógłbym zrobić, może jakaś strona z sterownikami ponieważ z oficjalnej strony DELL'a - data wydania waha się w okolicach 2012/13 roku. Dodam tylko że komputer niedawno formatowany, wgrany system WINDOWS 7 64-bit do tego na bieżąco czyszczony CCleaner'em, aktywny Antywirus.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif 

Link to post
Share on other sites

Konkrety, konkrety, konkrety...

 

Jaki procesor, jaka karta, ile ram, jakie gry, jaka rozdzielczosc???

Procek: Intel Core i3-2370M 2,40 GHz

Płyta Główna: Dell Inc. 0G8TPV - BIOS zaktualizowany 2013 rok

RAM: DDR3 4GB 665.1 MHz

Grafika: Intel HD Graphics 3000 

 

Nic z tym nie zrobisz. Laptop ma zintegrowaną grafikę, co jak dla mnie jest ogromną zaletą. Ten typ tak ma i się do grania po prostu nie nadaje.

Ja rozumiem że zintegrowana grafika itd. ale bez przesady - FarCry 2 wszystko low i najmniejsza rozdzielczość miałem 20 kl/s a w teście tej karty jest w okolicach 60 kl/s. O innych produkcjach tam podanych mogę po prostu zapomnieć bo wiem że będzie pokaz slajdów

Link to post
Share on other sites

Ja mam stacjonarny PC z i7 4790 + 16 GB RAM  + SSD + GT740. W Project Cars na niskich detalach mam 50-60 klatek. Tyle, że ostatnio wsadziłem palec w wentylator GPU i urwałem jedną łopatkę. Karta wpada w wibrację, więc ją wymontowałem. Na integrze teraz nawet 15-20 klatek nie mam. Według  tego, co podesłał paprykarz w niektórych tytułach możesz oczekiwać timelapse z kilkoma klatkami na sekundę. Wcale mnie to nie dziwi.

 

Aha, jest jednak nadzieja, właśnie sobie coś przypomniałem:

Może ci się uda, a może nie, Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

 

 

Aha, jest jednak nadzieja, właśnie sobie coś przypomniałem:

 

Zgoda tyle że akurat w tym modelu dostęp do jedynego możliwego rozwiązania czyli minipci jest mocno utrudniony. Takie rozwiązanie jest dobre jak ktoś posiada slot PCCard lub thunderbold. Zakup przejściówki, zasilacza i karty da mniej więcej tyle co 1/2 nowego laptopa do grania. Nie twierdzę że to kicha bo jak ktoś ma możliwość podłączenia bez rozbebeszania laptopa to się nawet opłaca. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...