Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Chłodzenie do x5570

x5570 server dwa procesory HP serwer chłodzenie arctic cisza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 simon96

simon96
  • Gaduła

• 438 postów

Napisano 20 luty 2017 - 22:12

Witam,
Posiadam serwer dl360g6 i chciałbym, aby pracował on ciszej. Zamierzam wyciąć w obudowie otwór i zamotować dwa chłodzenia na oba procesory (2x x5570) i dodać wentylator na jeden z grzejacych się radiatorów na płycie, a teraźniejszych wentylatorów i radiatorów się pozbyć.

Chłodzenia, które bym chciał przerobic i zamontować:

http://allegro.pl/ch...6694934171.html

http://allegro.pl/ch...6697689692.html

Jeśli okazałoby się, że nie mogą stać obok siebie to ustawiłbym je, aby wyrzucały powietrze w bok, w końcu i tak będą ponad obudową, a z tamtej strony nie ma stołu więc powinno tez lepiej to działać w takim ustawieniu.

Nie wiem czy jest to dobre wyjście ze względu na brak testów, ale powinno być raczej wydajniejsze? Chłodzenia chce zamontować za pomocą strapów, gdyż na płycie znajduje się tylko 6 otworów.

Jeśli ktoś by miał inny pomysł proszę pisać śmiało. Zestaw jako wirtualna maszyna spisuje się świetnie, ale jest po prostu zdecydowanie za głośny.

PS zasilanie dla nowych wentylatorów prawdopodobnie bym wziął z dodatkowego zasilacza i po prostu na stałe podłączył pod linie +12v/+7v a sam zasilacz podlaczylbym jakos pod wlacznik plyty. Ewentualnie uzylbym zewnetrznego regulatora obrotów, bo nie do końca wiem jak działa złącze 6 pinowe dla wentylatorów w tym modelu.

Dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam za długiego posta, ale starałem sie wszystko jak najdokładniej opisać.

• 0

nie chce nikt kupić serwera ? dl360 g6 - 2x x5570 | 32gb ram ddr3 | 4x sanki | mnostwo czesci zamiennych 
Leży i mi sie kurzy bo już nie gram :/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: x5570, server, dwa procesory, HP, serwer, chłodzenie, arctic, cisza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych