Skocz do zawartości

C-1U problem po podłączeniu karty Xonar DX


Recommended Posts

W ustawieniach audio nie da się przełączyć?

Jak instalowałeś czytałeś co klikasz? nie było opcji pierwszeństwa dla xonara?

Odłącz podłącz. Grzeb w ustawieniach audio. Jak nie pomoże to wywal xonara, sprawdź czy działa. Jak działa zainstaluj jeszcze raz patrząc co robisz.

Napisz jaki wynik :)

Link to post
Share on other sites

sprawdź jakie masz urządzenie do nagrywania ustawione jako pierwsze w windows bo może dzwięk nagrywa się po podłączeniu mikrofonu do zintegrowanej karty 

 

Ale mikrofon na usb działa jako osobne urządzenie obecnie w urządzeniach do nagrywania go nie widzę bo po prostu nie działa przez ten kod 28.... na innym komputerze bez karty xonara śmiga normalnie

Link to post
Share on other sites

Piszę nie jasno czy co? Wyjmij xonara, wywal sterowniki i sprawdź czy działa. Jak działa to zainstaluj jeszcze raz, ale uważnie! Patrz co klikasz przy instalacji.

Swoją drogą, próbowałeś wpinać mikrofon pod inny port usb?

 

 

Tak przeleciałem wszystkie porty :P

 

Dobra po pracy będę się bawił z wyjęcie xonara.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale mikrofon na usb działa jako osobne urządzenie obecnie w urządzeniach do nagrywania go nie widzę bo po prostu nie działa przez ten kod 28.... na innym komputerze bez karty xonara śmiga normalnie

 

Fakt nie zwróciłem uwagi że masz mikrofon na USB 

Link to post
Share on other sites

Fakt nie zwróciłem uwagi że masz mikrofon na USB 

Spoko ;)

 

kod 28 to komunikat, że sterowniki nie są zainstalowane. Spróbuj zainstalować na świeżo stery od mikrofonu, może xonar coś nadpisał.

 

W tym problem, że instaluje to co każą czyli http://www.asio4all.com/ i nic to nie pomaga.. generalnie sterowników do tego mica nie ma on sam instaluje sterownik po podłączeniu do USB.

wyciągnąłem xonara i niestety dalej tak samo...

Link to post
Share on other sites

Stery z xonara wywaliłeś? Reset pc po wywaleniu sterów był?

Zmieniałeś porty usb?

Jak dalej nie działa zobacz czy działa przy innym kompie.

 

Tak nawet wywaliłem ukryte urządzenia, które tu były: http://prntscr.com/eboia7

Odinstalowałem stery xonara wraz z tym softem "dodaj / usun programy" 

Zmieniałem porty usb resetowałem PCeta

 

Może rejestry jakieś mam jeszcze wyczyścić czy coś?

Na innym kompie mic działa normalnie 

Link to post
Share on other sites

W menedżerze prawym na mikrofon odinstaluj i podłącz go jeszcze raz.

Na rejestrach się nie znam, więc tu Ci nie pomogę. 

Na moje jest to kwestia pogrzebania w menedżerze.

Ja niestety nie pomogę, nie jestem taki uzdolniony, żeby na dystans pomagać w sprawach, w których sam muszę przysiąść i pomyśleć. :/

Link to post
Share on other sites

W menedżerze prawym na mikrofon odinstaluj i podłącz go jeszcze raz.

Na rejestrach się nie znam, więc tu Ci nie pomogę. 

Na moje jest to kwestia pogrzebania w menedżerze.

Ja niestety nie pomogę, nie jestem taki uzdolniony, żeby na dystans pomagać w sprawach, w których sam muszę przysiąść i pomyśleć. :/

 

 

Nic to nie daje.

Wymontowanie xonara też nic nie dało.

du*a...

Link to post
Share on other sites

Czyli problemem nie jest Xonar tylko ten mikrofon. Co można jeszcze zrobić ? może instalacja Windowsa,innej wersji czy UniXonara.

 

Ale on działał do dnia kiedy zainstalowałem xonara zatem wszystko grało z micem i na innym kompie działa bez problemu.

 

Jak przestał działać po zainstalowaniu karty to zrób przywracanie systemu do tego momentu. Albo rejestry wyczyść

 

Niestety.. opcja przywracania w 8.1 nie jest domyślnie na ON i ja jej sam nie włączyłem dlatego jestem z tym w du**e... :)

Które rejestry? daj jakieś wskazówki... 

Link to post
Share on other sites

Nie chcesz przejść na trojana Windowsa 10 za darmo ? bo jeszcze można. Posiada ten system fajne zalety ale i jeszcze niedorobiony jest.

 

Zawsze później możesz wrócić, a jak nie ponowna instalacja może załatwić sprawę.

Link to post
Share on other sites

Nie chcesz przejść na trojana Windowsa 10 za darmo ? bo jeszcze można. Posiada ten system fajne zalety ale i jeszcze niedorobiony jest.

 

Zawsze później możesz wrócić, a jak nie ponowna instalacja może załatwić sprawę.

 

Nie nie chce ;)... po tym jak wgrałem 2 lata temu prędko nie wgram ponownie... wolałem 8.1

Link to post
Share on other sites

Ludzie narzekają też byłem sceptyczny jednak posiadam od ponad roku. I zero jakichkolwiek problemów. Może warto dać 2 szansę? jednak nic na się.

Co do rejestrów tu nie pomogę sporadycznie tam grzebe a jak już to z jakimś poradnikiem z yt. Wiec proponuje tam pogrzebać za jakimś tutkiem jak usuwać stery rejestrów.

 

Masz może 2 sekcje usb na płycie? 2.0 3.0? Próbowałeś na obu?

 

@fex jak to było jak karty posiadały 2 te zamek układy i nie chciały działać równocześnie ty jakoś to "hakowaleś" :D może to podobny problem

Link to post
Share on other sites

Zara tam hakier :D

 

Ogólnie sprzęty korzystające z tego samego sterownika mogą mieć problem, aby działać jednocześnie na Windowsie. Tak miałem, gdy chciałem podpiąć Audigy 2ZS i X-Fi Titanium albo SC808 i SC8000 albo Cayina HA-3 i X1S lub M-DACa, jak dobrze pamiętam.

 

Należy wyłączyć wtedy cyfrowe podpisywanie sterowników w Windzie, są do tego poradniki w internetach. Wszystko powinno hulać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zara tam hakier :D

 

Ogólnie sprzęty korzystające z tego samego sterownika mogą mieć problem, aby działać jednocześnie na Windowsie. Tak miałem, gdy chciałem podpiąć Audigy 2ZS i X-Fi Titanium albo SC808 i SC8000 albo Cayina HA-3 i X1S lub M-DACa, jak dobrze pamiętam.

 

Należy wyłączyć wtedy cyfrowe podpisywanie sterowników w Windzie, są do tego poradniki w internetach. Wszystko powinno hulać.

 

NOOOOO SUPER! DZIAŁA :)

DZIĘKI ZA POMOC. :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...