Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

Mam 2 szybkie pytanka. Pierwsze dotyczy mojej osobistej karty r9 290. Zauważyłem, że jakoś od 3-4 dni kiedy ekran przechodzi w tryb uśpienia od razu po pokazie slajdów czyli po jakiś 15min (tak mam ustawione), i odpaleniu go ponownie pokazuje mi się cały zielony ekran. Znalazłem na to sposób odłączenie i podłączenie kabla HDMI. Co daje efekt, że wszystko wraca do normy i mam znów ekran startowy. Jaka jest tego przyczyna czyżby mój leciwy "dziadek" dawał już o sobie znać, że zaraz padnie? Karta nie licząc tego wybryku działa normalnie, temp w normie ok 75 stopni.

 

 

Pytanko nr.2 zamawiałem dla kumpla kartę ponieważ poprzedni zakup jaki był radek 7850 1gb padł po 3h, zamówiłem w podobnej cenie r7 265 od Sapphire, ufam tej firmie i znam dobrze ten model sam go kiedyś posiadałem. Karta przyszła i działa lecz zauważyłem na niej "biały nalot" nie wiem jak to inaczej nazwać. Czym to może być spowodowane? Czy to coś znaczy czy się tym nie przejmować?

 

http://i.imgur.com/MLS0wwb.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Zobacz w ustawieniach BIOS płyty głównej ustawienia dotyczące stanów uśpienia, ustaw tak by najniższy był stan zasilania C3.

Bo wygląda jakby karta miała problem z "przebudzeniem".

 

Jeśli jest taka możliwość sprawdzi połączenie na innym kablu oraz monitorze lub telewizorze, byłoby dobrze sprawdzić jeśli jest taka możliwość przez złącze DVI.

 

Co do wyglądu PBC nie wyglądają luty/ścieżki na jakoś uszkodzone przez tą "pleśń" więc nie ma czym się martwić(  jak coś się pali na PBC dym zostawia czasem białe ślady ale wtedy było by widać jeszcze odbarwienia z powodu dłużnej utrzymującej się wyższej temperatury.

Link to post
Share on other sites

Sam sprawdzałem w instrukcji i rzeczywiście nic nie piszą, niech sprawdzi może jest jakiś skrót do widoku zaawansowanego ( w płytach Gigabyte był klawiszami Ctrl oraz F1), albo jakiś kombinacja do otwierania widoku klasycznego BIOS i tam są te ustawienia?

 

Kiedyś miałem problem z przełączeniem karty z trybu wygaszacza ekranu ( nie zawsze karta łapała i trzeba było robić reset) pomogło ustawienie na wyłączanie się ekranu zamiast wygaszacza, ten myk stosowałem jeszcze za "skopanej" Visty.

W ostateczności zostanie ustawić na stałe w bezczynności pokaz slajdów czy inny wygaszacz ekranów.

EDIT

Oczywiście monitor będziesz wyłączać ręcznie.

 

A jak na innych kablach złączach monitorze /TV karta się wybudza?

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Tak to wygląda, niestety mam tylko kabel HDMI nie mam przejściówki na DVI, inne karty zachowują się dobrze na HDMI sprawdzałem na tym r7 właśnie i było dobrze ;/ Mogę dodać jeszcze jedną rzecz, ale to już jest mega dziwne :) jak po pokazie slajdów monitor przejdzie w tryb uśpienia i w krótkim czasie od tego momentu go wybudzę to jest wszystko ok. Nie wiem ile czasu musi upłynąć, aby mi się pojawił zielony ekran zazwyczaj nie wyłączam kompa jak idę z psem na spacer co mi zajmuje ok 30min i zawsze w tym czasie mi wyskoczy ten green screen.http://i.imgur.com/KOj0Z1n.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

No to zrób tak jak ja opisywałem by monitor był wyłączany w czasie bezczynności zamiast wygaszacza, wiem że taka porada raczej jest obejściem problemu niż naprawienie.

Sprawdził bym czy nie ma nowszego BIOS-u dla płyty głównej, może akurat nowy BIOS wyrówna sprawę?

Na koniec mam pytanie czy ta karta od ASUS-a ma dual BIOS, może coś się gryzie z płytą główną i przełączenie na drugi naprawiło ten problem ( na swoim "szafirku" mam dwa biosy z tym że drugi ma jakieś wsparcie dla UEFI w wersji 2.3.1 niby jest to wsparcie do szybszego przechodzenia startu płyty głównej po włączeniu komputera).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...