Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam problem. W domu do routera są podłączone 3 laptopy (bezprzewodowo). Jeden z nich nie łączy się z siecią, jest na Windowsie 8.1. 

 

Centrum sieci i udostępniania pokazuje, że wszystko jest ok tylko połączenie jest ograniczone.

 

Poniżej zamieszczam log z netloga (nie wiem czy to wystarczy, nie wiedziałem jak dodać Wam jak najwięcej informacji).

 

http://wklej.to/FxI5e

 

 

Co już zrobiłem

W narzędziach administracyjnych sprawdzałem usługi, które są uruchomione jako automatyczne. Próbowałem usunąć sieć i skonfigurować ją od nowa - bezskutecznie. Oczywiście resetowałem router i wyłączyłem go od źródła zasilania.

 

Sprawdzałem, czy po zalogowaniu na router opcja DHCP jest włączona, próbowałem zmienić domyślny serwer DNS i IPv4.

 

W cmd.exe wpisywałem komendy wymienione na forach internetowych zgodnie ze zdiagnozowanym problemem przez narzędzie Windowsa - wszystko bez skutku.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli 2 pozostałe komputery łączą się z routerem(podaj model routera) jest kilka możliwych przyczyn tego stanu. Sprawdź ustawieniach na komputerze który się nie łączy w Centrum sieci i udostępniania-Połączenia-Twoja sieć Wifi- tu wybierz ją. Wtedy pojawi się karta Stan Wifi. Wybierz Właściwości sieci bezprzewodowej- Zabezpieczenia-zaznacz pole-Pokaż znaki i sprawdź czy masz poprawne hasło. Jeśli tak nic nie zmieniaj a jeśli nie wpisz prawidłowe i naciśnij Ok. Na karcie Stan Wifi wybierz Właściwości, odnajdź Protokół  internetowy w wersji 4(TCP/IPv4) kliknij na niego i sprawdź czy masz ustawione Uzyskaj adres IP automatycznie, jeśli jest inaczej zmień. Zmiana tych opcji powinna pomóc. Chyba że problem tkwi w czymś jeszcze. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Nieprawidłowe hasło czy ręczna adresacja nie jest problemem w tym wypadku, bowiem autor z routerem łączy się

Wireless LAN adapter Wi-Fi:   Connection-specific DNS Suffix  . : home   Description . . . . . . . . . . . : Karta Broadcom 802.11n Network Adapter   Physical Address. . . . . . . . . : 68-94-23-FF-DF-21   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::55d0:e85b:e1e:9e2f%2(Preferred)    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.60(Preferred)    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0   Lease Obtained. . . . . . . . . . : 19 lutego 2017 14:18:38   Lease Expires . . . . . . . . . . : 19 lutego 2017 15:18:38   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 258511907   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-D7-3B-6A-68-94-23-FF-DF-21   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 62.179.1.62                                       62.179.1.63   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
Link to post
Share on other sites

Nie masz może żółtego wykrzyknika w menadżerze urządzeń przy teredo tunneling?

https://fanyit.com/wp-content/uploads/2014/10/Teredo-Tunneling-Pseudo-Interface.png

Przy połączeniu kablowym też jest problem z ograniczonym dostępem do internetu?

 

Sprawdzałem menedżer urządzeń i nie ma tam jakichkolwiek "braków". Aktualizowałem sterowniki do najnowszych i wszystko jest ok. Wyskoczył mi jedynie komunikat, że karta sieciowa może być odłączona lub uszkodzona. 

 

 

Jeśli 2 pozostałe komputery łączą się z routerem(podaj model routera) jest kilka możliwych przyczyn tego stanu. Sprawdź ustawieniach na komputerze który się nie łączy w Centrum sieci i udostępniania-Połączenia-Twoja sieć Wifi- tu wybierz ją. Wtedy pojawi się karta Stan Wifi. Wybierz Właściwości sieci bezprzewodowej- Zabezpieczenia-zaznacz pole-Pokaż znaki i sprawdź czy masz poprawne hasło. Jeśli tak nic nie zmieniaj a jeśli nie wpisz prawidłowe i naciśnij Ok. Na karcie Stan Wifi wybierz Właściwości, odnajdź Protokół  internetowy w wersji 4(TCP/IPv4) kliknij na niego i sprawdź czy masz ustawione Uzyskaj adres IP automatycznie, jeśli jest inaczej zmień. Zmiana tych opcji powinna pomóc. Chyba że problem tkwi w czymś jeszcze. 

 

Wszystko jest tak jak to opisałeś - robiłem tak wcześniej - bezskutecznie. Ustawiałem wszystko nawet ręcznie klikając PPM na IPv4 w opcjach (podając IP i DNS) - bezskutecznie również (nie wiem czy logicznie opisałem dostęp do tej opcji ale nie chcę mi się jej teraz szukać).

 

 

 

Nieprawidłowe hasło czy ręczna adresacja nie jest problemem w tym wypadku, bowiem autor z routerem łączy się Cytat

 

Dokładnie tak, tylko jest komunikat o ograniczonym dostępnie.

 

Model routera : (zedytuję zaraz jak tylko sprawdzę), internet UPC, wcześniej problem nie występował. Został rozwiązany przywracaniem systemu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...