Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam za niedługo skończy mi się darmowa wersja kasperskiego Total Security i zastanawiam się nad kupnem tego antywirusa.

Teraz pytanie czy warto kupić takowego czy lepiej pobierać jakieś darmowe miesięczne wersje tych antywirusów?

Czy ma to jakieś znaczenie w ochronie i funkcjach?

co jak kupie na 2 lata na 2 urzadzenia i bede potrzebował zrobić format tych komputerów czy bedę mógł go pobrać ponownie z ta wykupioną licencja czy jak to wygląda?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jak coś darmowego to już lepiej AVG, ewentualnie FortiClient lub Comodo Internet Security . Nie raz miałem przypadki u znajomych ze im gry się nie chciały włączać ( nawet niektóre ze steam ) blokował je Avast problem usuwało tylko jego odinstalowanie. 

 

Druga sprawa jak się używa komputera z głową, nie wchodzi na "dziwne strony" i nie podpina nośników danych nie wiadomego pochodzenia to nawet nie potrzeba antywirusa.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Avast to jest największy śmieć z antywirusów. Niedość, że dość mocno obciąża słabszy sprzęt, blokuje aplikacje i jest bardzo slabym antywirusem. Pracuje w serwisie komputerowym i mam na codzien do czynienia ze sprzetem gdzie byl avast, w niektorych przypadkach da sie odratowac system, a w niektorych pozostaje format.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

mocno obciąża

nie zauważyłem

 

 

 

blokuje aplikacje

nie zauważyłem

 

 

 

Pracuje w serwisie komputerowym

żaden wyznacznik i argument

 

NIGDY nie miałem żadnego problemu z Avastem, a używam od lat. Możesz mieć najdroższe antyviry, a i tak jak nie myślisz co robisz to zawirusujesz kompa...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam za niedługo skończy mi się darmowa wersja kasperskiego Total Security i zastanawiam się nad kupnem tego antywirusa.

co jak kupie na 2 lata na 2 urzadzenia i bede potrzebował zrobić format tych komputerów czy bedę mógł go pobrać ponownie z ta wykupioną licencja czy jak to wygląda?

 

Nie słuchaj tych co polecają avasta, badziew. Ochrona komputera jest bardzo ważna, najlepiej kupić cały pakiet, antywirus + firewall + skaner poczty. Za 120 zł masz Eset Smart Security na rok, przedłużenie o kolejny kosztuje niecałe 100 zł. Bardzo niski wydatek jak na to, co program potrafi. Jak masz chwilę czasu na konfigurację to żaden wirus Ci się potem nie przedrze do kompa. Zapora z trybem uczenia lub trybem interaktywnym, gdy ktoś lub coś próbuje się z Tobą połączyć program pyta o zgodę, tak samo z niestandarowymi połączeniami wychodzącymi - zezwalasz lub blokujesz. Są też dodatkowe narzędzia, jak AntiThief, ochrona bankowości internetowej, sprawdzanie zabezpieczen routera.kontrola rodzicielska.

Program jest darmo przez 30 dni, warto spróbować

Link to post
Share on other sites

Tyle funkcji, tak bezpieczny, aż trafi się 0-Day. Patchowanie, dobrze skonfigurowany FW i antywirus z sandbox-em, świadomość użytkownika, oraz... nadzieja, że nie padnie na Ciebie. No i jeszcze jedna rzecz: backup. Pytanie tylko kto posiada tak restrykcyjne zabezpieczenia? Osobiście godzę się z tym co MS oferuje w 10 i na razie żyje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Na co się w końcu zdecydowałeś? Ja mam Gdatę total, nie zamula, ważne dane wrzucam automatycznie do chmury i też jest dodatkowy sejf, nikt niepowołany do danych się nie dostanie, sporo przesyłam poufnych rzeczy, dane osobowe i jak do tej pory bez wpadek

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...