Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie już kolejny raz :)

 

Zastosowanie komputera: gry

Maksymalna kwota: GPU ~ 200EUR; PSU ~ 300PLN; Monitor ~ 300EUR

Których części potrzebuję: GPU, PSU, Monitor

Czy będę podkręcać sprzęt?: Tak, w przyszłości.

Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280x1024 SyncMaster 960BF (częściowo zepsuty)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):

CPU: Intel i5-4690K 3.50GHz

MOBO: ASRock Z97 Pro4

RAM: G.SKILL 8GB 2133MHz RipjawsX CL9 (2x4096)

PSU: CHIEFTEC GPS-400AA-101 A

DVD: Jakiś LG

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB ST3250620AS

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB ST31000528AS

Obudowa: CHIEFTEC 1E0-500A-CT04

GPU: GeForce 9800GT 1GB (częściowo zepsuty)

Własna propozycja części:


 

Inne:

Trochę szperałem w internecie i zależy mi na grze w FHD. Większe rozdzielczości są już dla mnie za drogie przy 144Hz.

Zależy mi także na tym by sprzęt posłużył jak najdłużej. Moja taktyka grania opiera się na opóźnieniu w wyborze gier z segmentu AAA np.: dopiero teraz miałbym zamiar ogrywać Wiedźmina 3, czy GTA V, kiedy wsparcie dla tytułów dobiega końca. Grałbym także w CS:GO (dlatego 144Hz) i inne gry online jak War Thunder, Dota 2 oraz inne starsze gry.

 

Pytania:

1. OC - Czy nowy zasilacz podoła RX 470 + kiedyś podkręcony procesor + dołożę kiedyś 8GB RAMu i dysk SSD?

2. Czy zaproponowany zasilacz to przesada? Czy wybrać coś gorszego? Obecny zasilacz ma już chyba 7-8 lat.

2. Czy do FHD na dłuższą metę brać RX 470 4GB czy 8GB? Na początku ludzie pisali, że do FHD starczy 4GB, ale jak producenci dają możliwość 8GB to twórcy gier chyba będą szli w tym kierunku.

3. Co myślicie o zakupie sprzętu na Amazon.de?

4. Czy GPU zmieści się w obudowie/na płycie głównej?

 

Wybaczcie jeśli pytania były zbyt laickie.

Mile widziana krytyka.

Dziękuję bardzo za każdą wypowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. OC - Czy nowy zasilacz podoła RX 470 + kiedyś podkręcony procesor + dołożę kiedyś 8GB RAMu i dysk SSD?

 

Tak

 

 

 

2. Czy zaproponowany zasilacz to przesada? Czy wybrać coś gorszego? Obecny zasilacz ma już chyba 7-8 lat.

 

Jest ok

 

 

 

2. Czy do FHD na dłuższą metę brać RX 470 4GB czy 8GB? Na początku ludzie pisali, że do FHD starczy 4GB, ale jak producenci dają możliwość 8GB to twórcy gier chyba będą szli w tym kierunku

 

Najlepiej będzie kupić niewiele drożej RX 480 8 GB

 

 

 

4. Czy GPU zmieści się w obudowie/na płycie głównej?

 

 

Tak

 

 

 

Monitor: ViewSonic XG2401 - https://www.amazon.d...=A3JWKAKR8XB7XF

 

https://www.amazon.de/AOC-G2460PF-Displayport-Reaktionzeit-h%C3%B6henverstellbar/dp/B01BV1XBEI/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1487518050&sr=1-1&keywords=AOC+G2460PF

 

I masz na dołożenie do RX 480 8 GB 

Link to post
Share on other sites

@kajtek.

 

Czy jeśli wybrałbym MSI RX 480 8GB to zasilacz jaki zaproponowałem będzie odpowiednio mocny?

Przy karcie jest napisane, że potrzebuje 500 W, ale może chodzi o słabsze jakościowo wersje zasilaczy.

 

Dodatkowo nie śledziłem historii MSI RX 480 jeśli chodzi o overclocking/undervolting. Co się z tą kartą robi?

Link to post
Share on other sites
Przy karcie jest napisane, że potrzebuje 500 W, ale może chodzi o słabsze jakościowo wersje zasilaczy.

 

Dokładnie tak. Ten Seasonic ma 444W na +12V. Będzie z zapasem. 

 

 

Dodatkowo nie śledziłem historii MSI RX 480 jeśli chodzi o overclocking/undervolting. Co się z tą kartą robi?

 

Nie bardzo rozumiem. Jak przykładasz wagę do kultury pracy to zapewne undervolting (zbicie napięć na ostatnich 3-4 stanach zasilania) ale MSI ma na tyle dobre chłodzenie, że może i nie będzie to potrzebne.

 

Ja miałem XFX GTR. Jako, że cisza u mnie gra pierwsze skrzypce, to robiłem właśnie undervolting. Temperatura bez zmian ale RPM o wiele niższe. Karta praktycznie niesłyszalna podczas obciążenia w grach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...