Skocz do zawartości

MSI GL62 6QF [GTX 960M 2GB DDR5] - spadek FPS w Wiedźminie 1?!


Recommended Posts

Cześć!

 

Kilka dni temu po wielu tygodniach szukania zdecydowałem się na zakup laptopa, który ma posłużyć na wiele lat szybkiej pracy + sporadycznie do pogrania, niekoniecznie we wszystkie tytuły, niekoniecznie na full detalach. Wybrałem MSI GL62 6QF. W skrócie, żeby nie było trzeba szukać specyfikacji:

 

RAM 8gb ddr4 2133 mhz

CPU i7 6700HQ

NVIDIA GEFORCE GTX 960m 2GB DDR5

SSD 128GB + 1TB HDD

 

Odpalałem na nim jak na razie starsze tytuły, ale i nowego Dooma.

 

Fallout 3 nie wychodzi ponad 60 fps, cały czas praktycznie trzyma się na tm poziomie, spada max do 50.

 

Doom 2016 30-40 FPS na wysokich detalach.

 

Problem jest przy Wiedźminie 1. To znaczy nie wiem, czy to problem, ale jeden fakt mnie zmartwił. Generalnie klatki skaczą od około 80 do 130. Jednak wtedy, gdy jest widoczny "dym" - jak na przykład w przypadku questu z przerazą w prologu - klatek jest 30-40. W początkowej scenie 1 aktu, gdy psy gonią kobietę do bramy i widać ten "zielony dymek" wokół nich - spadło podczas animacji nawet do 20 na samym końcu.

 

Moje pytanie do Was:

 

Czy taka wydajność jest ok? Czy reklamować sprzęt z jakiegoś powodu?

 

Dodam, że po włączeniu świeżego laptopa dokonałem aktualizacji systemu (trwała koszmarnie długo, mam Win 10 64bit). Po tejże aktualizacji wiele programów nie działało, gry się wieszały, okazało się, że konieczne jest przeinstalowanie sterownika do karty graficznej. Może jest jeszcze coś, co powinienem po tej aktualizacji przeinstalować? Jakiś składnik, o którym nie wiem?

 

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc! :)

 

EDIT: Jeśli potrzebujecie jakichś screenów/logów/benchmarków, żeby móc mi odpowiedzieć - napiszcie proszę :).

Edytowane przez dam_swi
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że niepotrzebnie na siłę szukałem i7, bo chyba i5 7300HQ jest niewiele gorszy, a w tej samej cenie będzie już GTX 1050, reszta taka sama (bodaj ACER). Kwestia tylko, czy X-KOM przyjmuje bez problemu zwroty tego typu jeśli kupowałem wysyłkowo? Budżet to 4300-max 4400. Koniecznie SSD i Win'10, co najmniej 8GB 2133 RAM i tylko nowe ;).

Link to post
Share on other sites

Minęły dopiero 2 dni. Z laptopem obchodzę się jak z jajkiem,więc o rysach nie ma mowy ;). Jutro do nich przedzwonię. A powiedz mi - czy ten mocniejszy procesor ma jakiekolwiek znaczenie w perspektywie powiedzmy 8 lat? Czy różnica jednak jest naprawdę mała?

Link to post
Share on other sites

No wiadomo zawsze miec lepiej najmocnijeszy procesor, lecz między nimi nie bedzie dużej roznicy a ogolnie ten acer jest duzo lepszy, bo

- GTX 1050 4GB vram (nie 2 w przypadku msi)

- Matryca matowa IPS (msi ma duzo gorszą)

- Dysk SSD

- Windows oryginalny

Oryginalnego Windowsa mam te\z tutaj, podobnie dysk SSD. Natomiast już kart graficzna i matryca przekonują do zmiany. Problem jednak w tym, że to w tym segmencie jak widzę jedyny laptop z napędem optycznym. Ani Dell ani Acer go nie mają, a jednak wciąż wiele gier taniej można kupić na CD niż elektronicznie, czasem trzeba też przejrzeć jakąś płytę, a noszenie ze sobą zewnętrznego jest dość uporczywe, stąd mam teraz dylemat. Bardzo mocno różnią się te dwie matryce? Jaka różnica FPS może być w przypadku GTX 1050?

 

I ostatnie pytanie: te klatki z Wiedźmina 1 uznalibyście za normalne dla tej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie dorzuć już do wersji z większym dyskiem warto tylko 99 zł róznicy

http://www.x-kom.pl/p/342416-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-2401000-win10-gtx1050.html

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Rzeczywiście w tej cenie tamten laptop nie był dobrym wyborem. Niepotrzebnie uparłem się na i7, a GTX 1050 nawet nie oglądałem, niepotrzebnie założyłem, że będzie przekraczać budżet. Na wersję z większym SSD niestety pozwolić sobie teraz nie mogę, ale mam jeszcze zewnętrzny SSD, więc mniejszy wewnętrzny musi wystarczyć :). Poprzedni komputer zwrócony, czekam na wysyłkę nowego - zdam relację z różnic :). Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...