Skocz do zawartości

Podkęcanie Phenom II x4 965 na podstawowym chłodzeniu


Recommended Posts

Witam, chciałbym podkręcić mojego Phenomka, nigdy nie bawiłem się w podkręcanie ale przez ostatnie 2 dni dużo o  tym czytałem, lecz męczy mnie ile dam rady podkręcić na podstawowym chłodzeniu procka i w ogóle jak to będzie wszystko hulać. Jeszcze jest taki problem że mam średnią płytę główną i czy Ona utrzymie, generalnie chciałbym podkręcić do 3,8 Ghz albo 4Ghz jakby dało radę. Oraz takie pytanko jeszcze czy zasilacz bedzie okej bo nie wiem ile skacze wtedy pobór i tak dalej a mam dość na styk.

Zestaw:
Procek- Phenom II x4 965
Płyta główna - msi 760GM-P34(fx)
Karta graficzna  - Gtx 1050 ti 
Zasilacz - Chieftec 350 W 
Ram 8GB 

Link to post
Share on other sites

Zarówno kiepska i nie chłodzona sekcja zasilania, jak i chłodzenia, i w końcu zasilacz na starcie ograniczają jakiekolwiek podkręcanie.

 

Możesz próbować zwiększyć mnożnik w BIOS (CPU Ratio) o 1-2 więcej i sprawdzić jak się będzie komputer zachowywał podczas grania.

 

Nie licz na wiele, a jakiekolwiek nakłady finansowe w tym kierunku są bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz teoretycznie 300w na 12v więc delikatnie oc powinien wytrzymać. 

Zmień w biosie cpu ratio na 36 i powinno być 3,6GHz, ale więcej niż 38 bym nie dawał. Sprawdzaj temp sekcji zasilania i procesora.

W jakich grach brakuje ci mocy???

 

Ja sprzedałbym phenoma puki jest coś wart (z płytą 300-350pln) i kupił i5 2400 i mobo na h61 i poczujesz moc a do interesu dołożysz 200-300pln

np.

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-3-10ghz-lga1155-pasta-i6690341467.html

http://allegro.pl/asus-p8h61-m-le-1155-ddr3-fv-i6623484504.html

lub

http://allegro.pl/asus-p8h61-1155-i6558864590.html

Ram masz ddr3 i zasilacz ok

Link to post
Share on other sites

A czym sprawdzić temp sekcji zasilania ? 

No największy dyskomfort odczuwam w h1z1, testowałem też Wieśka 3 i czasem są dziwne spadki fps z 50 na 15 i obstawiam właśnie że procek sobie nie radzi 
 

No trzeba przyznać ten upgrade brzmi na prawdę spoko :) 

Link to post
Share on other sites

Możesz też pójść w nową platformę z ddr4 

Pentium g4560 - 285

Mobo na h110 + aktualizacja biosu  - 240-250

8gb ddr4 - 1 kość 240

 Jak za mobo,ram i cpu dostaniesz 400-450max to dołożysz 350 i będziesz miał wydajny zestaw pod gry.


Jak modernizacja wchodzi w grę to napisz do ilu to się coś konkretnie dobierze bo na  razie to takie ogólne rozmowy, a najlepiej załóż temat w dziale zestawy tylko poświeć 5 minut i przeczytaj jak to zrobić dobrze

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosić-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

Brzmi spoko aczkolwiek sądzę że za rok lub dwa kupował bym całego nowego kompa więc myślę że ta pierwsza opcja upgradu była by lepsza 


a teraz po prostu spróbuje walnąć Phenomka na 3,8 jak będzie ciężko to 3,6, zobaczę ile to da :P 


Podbiłem na 3.6 ale temperatura zaczęła lecieć ostro w górę, wyłączyłem przy 67 stopniach. Czytałem że maks dla tego procka 62 stopnie więc nie chciałem przeginać. 

Link to post
Share on other sites

Raczej kilka stopni.

Jaką masz obudowę? Ile ma wentylatorów? Chłodzenie cpu czyste bez brudu?

Jak to buda piekarnik to zrób testy z otwartą obudową. Ja kiedyś przy oc C2D e8200 otwierałem obudowę i stawiałem taki wiatrak co się go latem stawia na biurku żeby chłodził człowieka  :D


Pamiętaj że nie masz chłodzenia na sekcji zasilania płyty i nawet jak temp na cpu będzie ok to możesz usmażyć płytę więc 3.6-3.8 to wg mnie max i to pod warunkiem że pójdzie bez podbijania vcore.


Pomyśl poważnie o g4560 zanim coś spalisz  ;)  :D

 

 

Sprzedaj ten zestaw za 400 dołóż 350 kup g4560, mobo na h110, 8gb ram a gtx 1050ti dostanie kopa.

 

Rok to długo a 350pln to znowu nie taki majątek można zarobić roznosząc ulotki w miesiąc.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Buda otwarta ale zamknięta w biurko, chociaż przestrzeni całkiem dużo ok. 20 cm na stronę z otwartą częścią z drugiej przylega. 1 dodatkowy wiatrak jest tylko. Jeszcze będę wymieniał tą pastę i wyczyszczę go. 

A co do wymiany płyty i procka hmmm niby spoko ale jakoś myślę czy nie lepiej już zainwestować w jeszcze coś lepszego a to się wiążę z dłuższym czasem zbierania kasy :P No nie wiem, mam dylemat.
 


A nie lepiej było by zainwestować w i5- 2500K ? :)

Edytowane przez Emikon
Link to post
Share on other sites

no tak około 700 zł myślę 


No tą i5 można fajnie podkręcić też jak co, aczkolwiek jest stara i nigdy nie wiadomo też co się kupi.


Ponieważ nie mam teraz za bardzo pieniędzy myślę żeby zrobić coś takiego, kupić chłodzenie Silentium PC Spartan 3 LT i podkręcić phenomka do 3,8 a później kupić zestaw z i5 gdzie też będzie te chłodzenie pasować i też się pobawić z nim w OC 

 
Link to post
Share on other sites

Tak teraz zerknąłem na specyfikację twojej płyty i ona nie powinna dostawać procesorów z większym poborem prądu jak 95w , a twój phenom bierze 125w lub 140w  w zależności od rewizji , więc może nie podkręcaj jak chcesz żeby komp jeszcze podziałał  . Na lepszym chłodzeniu to swojego już kręciłem na 4.1 no ale moja płyta obsługiwała chociaż 125watowe  proce. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...