Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pankracy666,

Recommended Posts

Witam, 

Sprzęt: 

GPU: Gigabyte GTX 780 GV-N780OC-3GB

PSU beQuiet dark power p10

CPU: i7 4770k

 

Sytuacja następująca: Podczas gry nastąpił freeze. Zrobiłem restart po czym na ekranie pojawiły się niebieskie małe prostokąty w losowych miejscach, rozdzielczość się nie zmieniła. W podglądzie zdarzeń był bład o nvd.... (nie pamiętam dokładnie). Postanowiłem zrobić clean install sterów. Oczywiście DDU plus czysta instalacja najnowszych sterowników. Teraz tak: instalacja sterowników niby przebiega prawidłowo lecz rozdzielczość pozostaje 1024x768 (normalnie zmienia się na natywną) a w menedżerze urządzeń przy GTX'ie, we właściwościach sterownika, jest napisane błąd 43.

 

Zrobiłem podmiankę na starą kartę GT 440 i działa poprawnie, w sensie od nowa instalowałem sterowniki itd - bez problemu działa, włożyłem z powrotem 780 i dalej to samo, artefaktów nie ma lecz po instalacji sterowników w menedżerze występuje błąd 43.

 

Pytanie czy cztery pierwsze numery seryjne karty wskazują na datę produkcji w formacie: YY/week? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

KOD 43 - miałem identyczny przypadek z GTX 780 (ten sam model).

 

Karta uszkodzona. 

 

Wysyłałem ją do serwisu na gwarancję i tam została naprawiona.

 

Próbowałem wszystkiego sam i nic to nie dało. 

 

W Twoim przypadku jeżeli GT 440 działa normalnie a GTX 780 nie, to sprawa się wyjaśnia i 780-tka jest niesprawna. 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Pankracy666

@lonialomax 

Dziękuje wam za odpowiedź. 

 

Potwierdziliście moje przypuszczenia. 

 

@lonialomax oczywiscie w pierwszym poście chodziło mi o 4 pierwsze cyfry nr seryjnego, a nie cztery pierwsze numery seryjne D. Dzięki za upewnienie mnie w tym. 

 

Niestety, ale moje cztery pierwsze cyfry wskazują 1352 czyli grudzień 2013, a gwarancja jest przez 3 lata więc trochę lipa ;C 

 

W związku z czym można wysłać na serwis odpłatny czy mija się to z celem ponieważ za drogo wychodzi?

Link to post
Share on other sites

 

 

W związku z czym można wysłać na serwis odpłatny czy mija się to z celem ponieważ za drogo wychodzi?

 

Możesz próbować. Wartość rynkowa karty to około 700 zł tak więc ja bym wysłał i prosił o kosztorys naprawy. Jeżeli naprawa wyniesie 200-300 zł to będzie się opłacało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...