Skocz do zawartości

Alternatywa dla Logitech G300


Recommended Posts

Witajcie, jako że dwie myszki które posiadam (2x Logitech G300) nadają się w kwestii grania tylko na smietnik- przyszedł czas na coś nowego.

Co do szablonu pominę go- poniewaz szukam czegoś w stylu G300, a jest ona na tyle charakterystyczna że reszta informacji jest zbędna. Priorytetem jest rozmieszczenie przycisków, czyli na krańcach górnej części myszki a nie na jej bokach. Czy jest coś jeszcze tego typu czy zostaje G300s z modlitwą aby miala mniej badziewne przyciski?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile tych przycisków potrzeba, ale polecam Logitech G502

 

Dwa przyciski znajdują się jak w G300, a dwa kolejne co prawda na boku, ale na tyle duże, że nie ma problemu z ich wciskaniem (jak to jest np. w G500).

Do tego świetny sensor, bardzo wygodna budowa i generalnie jakość wykonania + regulacja wagi. Dla mnie mysz niemal idealna.

Link to post
Share on other sites

Logitech G500 mam 4 lata, G502 raptem pół roku, ale w razie potrzeby wymiana mikrostyku to koszt 4-5zł.

G500 zaczęła właśnie mieć problem z mikrostykiem lewym po ok. 3 latach, wymiana mikrostyku to 4-5zł + piwo dla kumpla, który umiał to polutować.

Link to post
Share on other sites
Jak długo masz mysz? Nie ma problemu z przełącznikami? W moich logitechach jak trzymam PPM to przerywa co chwila i celowanie jest praktycznie niemożliwe. Trochę mnie to zraziło do logitecha niestety...
To nie lepiej kupić same switche Omron i wymienić ? Koszt oryginalnych to jakieś 10 zł za sztukę.

 

 

Edytowane przez argawenaster
Link to post
Share on other sites

Chyba wymiana switchy to najlepszy pomysł bo mycha z tą ergonomią nie do dostania inna, a kupić kolejną G300(s) i stanie się to samo za rok to kiepski pomysł. 

Edit:
Niestety małe łapki tak tą myszkę poskręcały że pomimo odpowiednik wkrętaków nie da się jej rozkręcić. Obie maja ten sam problem z przednimi śrubkami. Obawiam się są one nie do ruszenia bez uszkodzenia mychy. 

Edytowane przez lokomisiek
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

U mnie wlasnie pojawil sie ten sam problem (dwuklik - narazie pomaga zmiana szybkosci 2kliku w panelu, ale juz ten temat przerabialem i to jest kwestia miesiaca) w drugiej sztuce myszy g300s. Z racji ze poprzedni G1 wytrzymal 10 lat zanim sie powazniej zuzyl (teflonki i rolka, bo przyciski klikaja jak nowe), a kulkowego Pilot'a jesli wygrzebie z piwnicy to tez bedzie mial sie dobrze, dalem Logitechowi szanse myslac ze przypadek gdy pierwsza sztuka padla. Niestety widac ze poprostu zaczeli planowo postarzac produkty pakujac czesci slabej jakosci do srodka.

 

Ponowie pytanie autora tego watku zeby w przyszlosci ktos 'googlujac' mogl tu dotrzec: jaka alternatywa dla g300 / g300s jesli chodzi o mysz z 'fingertip gripem' i dodatkowymi przyciskami przy LPM i PPM? Alternatywa od firm innych niz Logitech oczywiscie, bo firma ktorej produkty padaja ponizej roku lekkiej eksploatacji (typu wieczorne 'przegladanie internetu', zadnego grania) nie jest juz godna zaufania.

 

Po wstepnym 'researchu' widze nastepujace opcje:

- Roccat Tyon (idealna jesli chodzi o klawisze, ale niestety za duza i nie da sie operowac palcami tylko machamy cala reka z tzw. 'palm gripem', nie wiem czy sie przestawie);

- Roccat Kova (wspolgra z fingertip/claw gripem, ale ma tylko po jednym przycisku na odpowiedniej wysokosci ktory wg recenzji chodzi tandetnie, pozostale sa troche nizej co jest troche problematyczne w uzyciu, szczegolnie po prawej stronie);

- SteelSeries Rival 300 (uklad przyciskow ok ale tracimy jeden po prawej i boczne klawisze wymagaja duzej sily burzac precyzje, mysz wyglada na duza ale wg. producenta nadaje sie do fingertipa).

 

Niestety zarowno Roccat jak i Steelseries wsadzaja chinskie przelaczniki i "double click problem" rowniez tam wystepuje jesli przeszukamy temat w Google, wiec obawy pozostaja.

 

Moze ktos dorzuci swoje 3 grosze w temacie alternatywy dla g300?

Edytowane przez podkrecony
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podbije jeszcze jednym postem. Zaryzykowalem w ciemno roccata tyon i g300 leci na reklamacje jak tylko go dojade w pracy (czestotliwosc dwuklikow zmalala co ciekawe, zlosliwosc rzeczy martwych;).

 

Porownujac po kilku dniach klikania tyon'a do g300s czuc gorsza jakosc (wrazenie jest troche jak dla myszki noname zrobionej pod 'gejming' za 50zeta, costam sobie zaskrzypi itp. itd.): plastik, klik przyciskow dodatkowych (odpowiedniki g300 pod wskazujacymi sa znacznie przyjemniejsze w klikaniu), jedynie rolka chodzi ciekawiej, jest bardziej precyzyjna. Do tego po kilku dniach juz lekko sie wyrobila (czuc luz, mozna postukac a nic nie klika) 'pletwa' ale pomyslowosc tego rozwiazania jest super (znacznie bardziej wygodne niz 2 przyciski pod rolka od logitecha gdzie musimy gimnastykowac paluchy).

 

Co jest duzym plusem to nie bawiac sie rozwiazaniami roccata typu 'shift', dostajemy dodatkowo 5 przyciskow operowanych kciukiem (bo z 'shiftem' mozemy podwoic ilosc wszystkich przyciskow oprocz sterujacego przelaczaniem - ogromnie mozliwosci). W przypadku fingertipgripa (da sie podbijajac lekko czulosc uzyskac efekt g300, ale wskazane wieksze dlonie) bez poruszenia mozna uzywac tylko shifta pod kciukiem (naciskamy w dol bokiem opuszka kciuka, chwyt caly czas jest), reszta wymaga zburzenia chwytu wiec w grach dyskusyjne, ale przy pracy mozemy sobie podbindowac wedle potrzeb (analoga traktujemy jako zwykle przyciski oczywiscie).

 

I tu dochodzimy do najwiekszej wady myszy jaka jest fatalne oprogramowanie. Zapisanie zmiany to kolo minuty czekania, do tego soft sie wiesza nie wprowadzajac zmian (szczegolnie jak eksperymentujemy z podswietleniem ktorego sily nie da sie stlumic - u mnie stanelo na permanentnym off) i trzeba kombinowac. Dziwi mnie ze producent cos takiego wypuscil i sie pod tym podpisuje. Nigdy w zyciu tyle czasu nie szarpalem sie z konfigurowaniem myszki co tutaj. Na szczescie raz ustawiona dziala jak powinna, a awaryjnosc czas oceni.

 

I tak w ramach ciekawostki, jesli ktos zastanawia sie do czego mozna uzyc dodatkowych przyciskow nie grajac:
rrUfH6ci.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...