Skocz do zawartości

Malowanie wentylatora?


Recommended Posts

Witam! Planuje nadać nowy kolor dedykowanemu wentylatorowi sigma 100mm z chłodzenia Spartan 3 pro. I tu stwarza się kłopot bo nie wiem jakiego sprayu najlepiej użyć do malowania takowego wentylatora, jednak jest to plastik i trudno mi znaleźć coś sensownego. Planowałem na początku po prostu wyciągnąć wentyl po czym go odtłuścić, a następnie pomalować go odpowiednim do tego czynu spray'em. Jednakże mam do was 3 pytania. 

 

1. Jakiego sprayu użyć do pomalowania wentylatora(bez ramki sam wentyl)?

2. Czy muszę do tego użyć jakiegoś podkładu?

3. Czy muszę potraktować wentyl papierem ściernym czy samo odtłuszczenie wystarczy?

 

Z góry dzięki za pomoc  :D

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ogarnia farby w sprayu to pomaluje dobrze nawet taka farba za 10 zł. Śmigło wystarczy odtluscic

Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że każdy spray do plastiku dobrze pomaluje wentyl, jeśli ktoś dobrze ogarnia. A jeżeli ktoś mniej ogarnia?  :D Najlepiej by było, jak byś mi mógł podać przykład jakiegoś sprayu(np. w formie linku), którym mógł bym rozpocząć odświeżanie mojego śmigła.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Patryk mówi, odtłuść dobrze śmigło i to wystarczy. Farbę dostaniesz w markecie budowlanym, na allegro też jest tego w opór. Nie musi to być żaden specjalny spray. Co do malowania to maluj powoli tak żeby nie zrobić zacieków. Zawsze możesz zrobić próbę na innym kawałku plastiku. 

Link to post
Share on other sites

To ja napiszę o konsekwencjach :)

Źle pomalowany wentylator (nierównomiernie, za grubo etc.) zwłaszcza jeśli łopatki są profilowane zmieni swoje wyważenie. Doprowadzi to do jego wychylenia, co za tym idzie do gorszej wydajności i kultury pracy.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

To ja napiszę o konsekwencjach :)

Źle pomalowany wentylator (nierównomiernie, za grubo etc.) zwłaszcza jeśli łopatki są profilowane zmieni swoje wyważenie. Doprowadzi to do jego wychylenia, co za tym idzie do gorszej wydajności i kultury pracy.

W takim razie postaram się nałożyć równomiernie 1 cienką warstwę byle by przykryła poprzedni kolor. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...