Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Malowanie wentylatora?

modding

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 16:49

Witam! Planuje nadać nowy kolor dedykowanemu wentylatorowi sigma 100mm z chłodzenia Spartan 3 pro. I tu stwarza się kłopot bo nie wiem jakiego sprayu najlepiej użyć do malowania takowego wentylatora, jednak jest to plastik i trudno mi znaleźć coś sensownego. Planowałem na początku po prostu wyciągnąć wentyl po czym go odtłuścić, a następnie pomalować go odpowiednim do tego czynu spray'em. Jednakże mam do was 3 pytania. 

1. Jakiego sprayu użyć do pomalowania wentylatora(bez ramki sam wentyl)?

2. Czy muszę do tego użyć jakiegoś podkładu?

3. Czy muszę potraktować wentyl papierem ściernym czy samo odtłuszczenie wystarczy?

Z góry dzięki za pomoc  :D

• 0

#2 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3308 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 15 luty 2017 - 16:56

Jak ktoś ogarnia farby w sprayu to pomaluje dobrze nawet taka farba za 10 zł. Śmigło wystarczy odtluscic
  • 1

#3 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:04

Jak ktoś ogarnia farby w sprayu to pomaluje dobrze nawet taka farba za 10 zł. Śmigło wystarczy odtluscic

Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że każdy spray do plastiku dobrze pomaluje wentyl, jeśli ktoś dobrze ogarnia. A jeżeli ktoś mniej ogarnia?  :D Najlepiej by było, jak byś mi mógł podać przykład jakiegoś sprayu(np. w formie linku), którym mógł bym rozpocząć odświeżanie mojego śmigła.

• 0

#4 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3308 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:05

Skąd jesteś?
  • 0

#5 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:09

Jakie to pytanie ma związek z malowaniem wentylatora?

• 0

#6 error407

error407
  • Entuzjasta

• 586 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 15 luty 2017 - 17:16

Tak jak Patryk mówi, odtłuść dobrze śmigło i to wystarczy. Farbę dostaniesz w markecie budowlanym, na allegro też jest tego w opór. Nie musi to być żaden specjalny spray. Co do malowania to maluj powoli tak żeby nie zrobić zacieków. Zawsze możesz zrobić próbę na innym kawałku plastiku. 

• 0

#7 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 742 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 15 luty 2017 - 17:20

Dokładnie, Youtube" jak malować sprayem" Powoli Delikatnie Warstwy Potem szybka praktyk na jakimś złomie i już prawie jesteś mistrzem, do dzieła
  • 0

#8 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:27

Wygląda na to że tyle informacji mi wystarczy. Wielkie dzięki chłopaki, bo nie mogłem rozkminić jak się do tego zabrać  :D

• 0

#9 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1517 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:36

To ja napiszę o konsekwencjach :)

Źle pomalowany wentylator (nierównomiernie, za grubo etc.) zwłaszcza jeśli łopatki są profilowane zmieni swoje wyważenie. Doprowadzi to do jego wychylenia, co za tym idzie do gorszej wydajności i kultury pracy.

Użytkownik chrisplbw edytował ten post 15 luty 2017 - 17:37

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte G1 RX470 4GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Scythe Mugen 2 rev. B (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Zalman Z11 Plus,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#10 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:57

To ja napiszę o konsekwencjach :)

Źle pomalowany wentylator (nierównomiernie, za grubo etc.) zwłaszcza jeśli łopatki są profilowane zmieni swoje wyważenie. Doprowadzi to do jego wychylenia, co za tym idzie do gorszej wydajności i kultury pracy.

W takim razie postaram się nałożyć równomiernie 1 cienką warstwę byle by przykryła poprzedni kolor. ;)

• 0

#11 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3308 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:58

Jakie to pytanie ma związek z malowaniem wentylatora?

No takie, że może znalazł by się ktoś w twojej okolicy z większym doświadczeniem kto z chciałby Ci pomóc
  • 0

#12 januszekwoźny

januszekwoźny
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 15 luty 2017 - 18:10

No takie, że może znalazł by się ktoś w twojej okolicy z większym doświadczeniem kto z chciałby Ci pomóc

Myślę, że sprostam temu wyzwaniu sam. 

• 0

#13 Damian47akaQcu

Damian47akaQcu
  • Po prostu - Qcu

• 936 postów
  • Miejscowość:Głuszyca

Napisano 15 luty 2017 - 18:39

Zapytam tutaj. Jaki smar/olej do łożyska wentylatora zastosować? Rozważam olej łożyskowy lub olej maszynowy (smarowałem nim silnik w gramofonie i działa dobrze).

• 0

Poprzedni nick : Damian47PL

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: modding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych