Skocz do zawartości

Mała obudowa pod ATX


Recommended Posts

Witam. 

Z racji, że często zdarza mi się przenosić komputer coraz częściej zastanawiam sie nad wymianą obudowy. Aktualnie wszystko jest zamknięte w Zalmanie Z3+. Obudowa ogólnie jak dla mnie wystarczająca, lecz mało poręczna. 

Szukam jak najmniejszej obudowy :

- format płyty ATX

- wysokość chłodzenia bodajże 155mm

- GPU na długość 27cm

- 3 dyski ( 2x 2,5cala i 1x 3,5 cala) 

- nagrywarka zbędna

- zasilacz ATX

 

Przeglądałem już obudowy typu Cube-Tower, lecz wydają się troszkę za duże.

Obudowa nie musi mieć zbędnych rzeczy typu:

- okna

- miejsca 5.25 cala

- podświetleń 

- osobiście nie lubię gdy obudowa ma na bocznym panelu wycięcia w postaci kratek ( np na wentylator)

 

Miło by było gdyby można było jakieś wentylatory zamontować.

Moja uwagę przykuła obudowa :  Jonsbo RM1 - lecz niestety Cooler CPU nie wejdzie.

Na tą chwilę na oku mam tylko Lian LI PC-V700 (tylko troszkę droga ), lecz może podrzucicie inne pomysły.

Cena hmm myślę że jak najtaniej. Tak do 250-300zł.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Pomysł dobry, ale szukam czegoś hmmm innego. Takiej mniejszej niekoniecznie typowego towera. Ogólnie widziałem już kilka ciekawych, ale niedostępnych w PL.

Teraz troszkę sobie pluje w brodę, że nie kupiłem płyty mAtx - byłoby sporo łatwiej coś znaleźć.

Spodobała mi się jeszcze opcja od Cooler Mastera - HAF XB - a'la cube, tylko wydaje się duża.

Pozatym spojrzałem Areocool GT-RS i to by było coś czego szukam. Mniej więcej mierzyłem ile by była mniejsza od mojej obudowy ( no trochę jest), tylko kurczę jest w niej na odwrót mocowana płyta, tj. w prawej komorze. A cenowo jak dla mnie byłoby super. 

Link to post
Share on other sites

Wow. No powiem Ci spojrzalem to super opcja. Niewydaje sie duza. W domu porownam mniej wiecej na wielkosc z moja. Łatwy dostep do filtrow i piwnica. Dodatkowo bez klatki na dyski powinien byc lepszy przeplyw powietrza ;)

 

EDIT:

 

Tak z innej beczki. Pomyślałem o obudowie HTPC - są z reguły małe, ale czy są takie które pomieszą chłodzenie na 145mm ( taką wysokość ma moje według strony producenta). Rozglądałem się już za kilkoma ale cenowo to prowadzą tylko do zawału. 

Nie pojmuję jakim cudem obudowa tak mała kosztuje tak dużo, gdzie zwykły midi-tower, na który trzeba wiecej materiałów kosztuje od 100zł.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Jest pare obudow htpc ktore wspieraja plyty atx, ale cenowo to przyprawiaja o zawrot glowy. Jest mala ala kostka od lian lu ale nie zmieszcze chlodzenia. Silverstone ma takze kilka fajnych na atx ale ponownie problem z chlodzeniem. Jest za to jedna obudowa ( nie pamietam modelu poszukam to dopisze ) na atx i zmiesci chlodzenia do 170mm, przy czym tacka na plyte jest wysuwana jak szuflada ale cenowo to juz przesada. Na morelach bodajze 1100zl.

Tak wiec chyba wole sie pomeczyc i zalmana przestawiac. Za 1000zl to juz wole gpu wymienic ;)

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...