Skocz do zawartości

Wygaszanie się ekranu. Dosyć.. nietypowe


Recommended Posts

Dawno tu nie zaglądałem więc cześć i czołem. I pięknie się rozpiszę bo zawsze byłem w laniu wody dobry. Z góry winszuję tym, którzy przeczytają do końca a zawarłem wszystkie istotne informacje także będę widział kto leciał po łebkach :D

 

Konfiguracja sprzętu jak w sygnaturce.

 

Otóż monitor przechodzi w tryb uśpienia, taaa przecież to normalne. Otóż w przypadku mojego sprzętu jest to bardzo dziwne.

 

Wszystkie funkcje związanie z oszczędzaniem energii w pc wyłączone lub ustawione wyłącznie na maksymalną wydajność, również w rejestrze (czas wygaszenia i uśpienia ustawiony na 960 minut i inne cuda wianki).

 

Teraz opiszę co konkretnie mi przeszkadza. Włączam komputer i jeżeli w przeciągu 5 sekund od pokazania pulpitu nic nie naduszę to monitor się usypia (dvi-d tryb oszczędny). Jeżeli wybudzę go z tego stanu, to np na pulpicie czy w grze nie wygasi się ekran wcale czyli tak jak jest ustawione. Teraz najlepsze.. wystarczy odpalić film na youtube i z zegarkiem w ręku 10 minut i ekran gaśnie, niby można sobie poruszyć myszką czy coś.. ale są sytuacje gdzie człowiek chce się gibnąć na 'wersalce' i sobie obejrzeć coś ciekawego, wstawać co 10 minut.. słabo.

 

Problem dość dziwny, w zasadzie zaczął się po tym gdy przestałem używać 2giego monitora i tutaj już spieszę z wytłumaczeniem co i jak było podłączone. Mianowicie od kiedy mam pc główny monitor jest podłączony dokładnie pod to samo wejście, 2gi monitor miałem podpięty po hdmi, z resztą zmianę na 2gie gniazdo dvi też próbowałem i też działo się to samo.

 

Czyżby win10 był aż tak dopracowany, że oszczędza mi energię i monitor ? Tylko robi to w najmniej oczekiwanych momentach.. w zasadzie wtedy gdy oczekuje się właśnie tego żeby nie gasł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...