Skocz do zawartości

Uwalony BIOS r9 280x


Recommended Posts

Cześć, przez czas gdy w kompie miałem zastępczego gtx960 od asusa była cisza, wczoraj jednak włożyłem r9 280x sapphire toxic i już tak kolorowo nie było. Ta suszarka tak mi przeszkadzała, że wziąłem się za zmniejszenie napięcia i krzywej wentylatorów. Edytowałem bios i fleshowałem jak zwykle, tylko tym razem coś poszło nie tak.

 

Karta na nowo flashowanym biosie nie wstaje, dioda na mobo od GPU świeci, nie wiem co robić.

 

Dodam, że karta ma 2 biosy, na drugim działa (też modyfikowany, ale pod OC) jak zwykle.

Chciałem pobrać nowy bios, albo wgrać oryginalny przełączając się na integre, ale po flashowaniu wyskakuje jakiś error i tyle z zabawy.

 

Macie jakiś pomysł, jeżeli trzeba to do dyspozycji mam inne karty jako pomocnicze (gtx670 i gtx960)

 

 

Link to post
Share on other sites

A czy przed podmianą robił kopie BIOS-u( w GPU-Z jest taka możliwość zapisania na dysku pliku z rozszerzeniem bin).

Jeśli nie to zostaje szukać takiej samej karty i zrobić w/w zrzut BIOS-u karty programem GPU-Z, albo szukać w bazie BIOS na stronie techpowerup.

Jak to zrobić masz temat http://forum.benchmark.pl/topic/112547-flash-biosu-gpu-amd-i-nvidia/

Na swoim "szafirku" 2 BIOS jest  tam z jakimś wspomaganiem dla płyt głównych z UEFI 2.3.1 ( ale pod Windows 10 nie ma problemu z 1 BIOS-em) , może płyta się gryzie bo nie taka wersja BIOS?

Link to post
Share on other sites

Mam tylko bios ten wcześniejszy działający z rozszerzeniem *.ROM, tylko nie wiem jak go grać bo gdy odpalam z uwalonego biosa to nie ma obrazu, a jak z działającego to fleshuje się ten działający.

 

Jak flashować bios karty nie mając obrazu, albo korzystając z integry?

 

Płyta to asus z97 deluxe.

Link to post
Share on other sites

Niech wygogluje ja nie słyszałem żeby dało się naprawić inaczej niż z bootowanego DOS.

A wersję wgrywał oryginalną?

Jak nie ma spróbuje pożonglować innymi wersjami, najlepiej jak pisałem wyżej zgrany BIOS z innego tego samego modelu karty.

Zostaje spróbować jeszcze z kartą graficzną na klasyczne PCI, ale to by musiał zrobić z innego komputera bo na płytach głównych Z 97  PCI nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...