Skocz do zawartości

Taśma led, podłączenie pomoc PHANTEKS PH-LEDKT


Recommended Posts

Witam, mam problem bo nie wiem jak podłączyć ledy PHANTEKS PH-LEDKT, jest niby ten "Abilite Sterownik RGB IR Bezprzewodowy z pilotem" ale pacząc na tą zmieniarkę brakuje mi tam zasilacza jeszcze, i pytanie czy on będzie działał z tymi ledami?, jest jakieś wyjście aby podłączyć to pod zasilacz? Czy muszę kupić cały zestaw aby podłączyć to w obudowie PC

Link to post
Share on other sites

A po polsku?

 

Masz to: https://www.morele.net/phanteks-ph-ledkt-m2-661825/ ? i chcesz to podpiąć to obudowy. Tylko, że on (ten pasek) działa tylko z  Enthoo Luxe, Luxe Tempered Glass, Mini XL, Evolv ATX TG, and Eclips P400/P400S and P400/P400S Tempered Glass. Czyli generalnie obudowami Phanteksa. 

 

Z drugiej strony piszesz coś o tym: http://www.abilite.pl/sterownik-abilite-rgb-ir-bezprzewodowy-z-pilotem/602/produkt/ Czyli zwykłym chińskim sterowniku do paska RGB. Jak się ma jedno do drugiego niestety nie wiem. 

Link to post
Share on other sites

Jedno do drugiego ma się tak, że za pomocą tego sterownika można sterować taśmą LED z Twojego linku. Jedyny problem jaki może być to inna wtyczka, ale to mały problem, wystarczy ją zmienić i nie pomylić pinów. 

 

Co do pytania autora; bez problemu możesz jedno połączyć z drugim. Zasada działania tej taśmy jest taka: 3 piny odpowiadają poszczególnym kolorom składowym (czerwony, zielony, niebieski) a czwarty to masa. Wystarczy sprawdzić czy piny tej taśmy odpowiadają tym z wyjścia sterownika i to w zasadzie wszystko. Co do zasilania: Twoja taśma wymaga 12V, bez sensu byłoby kupować specjalnie osobny zasilacz do taśmy, zwłaszcza że to będzie niedługi odcinek. Wystarczy z wtyczki MOLEX (bądź innej mającej 12V) zrobić wyprowadzenie do gniazda zasilania sterownika. Odpowiednia wtyczka będzie w dowolnym elektronicznym sklepie. 

Myślę też że kupowanie 2m taśmy w tej cenie o nieporozumienie, jeśli jeszcze nie kupiłeś tego zestawu to rozglądnij się np na allegro czy nawet w castoramie, sporo zaoszczędzisz a kupisz dokładnie to samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak napisał wyżej. Pasek kosztuje tyle (najprawdopodobniej) bo można go ładnie i bezproblemowo połączyć ze sterownikiem i zasilaniem znajdującym sie już w obudowie Phanteksa. Sterownik z linka jest słaby ponieważ ma osobne "oczko" i po schowaniu go w obudowie możesz mieć problem z łapaniem sygnału z pilota. Najprostsze, najszybsze i stosunkowo tanie rozwiązanie to pasek od SilentiumPC https://www.silentiumpc.com/aurora-lighting-system-rgb-302/

Link to post
Share on other sites

Właśnie po zakupie się zorientowałem że nie podłączę ledów, tak to też wiedziałem już po zakupie, o możliwości podłączenia pod ich obudowy, nie ma może jakiegoś zestawu na rynku bez zbędnej kombinacji z przewodami? Ten od SilentiumPC jest już niedostępny w sklepach

Link to post
Share on other sites

Jest hue+ od NZXT. Polecam. 300zł nie twoje i masz najlepiej oceniane LEDy (słusznie) na rynku :)

Za tyle to kupie obudowę z bocznego okna ze szkła :), teraz mam problem czy kupować obudowę nową PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition czy kombinować a nie za bardzo mam na to ochotę, nie myślałem o tym jak kupowałem nową obudowę o tym pod świetleniu tych 4 tysięcy :D

Edytowane przez MichalKosa
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ale to zwykłe ledy +12 i rgb tyle że zamienione miejscami chyba bgr sam mam te ledy i teraz mam podłączone pod złącze w płycie asus maximus IX code ale działają też nawet z najtańszym chińskim sterownikiem rgb więc nie bardzo rozumiem cały problem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...