Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad wyborem tego telefony. Mam budżet 1000zł.

W polskich sklepach znaleźć go można za najmniej 1300-1400zł ale coraz więcej słyszę o sklepach jak gearbest, banggood, alie itp. Czy da się kupić ten model w konfiguracji 3/32 za przybliżone do mojego budżetu pieniądze i czy warto kupować na tych stronach? Jak wyglada to z gwarancją i oprogramowaniem?

 

2.pytanie: Czy za te pytanie można kupić cos lepszego (zachowując proporcje wygląd-wnętrze) ? 

Edytowane przez czujek22
Link to post
Share on other sites

Za 900 w sferis Lenovo Moto X style. Pełna i normalna gwarancja producenta w Polsce. To też jest istotne

Ten smartfon jakoś mi nie podchodzi. Może wydawać się to śmieszne ale ja zwracam sporą uwagę na wyglądzie :D

 

Już nawet byłbym w stanie dołożyć do tej mi5 ale powiedzcie(napiszcie) proszę coś o tych sklepach bo jestem niezorientowany a po kilkunastu stronach nie mam czasu skakac :) Słyszałem coś o wyborze opcji bez VAT

Link to post
Share on other sites

Posiadam wersję 64GB sprowadzoną z Chin i jestem bardzo zadowolony. Opcji jest wiele, ale wolałem nie kombinować jak z poprzednimi smartfonami i pozostałem przy oryginalnie zainstalowanej wersji global. Obecnie mamy już androida 7.0, wszystko ładnie śmiga i oczywiście po Polsku.

Co do gwarancji to trwa ona rok. Jest lipa bo odsyłanie do chin trochę kosztuje, serwis też pewnie trochę trwa, a ty zostajesz bez telefonu min. przez miesiąc. Jeszcze mogą ci doliczyć VAT w drodze powrotnej. Ja ufam swojemu szczęściu i mam nadzieję, że nic się nie popsuje.

Ja swój tel zamawiałem z Alie od sprzedawcy Goldway, który ma swojego przedstawiciela na polskim forum. W jego ofercie jest wspomniany przez ciebie telefon oraz opcja za ok 40zł, dzięki której nie martwisz się o dodatkowe opłaty. Dodatkowo jeśli zamówisz przez program Planet Plus to po 60 dniach dostaniesz 7% zwrotu od kwoty zakupu ( ja w promocji na 11.11.2016 dostałem prawie 20% i wyszło mi 210zł zwrotu). Jakby co na alie można płacić przez przelewy 24, które obsługują polskie banki.

 

Gearbesta odradzam bo ich ceny są z sufitu, a w banggood jeszcze nie zamawiałem.

 

Generalnie jakbyś się zdecydował to nie bierz koloru złotego, sam mam taki i generalnie wygląda inaczej niż na zdjęciach ( wolałbym już biały).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Telefon dostałem po 12 dniach. I tak bardzo szybko jak na zamówienie z dnia singla (zorientowani wiedzą co się dzieje tego dnia). Po zniżkach wyszło mi 1183zł, ale dzięki cashbackowi cena zeszła do 973zł.

 

Co do koloru to jasny kolor jest praktyczniejszy w ciemnościach, wyciągasz z kieszeni i wiesz gdzie przystawić palucha żeby zeskanować odcisk palca. Swojego Mi5 trzymam w pancernym etui z wysuwaną klapką do oglądania filmów Link

Koszt to coś koło 12zł więc jeśli się nie spodoba to mała strata.

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem wygląda świetnie, ale mam syndrom nowego telefonu i nie chciałbym, aby przypadkowy upadek popsuł jego wygląd.

Z fajniejszych opcji polecam pilot, szkoda że nowsze modele nie posiadają podczerwieni. Tak poza tym mam też barometr, porównywałem ze stacją pogodową i działa idealnie. GPS łapie poniżej minuty, pewnie da się szybciej, ale nie korzystam z tego za często, więc nie zgłębiałem tematu. Jedynie aparat jest średniej jakości. Przy dobrym oświetleniu zdjęcia są super, ale w ciemniejszych albo słabo oświetlonych pomieszczeniach efekt jest raczej przeciętny. Bateria od 1% do 100% ładuje się w 1h 28min. Jak dla mnie w tej cenie bajka. Zastanawiałem się nad ZUK2, ale ten nie ma NFC, ma podobno słabszy aparat, trochę gorszą stylistykę (choć to kwestia gustu) i nie sadzę, aby miał takie wsparcie co do oprogramowania jak xiaomi.

 

Jakby co to cena niebawem spadnie z powodu premiery MI6, jednak nie wiem ile trzeba czekać. Pamiętam, że po premierze MI5s obniżka ceny nastąpiła jakoś w miesiąc po premierze.

Edytowane przez Karlah
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupując na ibuygou.com ma się gwarancję w Polsce realizowaną we Wrocławiu.

 

W takich sklepy jak gearbest.com, banggood.com kupuję bardzo często i mam jak najlepszą opinię o nich. Jednak Mi5 z 64GB (taką wersję chciałem) ciężko tam dostać, dlatego kupiłem pierwszy raz na ibuygou. W gearbest i banggood trzeba czekać na promocję, bo poza promocją ceny telefonu są zaporowe.

 

Telefon przyszedł dzisiaj (poniedziałek), a został wysłany we środę DHL-em. Czyli bardzo szybko jak na przesyłkę z Chin.

 

Ps.

Mieszkam w Irlandii.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites
A dlaczego procesor mtk 10rdzeni 2.00ghz jest uważany za słabszy od snapdragona 4rdzenie 1.80ghz? Różnica w liczbach spora więc jak to traktować

Bo z tych 10 rdzeni dwa są mocniejsze, a 8 słabizna. Do tego kiepski system cash, przegrzewanie, słabawa grafika i jest kiepskawo.

Qualcomna ma 4 bardzo silne rdzenie, dobrą strukturę współdzielenia pamięci i bardzo silny układ graficzny.

 

Wysłane z mojego ZTE B2016 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Za 900 w sferis Lenovo Moto X style. Pełna i normalna gwarancja producenta w Polsce. To też jest istotne

 

Co? gdzie jak ? nie znajuje go w tej cenie :(

 

A Xiaomi Redmi Note 3 pro?  nie ma tak dobrego procka i designu . Osobiście jednak mój gust pada ostatnio na LG

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...